Гастрит і виразка — результат неправильного харчування? Здоров’я чоловіка

 Гастрит і виразка & mdash; результат неправильного харчування? Здоров'я чоловіка

Харчуйтеся регулярно!, закликають нас лікарі. У той же час сучасний ритм життя далеко не завжди дає нам таку можливість. І багато хто не відчувають ніяких наслідків від того, що пропускають обід, харчуються всухом’ятку. Чи дійсно гастрит, а згодом і виразкова хвороба можуть стати результатом неправильного харчування?

Гастрит і виразка живуть по сусідству

Гастрит-одне з найбільш часто зустрічаються захворювань внутрішніх органів. При цьому не можна сказати, що механізми розвитку виразкової хвороби на сьогоднішній день вивчені повністю.

При виразковій хворобі в стінці шлунка або дванадцятипалої кишки утворюється дефект — виразка. Сьогодні в якості однієї з основних причин утворення цього дефекту називають діяльність бактерії Helicobacter pylori, яка може паразитувати в слизовій оболонці шлунка і дванадцятипалої кишки і підвищувати її чутливість до дії соляної кислоти шлункового соку. В результаті порушується баланс між агресивними властивостями шлункового вмісту і захисними можливостями слизової оболонки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Однак для того, щоб цей баланс був порушений, як правило, однієї бактерії мало. Багато людей інфіковані Helicobacter pylori, але вони абсолютно здорові. Відомо, що найчастіше гастрит і виразка виникають у тих, хто зайнятий на нервовій, що вимагає психічної напруги роботі, особливо, якщо вона пов’язана з нерегулярним прийомом їжі, харчуванням всухом’ятку, зловживанням різними харчовими напівфабрикатами і концентратами. Наприклад, це робота водія громадського автотранспорту.

дотримуйся режиму харчування!

 Гастрит і виразка & mdash; результат неправильного харчування? Здоров'я чоловіка

Коли людина харчується нерегулярно, робить великі перерви між прийомами їжі, відбувається перенапруження його травного центру. Через це в порожній шлунок і дванадцятипалу кишку виділяється надмірна кількість шлункового соку. При цьому через скорочення шлунка він швидко надходить в початкову частину дванадцятипалої кишки. Спазми також призводять до порушення кровообігу, що, в свою чергу, сприяє прискореному пошкодження слизової.

Як правило, на початковій стадії у людини проявляється гастрит. Коли людина захворює гастритом, на поверхні слизової оболонки шлунка можуть з’являтися дефекти, звані ерозіями (erosio; лат. «роз’їдання»). Якщо вчасно не призначити відповідне лікування, то вони будуть заглиблюватися, дійдуть до м’язового шарушлунка і, відповідно, стануть вже не гастритом, а виразкою. Таким чином, виразка відрізняється від гастриту в першу чергу розмірами і глибиною ураження слизової: для гастриту характерні поширені, але неглибокі пошкодження, виразці ж навпаки властиві невелика площа, але значна глибина.

 Гастрит і виразка & mdash; результат неправильного харчування? Здоров'я чоловіка

Якщо людина помічає у себе симптоми гастриту, він може спробувати запобігти розвитку виразкової хвороби. Слід нормалізувати режим харчування, приймати їжу потроху, але часто (56 разів на день). По можливості потрібно виключити з раціону продукти, дратівливі слизову шлунка: смажену їжу, міцні чай і кава, алкоголь, спеції і т.д. При цьому їжа повинна містити достатню кількість білка і вітамінів. Необхідно також перейти на більш розмірений ритм життя, менше нервувати, приділяти достатній час відпочинку.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *