Грай, гормон! Трохи про м’ясо. Здоров’я чоловіка

 

 Грай, гормон! Трохи про м'ясо. Здоров'я чоловіка

У м’ясі гормони! У рибі ртуть! В овочах мутував гени! Що це? Поголовна істерія або голос розуму? Апетитний біфштекс -яд або корисна їжа? Чи може від курячого м’яса у чоловіка вирости груди, і чи правда, що вживання свинини небезпечно розладом психіки? Звичайно, чутки завжди перебільшують реальну небезпеку, але як то кажуть, не буває диму без вогню.

Корова Баскервілів

Історія про м’ясо, напханому гормонами, нагадує відому історію про собаку Баскервілів – щось жахливе світилося в темряві, що саме ніхто толком не знає, але всім страшно. І правильно – є чого побоюватися! Але спробуємо розібратися в цій детективній історії.

Велика рогата худоба, призначений для «котлет», в наш час не пасеться на заливних луках. Участь цих корів удручающа – загін у хліві, який дозволить навіть повернутися – не дай бог м’язи наростить і м’ясо буде жорстким. Для прискорення зростання і «поліпшення смакових якостей», худобу накачують стероїдними, зокрема жіночими та чоловічими статевими гормонами, застосування яких на території Росії, до речі кажучи, заборонено.

Саме тому основним «джерелом інформації» на дану тему є … чутки. Достовірних відомостей отримати нізвідки – адже для отримання сертифікату якості м’ясокомбінат пред’являє одну партію продукції, і будьте впевнені, вона чудова. А для того щоб дізнатися – що ж йде в масовий продаж – потрібно перевірити кожну партію, кожну корову. І не просто заглянути їй в очі, а зробити дорогий аналіз крові методом ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Подібних досліджень, ясна річ, ніхто ніколи не проводив – це занадто дорога і складна методика.

Урок хімії


У м’ясі присутні два типи гормонів – чоловічі та жіночі. Жіночі гормони – прогестерон і естрадіол, вводяться самцям, а чоловічі – тестостерон – самкам. В результаті тварини неприродно швидко набирають вагу, приносячи «фермерам» відмінний дохід. І все б нічого – якби гормони ці були натуральними – будучи «білком» при тепловій обробці вони розпадаються, але, навіть потрапляючи в організм людини в «чистому вигляді» вони не принесли б великої шкоди – адже і у чоловіків і жінок в нормі присутні і ті і інші види гормонів. Заковика в тому, що використовувати в тваринництві натуральні гормони – накладно, тому тут широко поширені гормони синтетичні, а вплив цих речовин на людський організм практично не вивчено. Є лише сумна статистика про кількість гормональних порушень і лякаючі прогнози про швидке виродження людського роду за рахунок тотального безпліддя наступних поколінь.

Які в м’ясі гормони?


Естрадіол. Жіночий статевий гормон. Володіє феминизирующим дією. При його регулярному «застосуванні», груди, у чоловіка, може і не зрости, але характер зміниться.

Прогестерон. Жіночий статевий гормон. Гормон вагітності. Збільшує апетит і уповільнює рух їжі по травному тракту, щоб дати можливість організму засвоїти більше поживних речовин.

Тестостерон. Чоловічий статевий гормон. Сприяє зростанню м’язової маси.

Грай, гормон!

Неможливо спрогнозувати який саме ефект надасть «нехороше» м’ясо на організм. У гіршому варіанті, гормони, що містять в ньому, можуть порушити репродуктивну функцію, привести до раку грудей або простати, порушити гормональний баланс, викликати алергію, спровокувати і аутоімунні захворювання.

Все залежить від «грунту», в яку потрапить «насіння». Здоровий організм «візьме» лише корисне для себе, і «викине» зайве. Якщо здоров’я вже підірвано, є схильність до тих чи інших захворювань, то і шкоди може виявитися набагато більшим.

Питання «Що робити?» в зв’язку з вищевикладеним, стає риторичним – роби що хочеш! Можна стати вегетаріанцем. А можна перейти на більш безпечну баранину, кролятину або рибу, нарешті. Або купити будиночок в селі і зайнятися тваринництвом, вирощувати там «чисту» яловичину для себе, коханого.

Можна кине курити, зайнятися з портом, підняти імунітет, який буде боротися з «шкідливими домішками» в продуктах харчування, а можна забити на все і … більше ніколи не згадувати про те, що в м’ясі гормони якісь присутні. Хто знає, наскільки серйозні і реальні їх наслідки? Медицина не стоїть на місці, і можливо, незабаром з’являться спеціальні таблетки, що нейтралізують синтетичний естрадіол в ваших улюблених відбивних.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *