Чоловік і його автомобіль. Хвороби водія. Здоров’я чоловіка

 чоловік і його автомобіль. Хвороби водія. Здоров'я чоловіка

Так уже повелося, що чоловік без коня називався в усі часи безлошадним, можна сказати, даремно прожив життя. Пройшли століття, а ситуація не змінилася. Автомобіль, він же залізний кінь, для чоловіка XXI століття і найкраща іграшка, і улюблене дитя, і невід’ємна частина іміджу, і хобі, а для багатьох і робота. Тому без перебільшення можна сказати, що сучасний чоловік живе в автомобілі. Ось тільки, на відміну від свого чотириногого побратима, Сучасний кінь вимагає від свого власника не тільки сіна і вівса, а й …здоров’я.

 чоловік і його автомобіль. Хвороби водія. Здоров'я чоловіка

Кожному лікарю у вашій районній поліклініці: невролога, уролога, проктолога, кардіолога, ортопеда, окуліста і т.д. є що сказати з приводу цієї пари чоловік і його автомобіль. Ось тільки, на жаль, на прийом одного пацієнта йому відводиться, за держнормами, всього 15 хвилин, і він просто не встигає висловитися. Спробуємо полегшити життя медикам, а особливо завзятим водилам, які до найближчої булочної їздять через 3 розвороту, замість того щоб пройти туди на своїх двох 3 хвилини дати їжу для роздумів.

Отже, професійні хвороби водіїв умовно можна розділити на чотири групи.

перша група

Захворювання, що виникають через тривале сидячого положення. До них відносять: остеохондрози, остеоартрози, звичні вивихи, радикуліти, геморой і простатит.

друга група

Захворювання, пов’язані з тривалим високим стресовим фактором. Нервова система людини знаходиться в постійній напрузі, що стає причиною серцево-судинних захворювань. У водіїв часто спостерігаються аритмії, кардіалгії, гіпертонія, інфаркти.

третя група

Захворювання, пов’язані з нерегулярним і неповноцінним харчуванням під час роботи. Але це більше доля водіїв-професіоналів, ніж любителів. До них відносяться: гастрит, виразкова хвороба, холецистит, панкреатит, коліт, дисбактеріоз.

четверта група

Захворювання, пов’язані з малорухливим способом життя і порушенням обміну речовин: ожиріння, цукровий діабет.

що можна зробити, щоб не допустити в своє життя перераховані вище хвороби водіїв

Як би банально це не звучало, в першу чергу, урізноманітнити фізичні навантаження. Водіння автомобіля не повинно бути основним засобом пересування, про ногах варто згадувати хоч іноді. Гуляти на них по парку, надягати на них ласти в басейні. Плавання дуже добре допомагає зняти психоемоційне і м’язову напругу.

Крім раціонального фізичного навантаження проявити турботу про своє здоров’я можна, оснастивши автомобіль пристосуваннями типу масажних і обігріваючих накидок на сидіння (в принципі, автовиробники сьогодні самі піклуються про підігрів водійського сидіння навіть в бюджетних моделях). Але яким би хорошим не був пасивний масаж, необхідно кожні три години, проведені за кермом, чергувати з відпочинком. Принаймні півгодинним. Причому проводити його потрібно не просто припаркувавшись до узбіччя і закривши очі, а виходячи з машини і здійснюючи невелику прогулянку.

Фахівці з’ясували, що 12 годин, проведені за кермом без належних перерв, призводять до тимчасової імпотенції!

 чоловік і його автомобіль. Хвороби водія. Здоров'я чоловіка

Ще одна хвороба водіїв переїдання. Часу на нормальну їжу не вистачає, тому чіпси/сухарі/Цукерки/шоколад поїдаються в пробках, благо у Великому Місті вони на кожному кроці. Так як в цей час увага водія поглинена зовсім не їжею, а кольором світлофора і намагаються обігнати його чайниками, кількість цього їстівного сміття, поглинається в день, перевищує всі розумні межі. Ситості ніякої,а зайва вага і підвищення рівня глюкози в крові тут як тут. Висновок: перекушуйте на здоров’я. Тільки правильними продуктами. Не полінуйтеся взяти з собою огірок, моркву, яблуко, бутерброд з цільнозернового хліба. І відмовте собі в задоволенні запивати все це солодкою газованою водою (див.малюнок вмісту цукру в одній пляшці). Якщо жити не можете без пепсі-коки хоча б купуйте дієтичну (лайт).

Про нерви. На питання: Як ви вважаєте, корисно чи шкідливо матюкатися за кермом? відвідувачі одного з водійських форумів відповідали приблизно так:

  • Корисний. Це висновок з організму негативної енергії…
  • Пар треба випускати відразу… а то потім почнуться нервові зриви…
  • Коли матюкаєшся вихлюпуєш негатив, і за кермом ти більш уважний, і не психуєш. В результаті у тебе менше можливість зіткнутися.
  • Я тільки мовчки, але легше стає.

Не тримайте в собі згодні з думкою більшості водіїв психологи, і якщо наболіло краще висловіться міцніше, ніж стискувати зуби і тиснути на газ, намагаючись справою довести, хто на дорозі головний! Аварійність на дорогах і так висока, так не додавайте в неї свою лепту.

тим більше здоров’я дорожче!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *