ЕКО-один із шляхів до щастя. Здоров’я чоловіка

 ЕКО – один із шляхів до щастя. Здоров'я чоловіка

Більшість чоловіків ставляться до факту вагітності своєї дружини, як до манни небесної (або як до несподіваного покарання) кому як пощастить. Ось була одна жінка і тут несподівано з’ясовується, що вона скоро подвоїться. Факт дивовижний, можна навіть сказати — чудовий. А що, якщо заповітне “ти скоро станеш татом” не вдається почути з року в рік? Ну не завжди природа вирішує дати дітей людям без праці… Що робити? Пустити все на самоплив і в підсумку залишитися без спадкоємця? Є більш перспективний шлях-довірити таїнство зародження нового життя людям в білих халатах-зважитися на ЕКЗ (штучне запліднення).

Цей варіант часто ставить чоловіка просто в глухий кут: що таке ЕКО? Чи не небезпечно штучне запліднення для здоров’я та іміджу? Як поводитися, коли рішення вже прийнято? Що їсти, що пити? І чим підтримати дружину? На всі ці питання краще відповісти на самому початку.

Дитина з пробірки: терпіння і праця

 ЕКО – один із шляхів до щастя. Здоров'я чоловіка

Про те, що таке процедура ЕКО, в загальних рисах знають практично всі. Яйцеклітина майбутньої матері витягується в потрібний момент з матки і в потрібний же момент запліднюється сперматозоїдом батька — в особливих стерильно-пробіркових умовах. Після цього вже запліднена яйцеклітина переноситься в матку, де при хорошому розкладі і виношується. На словах все просто. На ділі технологія ЕКО часто стає справжнім випробуванням для майбутніх батьків. Для того щоб отримати кілька життєздатних яйцеклітин, жінці призначають гормональну терапію — так звану стимуляцію суперовуляції. Це щоденні ін’єкції гормональних препаратів.

Олена Кузнєцова, лікар-репродуктолог:

“Найчастіші ускладнення, пов’язані з ЕКЗ, у жінки починаються на етапі стимуляції овуляції. Як і будь-яка інша інтенсивна гормональна терапія, вона може супроводжуватися погіршенням самопочуття — слабкістю, відчуттям розпирання живота, нудотою, порушенням функції печінки. Всі ці симптоми повинен контролювати лікар-репродуктолог. Завдання ж чоловіка-підтримати жінку морально. Навіть принесений вчасно стакан води для жінки в цей час може означати багато, не кажучи вже про ласку і співчуття».

Якщо схема стимуляції обрана вірно, то в середині циклу у неї дозріває не одна (як зазвичай), а кілька яйцеклітин. Їх витягують за допомогою пункції під загальним наркозом. У цей момент в справу вступає чоловік (у якого до моменту запліднення вже повинні бути готові результати всіх необхідних аналізів). Потенційний тато повинен здати сперму для зачаття свого майбутнього сина. При цьому бажано, щоб насіннєва рідина потрапила в пробірку або медичний презерватив вся, без залишку. Принаймні, лікарі вимагають негайно попереджати їх, якщо частина сперми була необачно загублена. У важких випадках (принеможливості сім’явиверження) сперму у чоловіка беруть за допомогою все тієї ж пункції. Далі все залежить від якості яйцеклітин і сперматозоїдів. Якщо сперматозоїди ледачі, а яйцеклітина не готова прийняти в себе нежданих гостей, то лікарі дбайливо вибирають один, найпривабливіший, з їх точки зору, сперматозоїд, і пересаджують його безпосередньо всередину яйцеклітини. Якщо сперматозоїди і самі ще» нічого ” і готові поборотися за головний приз, то конкуренція відбувається в рівних умовах. Ну а далі ембріон (або кілька ембріонів) пересаджують всередину матки і чекають, що з цього вийде…

боротьба з комплексами

 ЕКО – один із шляхів до щастя. Здоров'я чоловіка

Коли жінка вирішується на штучне запліднення, то вона впевнена на всі сто, що вона робить це ні в якому разі не наперекір матері-природі, а всього лише допомагає їй прийняти правильне рішення. Коли справа доходить до згоди чоловіка, то зазвичай з’ясовується, що тут все складніше. Незважаючи на величезне бажання мати дітей, багато чоловіків ставляться до ЕКО з побоюванням. Аргументи наводяться найрізноманітніші, аж до абсурдних. Деякі бояться розголосу, інші впевнені, що те, чого не дала доля, не варто тягнути з неї «кліщами». Якщо бажання мати дитину у чоловікадійсно велике, то ці перші і часто дурні побоювання йдуть у міру інформованості. Адже не обов’язково розповідати всьому світу, що ви зачали дитину штучним шляхом. А якщо хтось і дізнається, – ми живемо не в той час, коли подібні вчинки сприймаються як кримінал і викликають смішки сусідів. Просто зрозумійте, що на щастя багато шляхів. І якщо один виявився не вашим, то це не привід відмовлятися від щастя взагалі. А вже природа обов’язково допоможе тому, хто підходить до справи планування дітей виважено і усвідомлено.

Кодекс майбутнього тата

Чоловік може збільшити шанси дружини на успішне запліднення, якщо буде дотримуватися кількох простих правил.

  1. За 3-4 дні до процедури здачі сперми утримайтеся від статевого життя. Мінімум за тиждень до пункції краще не вживати спиртне.
  2. Мінімум за 3 місяці до процедури утримайтеся від відвідування лазень і саун. Високі температури можуть погіршити якість сперми. З цієї ж причини по можливості уникайте простудних захворювань і підвищення температури тіла.
  3. до процедури неприпустимо лікування антибіотиками і куріння.
  4. утримайтеся від носіння тісної нижньої білизни.
  5. Не починайте нових спортивних занять протягом трьох місяців, що передують процедурі ЕКО.

тест на любов

Може таке статися, що з першої спроби не вийде нічого. Вагітність з першого разу при штучному заплідненні настає в 30-40% випадків. Неважко здогадатися, що ви цілком можете потрапити в ті 60-70%, які залишаються ні з чим. А гроші-то заплачені, надії-то витрачені… І ось саме на цьому етапі багато, якщо не все, залежить від того, як ви себе поведете. Підтримайте дружину або будете нарікати на долю і себе або, гірше того, неї. У настрої батьків-половина успіху, якщо не більше. І якщо терпіння і праця поки перетерли не всі, то коли вони «обтяжені» любов’ю, у безпліддя просто немає шансів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *