Протизаплідні засоби: революція для чоловіків

Сьогодні протизаплідні засоби активно застосовують не тільки жінки, а й чоловіки. Вони не менше, ніж партнерка, зацікавлені в тому, щоб вагітність була запланованою і без несподіваних сюрпризів у вигляді немовлят в той час, коли потрібно будувати кар’єру або займатися навчанням і роботою.

Вибір є завжди

У чоловічої контрацепції існує три основних напрямки – методи, які гальмують дозрівання сперматозоїдів, засоби і методи для блокування їх освіти і бар’єрні засоби, що не дають спермі потрапити в статеві шляхи жінки. Для того, щоб запобігти небажаній вагітності, чоловік може застосовувати поведінкові методики – повна відмова від інтимної близькості або перерваний статевий акт, методи бар’єрної захисту у вигляді презервативів (найпопулярніший метод), хірургічні втручання і хімічну контрацепцію із застосуванням різних гормональних або гормоно-подібних речовин . Вибір того чи іншого методу залежить від інтенсивності статевого життя, нешкідливості і оборотності процесів сперматогенезу. Всі методи повинні бути надійними і зручними для обох партнерів.

Cумнівні методики

Незавершений або штучно продовжений статевий акт не відносять до надійних способів захисту, деяка кількість сперматозоїдів завжди присутній в уретральном секреті чоловіки і навіть в виділеної пенісом мастилі (на самому початку інтимної близькості), тому ймовірність вагітності при такому інтимному контакті залишається завжди. Крім того, даний спосіб запобігання при тривалому його використанні загрожує розладами в інтимній сфері чоловіки Популярним методом її з давніх-давен вважалося нагрівання мошонки в гарячій воді до 47 градусів. Прийом ванни такої температури з тривалим нагріванням яєчок призводить до тимчасової стерилізації, при таких температурах виділення сперматозоїдів практично припиняється, але підвищується і ризик раку яєчок. Ефект тимчасової стерилізації може тривати до декількох місяців, але в подальшому загрожує розвитком чоловічого безпліддя.

Презерватив відносять до досить надійним методам контрацепції, якщо він правильно застосовується і підібраний строго за розміром. Але бувають ситуації, коли він рветься, злітає або викликає алергічні реакції (на латекс, мастила або інші компоненти), тоді вибір контрацептиву стає складним.

Чи надійні гормональні протизаплідні засоби?


Для чоловіків випускають і контрацептиви з антиандрогенами в складі, які в підібраною концентрації призводять до стану блокування синтезу сперматозоїдів. Це призводить до тимчасового безпліддя. Після того, як препарати скасовуються, утворення сперматозоїдів відновлюється. Хоча метод цілком хороший в плані контрацепції, але у нього є істотні побічні ефекти – він призводить до підвищення ризику ракових пухлин простати і яєчок.

Є варіанти імплантації під шкіру особливого імпланта – капсули з андрогенами, який виділяється в кров безперервними мікродозами, на кілька місяців приводячи до блокування вироблення сперматозоїдів. Капсули поступово розсмоктуються, не залишаючи слідів, і про час інтимної близькості виділяється сперма з неактивними клітинами. Хоча позитивних моментів в такий контрацепції багато, такі імпланти дають при носінні і багато побічних ефектів – болі в області геніталій, дискомфорт при близькості. Сьогодні вченими проводяться розробки досконаліших ін’єкційних форм чоловічої контрацепції.

Таблетки – «анти-дітки»

Існують і чоловічі версії протизаплідних таблеток, при регулярному прийомі яких знижується синтез сперми і зменшується утворення активних форм сперматозоїдів до нульового. Після того, як курс прийому закінчений, поступово репродуктивні функції відновлюються, але на це йде кілька місяців. Є також таблетки з вмістом естрогенів та андрогенів, вони підвищують полові потяг, при цьому знижуючи якість сперматозоїдів і роблячи їх неактивними. Приймати такі препарати можна вкрай недовго, не більше місяця, потім потрібен тривалий перерву, інакше вони приведуть як до фізичних, так і психічних відхилень, аж до депресії …

А якщо «чик-чик? ..»


Методом незворотною стерилізації вважаються вазорезекція і вазектомія, відрізняються вони мо способу виконання операції, але суть їх залишається єдиною – це створення перешкод для проходження сперматозоїдів в область сім’явиносних проток і уретри. У першому випадку перев’язують насіннєвий канатик (який, чисто теоретично, можна потім і розв’язати знову), у другому – перерізають семявиносящіе протоки. Це призводить до того, що протягом буквально кількох тижнів чоловіки стають повністю «нешкідливими» в плані вагітності. Сьогодні для оборотності процесу хірурги застосовують не перерезку, а закриття проток особливими пробочками чи клапанами, які при необхідності можна видалити.

Використав гель і – готово!


Однак є препарати, які ще маловідомі «в народі», але які мають великий перспективою в плані застосування. Наприклад, пристосування схоже на міні-парасолька, який вводять через головку пеніса в мошонку, на кінці пристосування наноситься особливий гель, який вбиває сперматозоїди. Такий метод може вибирати тільки лікар, він же і поставить подібний «прилад». Також активно розробляються вченими і різні гелі з протизаплідними ефектами. Так, нещодавно створений і проходить клінічні випробування Vasalgel, позиціонується як альтернатива вазектомії. Він створює свого роду пробку в сім’явивідних протоках, і при необхідності, вона може бути видалена. Такий метод, на відміну від хірургічного втручання, дає менше ускладнень, ніяк не впливає на чоловічу силу і відчуття.

Ще є гелі, які містять в складі гормони, і при нанесенні на шкіру призводять до різкого придушення сперматогенезу на 95% і більше. Такі препарати ще знаходяться на стадії клінічних випробувань, але перспективи у них привабливі.

Важливо пам’ятати одне: вибирати протизаплідні засоби чоловікові варто спільно з урологом, щоб вони не принесли шкоди більше, ніж користі.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *