Причини і механізм сивини. Здоров’я чоловіка

 причини і механізм сивини. Здоров'я чоловіка

Сивина – як поцілунок старості. Якщо всі інші ознаки старіння організму до пори до часу можна не помічати, то сиве волосся заявляють про неминуче різко і безкомпромісно. Ось чому багатьох поява сивого волосся буквально втягує в стан паніки жаху: «Як? Невже вже початок заходу життя ?! », – думаємо ми, і всіма силами намагаємося відстрочити подальшій появі сивини. Всілякі БАДи, креми та мазі, виробники яких обіцяють чудодійний повернення пігменту у волосся, як правило, не працюють навіть на ефекті самонавіювання.

Так от чого з’являється сивина насправді? Чи можна відстрочити її появу? І чи можна позбутися від сивини?

Нерви в кольорі волосся


Вважається, що у сивини може бути 4 причини: спадковість, стрес, вік і хронічні захворювання. Але в основі всіх цих причин лежить всього один механізм – втрата пігменту меланіну, який виробляють волосяні цибулини. На певній стадії росту волосся під дією ферменту тирозинази, пігмент з’єднується зі структурним білком волосся і дає звичний нам природний колір волосся. Коли це фермент перестає вироблятися, – з’являються сиве волосся. Час початку цього процесу закладено генетично і вважається ознакою і прямим наслідком старіння організму.

Що стосується посивіння на грунті стресу (згадайте розхожий вислів «посивів за одну ніч»), то і цього механізму давно знайдено пояснення. Усередині кожного волоса знаходиться найтонший проток, по якому циркулює рідина і завдяки якому волосся отримують необхідне харчування. Так ось, коли організм виробляє підвищену кількість адреналіну, цей гормон стресу потрапляє в саме «серце волоса» і руйнує зв’язок фарбувального пігменту з білком волосся. Саме так з’являються сиве волосся в юному віці.

Сивіє від глистів?

Поява сивини можуть прискорити і деякі захворювання. Як правило, це захворювання шлунково-кишкового тракту (особливо виразка шлунка), збої в роботі щитовидної залози і надниркових залоз, анемія, бронхіальна астма та інші недуги. До виникнення сивини можуть приводити і вроджені генетичні хвороби, пов’язані з порушенням вироблення меланіну, наприклад, вітіліго. Посивіти волосся можуть і через важких інфекційних хвороб. Деякі вчені стверджують, що до ранньої сивині можуть призводити навіть глисти. Чужорідний білок «непроханих гостей» порушує пігментацію.

Інша причина ранньої сивини, безумовно, – спадковість. Людина, найближчі родичі якого сивіє досить рано, має більше шансів виявити перші сиве волосся в 30, 25 або навіть в 20 років. Такий стан речей, звичайно, не говорить про наближення старості, але змінити естетичний ефект такої спадковості, звичайно, дуже складно. Вік, в якому з’являються сиве волосся, залежить і від приналежності до тієї чи іншої раси.

Відомо, що у європейців сиве волосся з’являються в 34 роки (± 10 років), у азіатів – 30-34 роки, у представників негроїдної раси – в 43 роки. І, хоча у темноволосих людей візуально посивіння більш очевидно, у блондинів воно починається зазвичай раніше. Також було відмічено, що борода і вуса сивіють раніше, ніж волосся на голові і тілі. У жінок білі пасма зазвичай з’являються на скронях і чубку, а потім вже на тімені і потилиці.

Як не дати волоссю біліть?


Багато хто з нас упевнені, що відстрочити поява сивого волосся не можна. Мовляв, коли наздожене, тоді наздожене, – нічого не поробиш. Однак більшість вчених стверджують, що це не так. Поява сивого волосся прискорює нездоровий спосіб життя: все, що провокує старіння: куріння, алкоголь, стреси, нестача сну нераціональне харчування і гіподинамія. Відповідно, здоровий спосіб життя – кращий спосіб, як запобігти сивину, поява цих «міток часу».

Пам’ятайте і про те, що за колір волосся відповідають мідь, цинк, а також залізо і марганець. Тому на тарілочці і в чашці обов’язково повинні бути продукти і напої з цими мікроелементами. Це устриці, мідії, хліб з цільного зерна, твердий сир, різні бобові, молоко і кисломолочні продукти, яйця, рибні консерви, вівсяна крупа, кукурудза, морські водорості, волоські горіхи і фундук, насіння соняшнику, гарбуза і кунжуту, болгарський перець, пшеничні висівки, шипшина, яблука, цитрусові, какао. Не варто нехтувати і «забороненими» плодами – наприклад, шампанським (в ньому багато цинку), кава (джерело міді) і шоколадом (містить і мідь, і цинк, і залізо, і марганець).

Допомагає запобігти сивину і зберігає колір і фолієва кислота. Її багато в пророщених зернах пшениці, шпинаті, сої, яєчному жовтку, цикорії, сої, спаржі і сочевиці. Але, мабуть, найголовніший «антіседін» – риба. У ній містяться всі мікро- і макроелементи, необхідні локонам.

Чи можна позбутися від сивини?


Відповідь на потаємний питання “чи можна позбутися від сивини” і як це зробити, шукало не одне покоління не бажають миритися зі старістю. Сьогодні ділок фармацевтичної і псевдофармацевтіческой промисловості пропонують вірним громадянам всілякі БАДи. Багато з них, зроблені на основі міді та цинку, хоч і допомагають сивіти менш жахливими темпами, але від сивини не позбавляють. Інші, зроблені нібито на основі китайських трав, не допомагають взагалі.

Нарешті, за справу взялися генетики. Вони відкрили білок, при впливі на який можна запобігти втраті волосяними фолікулами меланоцитів – клітин, які виробляють фарбувальний пігмент. Випробування на мишах вже дали позитивні результати. Тепер вчені мають вилікувати таким чином від сивини першої людини. Є й більш простий варіант, як позбутися від сивини. Зовсім недавно британські вчені розробили шампунь, який стимулює виділення меланіну. У продажу він поки не з’явився. Але розробники вже передчувають комерційний успіх. Ще б пак, адже нове косметичний засіб здатний повернути – природний колір волосся, а не зафарбувати сивину!

Не бійтеся посивіти!

І останнє. Психологічний аспект сивини. Дуже часто поява сивого волосся стає своєрідним індикатором, що говорять нам про наших психологічних проблемах. Ми можемо скільки завгодно довго здаватися сильними і непереможними, демонструвати при кожному зручному випадку нашу невразливість, а вибити з колії нас може все пара сивого волосся!

Підсвідомо ми сприймаємо таку «друк мудрості» як загрозу нашому іміджу, як ознака того, що ми стаємо слабше (адже старість асоціюється з неміччю). Ось чому так часто сивини бояться чоловіки. У нападі паніки вони зафарбовують сиве волосся густим чорним кольором, чим неабияк веселять оточуючих. Сива жінка взагалі сприймається в сучасному суспільстві як нонсенс. Одна американська компанія навіть звільнила свою п’ятидесятирічну співробітницю за те, що та відмовилася зафарбовувати сивину.

Що на це все можна відповісти? Мабуть, тільки нагадати стару просту істину, що любити і приймати себе потрібно незалежно від кольору волосся і паспортного віку. Коли ваша зовнішність не дисонує з вашим внутрішнім світом, навряд чи ви станете для оточуючих живим приводом для глузувань, утисків і образ. Якщо, щоб усунути дисонанс, всього-то й потрібно, що скористатися відтіночним шампунем, то чому б і ні? Але головне питання все-таки в тому, щоб прийняти себе. За великим рахунком, сивина перешкодити цьому не в змозі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *