Що думає дієтолог про користь молока. Здоров’я чоловіка

 що думає дієтолог про користь молока. Здоров'я чоловіка

Чи корисно молоко? Пити або не пити його під час вагітності? На це та інші питання відповідає завідуюча дієтологічним центром Московського обласного науково-дослідного клінічного інституту ім. М. Ф. Володимирського, лікар-дієтолог Інна Пічугіна.

Великий російський фізіолог лауреат Нобелівської премії Іван Павлов говорив, що між усіма видами людської їжі у винятковому становищі знаходиться молоко. Молоко за своєю біологічною цінністю дуже важливий продукт у харчуванні і здорової, і хворої людини каже лікар-дієтолог Інна Пічугіна.

 що думає дієтолог про користь молока. Здоров'я чоловіка

Досьє. Інна Сергіївна Пічугіна. Завідуюча дієтологічним центром Московського обласного науково-дослідного клінічного інституту ім. М. Ф. Володимирського. Лікар-дієтолог, стаж за фахом 18 років. Є членом Національної асоціації дієтологів і нутриціологів. Входить до складу профільної комісії з дієтології експертної ради Міністерства охорони Здоров’я РФ. Займається науковими дослідженнями з питань діагностики та лікування білково-енергетичних порушень у хворих на хронічну ниркову недостатність. Має 20 наукових праць, опублікованих у вітчизняній та зарубіжній пресі.

Великі медики стверджували, що молоко один з найцінніших продуктів. С.П. Боткін рекомендував його в якості відновного засобу після перенесених важких захворювань. Авіценна своїм пацієнтам, що страждають серцево-судинними захворюваннями, не радив, а прописував вживання молочних продуктів.

Інна Сергіївна, в чому ж основна перевага молока?

В першу чергу молоко це постачальник в організм легкодоступного кальцію, який необхідний для формування кісткової тканини. У молоці містяться вітаміни, А, В, багато калію. При таких захворюваннях, як виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, ерозивних ураженнях шлунка, молоко є лікувальним продуктом. Це пояснюється тим, що в ньому не містяться екстрактивні речовини і напій має обволікаючі властивості. Хворим людям воно рекомендується в проміжках між основними прийомами їжі, для того, щоб створити дробовий режим харчування.

холодне або гаряче молоко треба пити?

При захворюваннях шлунка молоко краще пити в теплому вигляді, дрібними ковтками. Потрапляючи в організм поступово, воно створаживается дрібними згустками і краще засвоюється, не створюючи напруги для шлунково-кишкового тракту. Якщо випити холодне молоко залпом, воно відразу ж атакується кислим вмістом шлунка, утворюється великий згусток, який буде довго перетравлюватися, створюючи тим самим проблеми для травлення.

Золотий стандарт

 що думає дієтолог про користь молока. Здоров'я чоловіка

наскільки важливим продуктом харчування є молоко в раціоні дитини?

Грудне молоко це золотий стандарт, з яким малюк отримує речовини для росту і розвитку. У молоці матері є захисні фактори, що дозволяють малюкові боротися з інфекціями.

При неможливості грудного вигодовування застосовуються штучні суміші. Більшість з них виробляється з високоякісного коров’ячого молока, яке піддається спеціальній обробці, збагачується вітамінами, незамінними амінокислотами, мікроелементами, захисними факторами. Робиться це для того, щоб продукт став ідентичний натуральному грудному молоку і добре засвоювався дитячим організмом.

Нерідко молоко рекомендується в якості заспокійливого перед сном? За рахунок чого напій має таку корисну властивість?

У молоці міститься триптофан речовина, яка бере участь в хімічних реакціях, що відбуваються в нашому мозку. В результаті цієї реакції виробляється серотонін гормон щастя, задоволення. Додавши в тепле молоко чайну ложку меду, ми отримаємо прекрасне снодійне, хороший сон, комфорт і затишок.

чи корисно молоко при будь-яких захворюваннях шлунка?

Ні, при захворюваннях кишечника, зокрема ентериті, виразковому коліті, лактазной недостатності, молоко у вільному вигляді, тобто налив у склянку і випив виключається. Не треба плутати лактозу і лактазу. Лактоза це молочний цукор, який міститься в молоці, лактаза фермент, який розщеплює лактозу. Дефіцит цього ферменту в організмі призводить до порушеннярозщеплення і всмоктування лактози і поганий переносимості продуктів харчування, що містять молочний цукор. У дорослих людей абсолютна лактазная недостатність зустрічається вкрай рідко, і коли немає загострення ентериту, молоко можливо в дуже невеликих кількостях. Не виключаються кисломолочні продукти, тому що в них набагато менше лактози.

алергія та інші неприємності…

часто обговорювана тема непереносимість молока або алергія на нього. Це з-за лактази?

Алергія на молоко це часто обговорювана тема. Людей, які не переносять продукт, не так вже й мало. Вживання молока у них супроводжується неприємними наслідками у вигляді діареї, метеоризму, здуття живота. Причинами є не тільки алергія, але і порушення мікрофлори кишечника, а також недостатня активність лактази. Дефіцит лактази в тонкій кишці призводить до недостатнього розщеплення лактози, а лактоза, що не всмокталася, потрапляє в товсту кишку, де під дією бактерій розщеплюється з утворенням жирних кислот, вуглекислого газу і водню.

Часто у дітей спостерігається алергія на коров’яче молоко. Пов’язано це з тим, що мама під час вагітності та годування груддю вживала багато молока і молочних продуктів. Якщо вже під час вагітності так сильно хочеться молока, то треба вживати кисломолочні продукти або сухе молоко.

яка норма споживання молока?

в дієтичному харчуванні Рекомендована денна норма молока це 100 грамів в день і 200 грамів кисломолочних продуктів.

яке відношення до молока у інших народів?

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *