Бодібілдинг і фітнес, в чому різниця. Здоров’я чоловіка

 бодібілдинг і фітнес, в чому різниця. Здоров'я чоловіка

Почати, напевно, варто з того, чи можна вважати Бодібілдинг спортом, і потім визначимо різницю між бодібілдінгом і фітнесом. Пояснень поняття Бодібілдинг (від англ. body тіло і build-будувати) безліч. Наприклад, деякі джерела називають Бодібілдинг ” системою фізичних тренувань з гантелями, гирями, штангою та іншими навантаженнями для розвитку мускулатури».Інші «” процесом нарощування і розвитку мускулатури шляхом заняття фізичними вправами з обтяженнями і прийому високоенергетичного харчування з підвищеним вмістом білка, достатнього для гіпертрофії м’язових волокон». Треті « ” видом спорту, метою якого є максимальний розвиток всіх м’язових груп атлета і побудова еталонних пропорцій тіла».

Останнє визначення було б правильніше назвати “змагальним культуризмом”, де судді оцінюють мускулатуру позуючих чоловіків на підставі обсягу, естетичності пропорцій, симетрії і збалансованості, визначають культуриста з найбільш досконалим, на думку суддів, тілом. Однак абстрактне за своєю суттю поняття “досконалого тіла” у різних суддів може бути різним.

Бодібілдинг-це сучасна назва. Деякий час тому було прийнято називати цей напрямок культуризмом (франц. culturisme, англ. physical culture-культура тіла), а тих, хто займається, — відповідно, бодібілдерами і культуристами. До ранніх років бодібілдингу зазвичай відносять період з 1880 по 1953 роки. Батьком цього напрямку в усьому світівважається Євген Сандов, так як саме він першим дозволив аудиторії отримувати задоволення від перегляду своєї статури в спектаклях — при показах використовувалася демонстрація сили і боротьба. Сандов був організатором першого конкурсу з бодібілдингу, що пройшов в Альберт-Холі в Лондоні 14 вересня 1901 року і названому «велика конкуренція».

Велику популярність Бодібілдинг придбав в 1950-х і 1960-х роках минулого століття. Саме тоді з’явилися такі відомі змагання, як Містер Всесвіт, Містер Америка. У ті ж роки з’явилося безліч журналів, що популяризують Бодібілдинг.

У 2000 році була спроба зробити Бодібілдинг олімпійським видом спорту. Але цього не сталося-багато членів Міжнародного олімпійського комітету не визнали Бодібілдинг спортом. Тому зараз бодібілдери виступають лише на рівні численних міжнародних турнірів, таких як Містер Олімпія, Арнольд Класик і ніч чемпіонів.

 бодібілдинг і фітнес, в чому різниця. Здоров'я чоловіка

Чому досі до бодібілдингу ставляться з обережністю? Перш за все через застосування анаболіків. 1970-ті роки названі “повстанням анаболічних стероїдів”, причому не тільки в бодібілдингу, але і в інших видах спорту. Застосування анаболіків в бодібілдингу викликало різкий стрибок в чоловічих м’язових обсягах. Приклади тому-такі бодібілдери свого часу, як Арнольд Шварценеггер, Франко Коломбо, Луї Фериньо та ін. До 1990 року застосування анаболіків залишалося законним. Після 1990 року на конкурсі Містер Олімпія був введений обов’язковий допінг-контроль.

У 90-і роки минулого століття популярність культуризму серед населення пішла на спад, незважаючи на те, що з’явилися організації, що пропагують натуральний Бодібілдинг — такі як NANBF (North American Natural Bodybuilding Federation) і NPD (Natural Physique Association) — без вживання анаболічних стероїдів та інших фармакологічних засобів.

 бодібілдинг і фітнес, в чому різниця. Здоров'я чоловіка

Починаючи з 2000 — х років, стала з’являтися мода на здоровий спосіб життя-і чоловіки, і жінки стали більше піклуватися про своє здоров’я. Так виник фітнес, який став популярний особливо в останні роки. Фітнес вважають аматорським різновидом бодібілдингу. Мета фітнесу-створення за допомогою фізичних тренувань привабливого спортивної статури, підтримання здорового тонусу в організмі. Відповідно, існує і спорідненість між методиками фітнесу та бодібілдингу, з тією лише різницею, що у фітнесі немає необхідності в створенні екстремальної за розмірами і ідеальної за формою м’язової маси.

Фітнес – це не тільки фізичні тренування м’язів, але і вміння відпочивати, правильно харчуватися. Фітнес, зрештою, це подолання власних шкідливих звичок. Хтось вважає фітнес початком шляху в бодібілдинг.

Займаючись фітнесом, можна, по-перше, поправити своє здоров’я, нормалізувати обмін речовин, позбутися зайвої ваги; по-друге і по-третє, поліпшити роботу серцево-судинної системи, звільнитися від депресії, підтримати себе в тонусі, знайти красиві форми тіла. Вибирати вам: бодібілдинг або фітнес.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *