Дай чоловікові соску! Боремося з хропінням. Здоров’я чоловіка

Як пояснюють лікарі, характерний звук виникає через тремтіння м’яких органів в ротоглотці порожнини при диханні. Відросток заднього краю м’якого піднебіння (язичок) і так звана піднебінна фіранка виробляють шум, який багатьох доводить до відчаю. Найнеприємніше те, що проблема хропіння не обмежується тільки акустичними витратами. Синдром обструктивного апное (зупинки дихання уві сні) стає причиною самих різних проблем зі здоров’ям – від гіпертонії до порушення обміну речовин. Він же може викликати раптову зупинку серця уві сні (чи жарт – кисневе голодування!).

І через що тільки храп не виникає. Викривлення носової перегородки, порушення прикусу, вроджена вузькість носових ходів, збільшення мигдаликів, ожиріння, поліпи в носі, а також деформований піднебінний язичок.

Відповідно і лікувати давню, як світ, напасти намагаються десятками, якщо не сотнями методів. Деякі з них забавні, інші схожі на середньовічну екзекуцію, і лише одиниці здатні допомогти вам і вашим близьким знайти радість спокійного, здорового сну. Як позбавитися від хропіння?
народні методи

Народна медицина винахідлива до смішного. Наприклад, як вам такий метод? Пришийте на спину маленький кишеньку і покладіть туди тенісну кульку. Кожен раз, під час спроби повернутися на спину, він вам буде заважати. Жарти жартами, а у деяких людей хропіння дійсно буває тільки на спині, тому що м’яке піднебіння закриває дихальні шляхи часто саме в цій позиції.

Ще один народний рецепт. Взяти свіжий капустяний лист і, дрібно скришити його, змішати з медом. А можна взяти склянку свіжого капустяного соку і теж змішати з ложкою меду. Все це з’їдати або випити перед сном. Курс такого лікування – один місяць. Справедливості заради треба сказати, якщо такий метод і подіє, то, скоріше за, як плацебо. М’язи носоглотки залишаться в колишньому стані, а значить – від проблеми назавжди ви не позбудетеся.

Рецепт з тієї ж серії. За 4 години до сну закапати в ніс по кілька крапель обліпихової олії в кожну ніздрю. Через 2-3 тижні такого лікування, за задумом цілителів, дихання стане вільним і чистим. Цей рецепт може допомогти, тільки якщо ваш хропіння викликаний хронічним інфекційним нежиттю (масло обліпихи має бактерицидні властивості). В іншому випадку – ви збільшите проблему, тому що крім усього іншого обліпихову олію сушить слизову. А в сухому просторі акустика тільки набере силу, і від ваших нічних переливів буде прокидатися все більше сусідів. Так що вирішите, ваш цей метод, як позбутися від хропіння.

Неліниві можуть спробувати вправи для зміцнення м’язів ротоглотки. Наприклад, таке: рот закритий, дихання йде через ніс. Напружити задню стінку мови і з силою відтягнути мову до горла. Якщо при цьому прикласти пальці під підборіддя, то можна відчути, як напружені м’язи. Цю вправу слід повторювати кілька разів на день, роблячи по 10-15 рухів мовою. При регулярному виконанні вправа зміцнює м’яке піднебіння і людина перестає хропіти.
метод Стрельникової

Свого часу Олександра Миколаївна Стрельникова своїй авторській дихальною гімнастикою ставила голос учням консерваторій. Потім у її методу виявився приємний побічний ефект – у займаються в лічені дні зникав хропіння! Все тому, що її вправи прекрасно зміцнюють м’яке піднебіння і тренує органи дихання. Спробувати можете ви. Зовні дихальна гімнастика Стрельникової схожа на собачу дихання: короткі гучні вдихи з неконтрольованими видих. Таких вдихів тривалістю менше секунди повинно бути від 100 до 500. Потім зробіть невелику перерву і продовжуйте, поки буде вистачати ентузіазму. На перший погляд, гімнастика досить складна. Але практика показує, що освоїти її можна за 1-2 рази.
соска

Це засіб придумав не хлопці з Comedy Club, а німецькі вчені. «Ліками» служить спеціально адаптована соска. Фахівці з університету міста Геттінгена кажуть, що пустушка їх конструкції «паркує» мову під час сну, утримуючи його за зубами. Вона працює, використовуючи той же принцип, що і при ковтанні. Крім того, соска утримує мову в нижньому положенні – там же він перебуває при смоктальних рухах. При нерухомому мові небо не може коливатися, видаючи дратівливі звуки, які ми називаємо хропінням. Єдина складність – не кожен дорослий чоловік в змозі заснути з соскою в роті. Тут потрібна невелика практика.

СИПАП – терапії

Метод отримав свою назву від англійської абревіатури Continuous Positive Airway Pressure (постійний тиск в дихальних шляхах). Суть його полягає в наступному: на ніс одягається герметична маска з компресором, куди під час сну подається постійна струмінь повітря, сила якої регулюється в залежності від сили зустрічного опору. Таким чином, дихальні шляхи людини роздуваються, що перешкоджає змиканню м’яких тканин глотки і, отже, блокується можливість хропіння. Перевага методу полягає в тому, що можливо лікування хропіння в домашніх умовах (прилади продаються в магазинах медтехніки). Недоліки: звикнути до такого приладу вийде не відразу.


Клінічне лікування

Більшість з того, що вам запропонують в клініках – хірургічні методи – кріопластіка, радіохвильова або лазерна терапія, які покликані скоротити м’яке піднебіння і розширити таким чином просвіт для гортані. У рекламі часто пишуть, що ці методи позбавляють від хропіння в 100% випадків за одну процедуру, але це художнє перебільшення копірайтерів. Пам’ятайте – в світі до сих пір немає єдиного універсального для всіх методу лікування хропіння. Який підійде саме вам, повинен визначити досвідчений лікар. Це може бути ультразвуковий масаж неба в поєднанні зі спеціально підібраною дієтою, адже найчастіше хропінням страждають огрядні люди.

Лікар може виписати і медикаменти. Наприклад – масляний аерозоль. Він покриває м’які тканини глотки, зменшуючи їх вібрацію. Або краплі для поліпшення носового дихання. Ось і рішення, як позбутися від хропіння.
електрошокові наручники

Це не жарт. У деяких аптеках досі можна купити такий диво-прилад. Діє він просто. Спеціальний датчик уловлює звук хропіння, і наручники посилають в руку хворого електричний розряд. Передбачається, що після цього хропе не вскочила в жаху і не побіжить, куди очі дивляться, а всього лише перевернеться на інший бік. Незрозуміло, правда, як прилад відреагує на інші вібруючі звуки. Скажімо, якщо за вікном пролетить реактивний літак, цілком може статися, що сплячий постраждає «за батьківщину», а не через власні страхітливих звуків. Наскільки ефективний метод, залишається тільки гадати. Хоча ніхто не стане сперечатися з тим, що хропіння зникає з приходом безсоння, і тут наручники, можливо, ідеальний варіант.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *