Ожиріння у чоловіків: чому росте жирок? Здоров’я чоловіка

 ожиріння у чоловіків: чому зростає жирок? Здоров'я чоловіка

Ожиріння людини, часом ще зовсім молодого, глобальна проблема сучасної медицини. Кількість повних людей щороку неухильно зростає, і причин тому багато. Багато сучасних чоловіків ведуть не самий здоровий спосіб життя, і до 30-35 років відрощують солідний животик. У них починається задишка, тиск та порушення багатьох функцій організму. Як з цим боротися? Адже повнота аж ніяк не признак ситості та достатку…

Повнота чи ожиріння? 

Взагалі, повнота – це поняття суб’єктивне, кожна людина, незадоволений соєю фігурою, може назвати себе повним, навіть маючи цілком нормальну вагу. А ось ожиріння – це цілком собі медичний діагноз, який встановлюється на підставі перевищення особливого медичного показника – ІМТ (індексу мас тіла), повнотою можна вважати перехід від норми ІМТ від 25.0 до 29.99, це надмірна вага, але ще не належить до ожиріння першого ступеня. Надлишок меси тіла може бути не тільки за рахунок жиру, а й за рахунок кісток, води, м’язової маси, як наприклад, у бодібілдерів. А ось при ожирінні надлишок маси досягається за рахунок саме жирової тканини. Ожиріння діагностується лікарем, а ось про повноту може говорити будь-яка людина, але якщо ставиться діагноз «ожиріння» чоловікові пора сильно турбуватися!

Чому у чоловіків зростає жирок?

Причин того, що чоловік їх підтягнутого красеня перетворюється в «пупсика» з практично вагітним позиками, ожирел ручками і ніжками, задишкою, досить багато. Перш за все, причина зайвої ваги і ожиріння – це різкий дисбаланс між споживаними і матеріалами, що витрачаються калоріями. Чоловіки їдять занадто багато, при цьому проводячи час не на повітрі, активно тренуючись і рухаючись, а лежачи на дивані або просиджуючи за комп’ютером.

Чимало сприяють зайвій вазі продукти, що відносяться до класу фаст-фуд, дуже смачні і дуже калорійні, споживані в дуже великій кількості і замінюють собою корисні продукти. Замість овочевого салату і відвареного м’яса чоловіки їдять піцу і олів’є, вживають занадто калорійні страви, заїдаючи стреси. Додають в скарбничку зайвої ваги шкідливі звички – куріння і вживання пива, це продукт калорійний, а комбінації з рибою, горішками або чіпсами, для стрункості і здоров’я – просто вбивчий.

Звичайно, до причин ожиріння можна віднести і гормональний збій, порушення в обміні речовин, генетичні фактори (схильність до повноти, успадковане від батьків), а також малорухливий спосіб життя – заміну походів на роботу і по справах поїздками, особливо у власному авто.

Методи боротьби з ожирінням

Якщо розвивається ожиріння, людини необхідно направити до дієтолога насамперед – основа боротьби з ожирінням полягає в кардинальній зміні стилю харчування. Потрібно строго контролювати кількість калорій споживаних в добу. Чоловікові потрібно близько 2500-2700 ккал. А для того, щоб схуднути і привести вагу до долженствующему, потрібно знижувати калорійність до 2400-2200 ккал на добу. Це дасть можливість не порушувати метаболізму, при цьому змусить організм чоловіки активно спалювати жири, запасені роками в області живота.

У харчуванні чоловіки необхідний перехід на натуральні продукти. Щодня в раціоні повинно бути як мінімум:

400 грамів овочів в формі салатів, овочевих страв, рагу та інших страв,

150 грамів м’яса або риби,

200-300 грамів цільнозернових круп,

200-400 грамів фруктів і ягід,

Проте 400 грамів або мілілітрів молочних продуктів.

А ось рафіновані продукти, трансгенні жири, випічку, напівфабрикати і борошняні страви варто виключити з раціону, або різко скоротити кількість цих продуктів.

Змініть спосіб життя.

Звичайно, під способом життя розуміється багато, і це не тільки збільшення фізичних навантажень зі зниженням кількості споживаної їжі. Зміна способу життя – це відмова від шкідливих звичок, особливо вживання пива або міцнішого алкоголю, а також відмова від куріння, хоча багато хто стверджує, що при різкому відмову від куріння вага різко набирають.

Важливо також і психологічний настрой, психотерапія, робота з собою, сила волі, і велике бажання почати худнути. Перший крок в схудненні – він найскладніший. Не найкращий варіант – це використання клінік і різних методик по схудненню, і тим більше, використання методик хірургічного схуднення. Всі ці способи дають тимчасовий ефект, і потім через зрив метаболізму вага може повернутися з кількома десятками додаткових кілограмів.

Взагалі, ожиріння людини повинно підштовхнути до того, щоб почати активно рухатися – жири не люблять руху. Вони люблять м’які дивани і поруч стоять холодильники. Почніть бігати вранці, робити гімнастику, ходити пішки на роботу і по магазинам, відмовтеся від звички їсти на ніч, і просиджувати за комп’ютером.

Чоловікам корисна фізичне навантаження, на відміну від жінок, вони худнуть при тренуваннях активно і досить швидко – це особливість їх метаболізму. Важливо тільки почати поступово, не форсуючи навантаження, і тоді результати будуть видні досить швидко. А якщо додати до цього правильне харчування зі зниженням калоража – ожиріння людини, дорогого для вас, буде переможене.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *