Місто не скалічить душу ваших дітей. Здоров’я чоловіка

Кинути все (будинок, роботу, місто) і з сім’єю поїхати подалі від цивілізації, ближче до природи – подібне екопоселення «утікачів з мегаполісів» вже давно не рідкість не тільки за кордоном, але і в нашій країні. Жити десь в полі, в землянці, харчуватися тільки тим, що виростив на городі або добув на полюванні. Скажете – нереально? А ось і помилитеся!

Далеко від шуму міського …


Якщо вам не під силу жити в мегаполісі, якщо ви побоюєтеся, що місто покалічить душу ваших дітей, ви цілком можете приєднатися до Екопоселенці. І при цьому зовсім необов’язково, зв’язавши в баули предмети першої необхідності, розвантажуватися десь в полі і рити землянки. У екопоселень все цивілізовано: є персональні сайти, з докладним описом, як все там влаштовано і як можна до них приєднатися.

Якщо ж ви ще не вибрали якийсь певний район (місце) для свого самітництва, запросите в Інтернеті «екопоселення України». Ви отримаєте досить великий перелік діючих екопоселень з коротким описом кожного і посиланнями на їхні персональні сайти. І тепер вибирайте, що вам до душі …

Повернення до сільського життя

Екопоселення – притулок дауншифтерів. Прихильники дауншифтингу (що в перекладі з англ. – перехід на знижену передачу) відмовляються від кар’єри, рішуче «зав’язують» з офісної гонкою, вимотує робочими буднями, звільняючись «в нікуди». Дауншифтинг дуже поширений в таких країнах, як Америка і Австралія. Причому самі дауншифтери запевняють: звільнившись з роботи, вони не відчувають депресії, а навпаки – повністю задоволені життям і навіть шкодують, що не зробили подібний крок раніше.

Еко-дауншифтери – це якраз ті люди, які пішли ще далі. Вони не просто кидають роботу, а залишають місто, об’єднуючись «за інтересами» в спеціальних екопоселення. Припустимо, кілька сімей відправляються в глухе село, викуповують у адміністрації ділянки землі і будують будинки, в яких потім і живуть. Втім, можна викупити і занедбані сільські хати – підремонтувати їх і жити там. Як запевняють самі екопоселенці, кожна сім’я веде своє господарство так, як вважає за потрібне, і завжди може розраховувати на добросусідське участь і допомогу.

Живність у кожного також власна: хтось тримає птицю (курей, гусей), у кого-то є кози, хтось займається бджільництвом. Ну і природно, все розбивають грядки, садять ягідні чагарники і плодові дерева.

Відмови тим, хто побажає приєднатися до якого-небудь екопоселення, не буде, якщо ви працьовитий, без шкідливих звичок, які не відмовляється брати участь у спільних заходах і проектах (наприклад, в деяких поселеннях діють рукодільні гуртки, проводяться тематичні семінари або ж здійснюється інша громадська діяльність). І вже зовсім ідеально, якщо ви готові допомагати сусідам і взагалі налаштовані на мирне сільське життя в гармонії з природою і навколишніми. Загалом, ідилія повна …

«У чому щастя, друже?»

З приводу ідилії екопоселень в блогах і соцмережах якраз і ведуться суперечки і дискусії. Чим екопоселення відрізняється, наприклад, від невеликого села, загубленої десь в глухих лісах? Народ там, швидше за все, теж не працює – оскільки з роботою в селах вже давно напряг. Навряд чи туди проведено газ – добре, якщо світло не відключають. І народ в таких умовах швидше за все живе дружно – інакше їм і не вижити. Словом – суцільно дауншифтери в екопоселенні … Більшість дискутуючих схиляються до думки, що екопоселення – насправді такі собі своєрідні модні розвиваються «котеджні селища”, організовані заможними людьми. Чому заможними? Та тому що без «підйомного» капіталу годі й думати про приєднання до екопоселень: на будівництво тільки одного будинку піде пристойна сума. А адже будинок потрібно ще обробити. А в холодну пору його потрібно опалювати (і значить, потрібно купувати дрова чи вугілля або проводити газ, що дуже і дуже недешево). А електрику? Загалом, побутове облаштування вимагає чималих витрат – особливо якщо в сім’ї є діти, яким, до речі, крім усього іншого постійно потрібна нова одяг, взуття і т.д. І на що ж існувати – якщо врахувати, що батьки кинули роботу? Загалом, віртуально екопоселення виглядає досить привабливо, ідея в общем-то красива. Реалії ж змушують задуматися – а для чого, власне, все це затівається, якщо життя все одно змусить працювати, будь ти навіть переконаним дауншифтером … У будь-якому випадку, якщо вже вам неодмінно хочеться відправитися куди-небудь в екопоселення, не кидайте за собою мости. Спробуйте напроситися погостювати – наприклад, влітку (багато екопоселенці запрошують бажаючих познайомитися з їхнім способом життя). Так вам, напевно, буде простіше виявити плюси і мінуси такого захоплення. А також визначитися остаточно – так чи потрібна вам життя на природі: життя безтурботного селянина без засобів до існування …

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *