Одружився, не вилазячи з кросівок? Даремно! Здоров’я чоловіка

 одружився, не вилазячи з кросівок? Даремно! Здоров'я чоловіка

Кросівки давно перетворилися зі спеціального взуття для спорту в елемент повсякденного стилю. У кросівках і кедах ходять на роботу і навчання, на риболовлю і в похід, використовують замість домашньої і дачної взуття, а Мік Джаггер примудрився одружитися, не вилазячи з кросівок. Дизайнери навперебій створюють все нові і нові моделі. Як вам кросівки на підборах? А кросівки, плавно переходять в штани? А кросівки з плеєром і динаміками в підошві? І це ще не найекстравагантніше.

З кросівок можна взагалі не вилазити цілими днями, якщо, звичайно, немає суворого дрес-коду на роботі. І багато хто так і роблять, при цьому щиро вважаючи, що це взуття для здоров’я корисна.

Безумовно, спортивне взуття призначене для того, щоб створювати нашим ногам максимальний комфорт при максимальних же навантаженнях, забезпечувати підтримку і захист. Однак на питання, чи можна носити кросівки кожен день, всі фахівці дружно відповідають немає!

 одружився, не вилазячи з кросівок? Даремно! Здоров'я чоловіка

Почнемо з того, що кросівок як таких не існує в природі. Є Спецкросовки для різних видів спорту-футболу, баскетболу, бігу, аеробіки… Кожні з них розраховані на специфічні навантаження, які відчуває людина, що займається даним видом спорту, — і, як наслідок, сильно відрізняються один від одного. Ви ж не носите з собою мішок спортивного взуття, перевзуваючись кожні півгодини в відповідну ситуації модель? Це означає, що при різних обставинах ваші кросівки будуть «лікувати» одне і «калічити» інше.

Тут можна заперечити, що, мовляв, ми не професійні спортсмени, а взуттєві прилавки завалені якраз такими «універсальними» кросівками на всі випадки життя — для нас, простих смертних, які не розбираються в особливостях амортизації підошви і синтетичному фіброволокні. Завалені, так. Тільки це взуття кросівками можна назвати з великою натяжкою. І пошепки.

Почнемо з того, що в дешевих кросівках використовуються, відповідно, найдешевші матеріали, які не можуть в підсумку забезпечити ні належної підтримки, ні належної вентиляції вашим ногам. До того ж вони дуже швидко розношуються, втрачають форму, «розбиваються» вшир. А що піде за цим?

Мозолі і натоптиші — раз. Не секрет, що це може вивести вас з ладу надовго. Підвищення травматизму-два (що може бути образливіше ,ніж на бігу, на повороті посковзнутися зсередини на підошві власних кросівок і вивихнути ногу? Не така вже рідкісна травма, за статистикою). Ну і плоскостопість — це три. До того ж ступня «розпливається» вшир слідом за взуттям і не пройде багато часу, як ви будете дивуватися в магазині, вибираючи собі туфлі (коли захочете відмовитися від кросівок) на 1-2 розміри більше.

За старих часів про людей з великою ступнею говорили:»Він ніби гусей пас”. Специфіка такого заняття полягала в тому, що людині доводилося щодня проходити великі відстані босоніж — і нога «розтоптувалася». Власне, між випасом гусей і щоденною біганиною по місту в безрозмірних китайських кросівках різниця невелика. Для чоловіка, може бути, воно і не критично, а ось вашу дівчину, що віддає перевагу кросівки всьому іншому, додаткові розміри ноги зовсім не фарбують…

Так що, якщо не мислите собі життя в якомусь іншому стилі, або вибирайте продукцію відомих фірм, яка прослужить довше, або запасайтеся двома-трьома парами недорогих кросівок на рік. І викидайте деформувалася взуття безжально-вона своє відслужила. Поставте свої кросівки на рівну підлогу і подивіться на них збоку-чи є перекоси і стертості? Спробуйте погнути підошву – якщо вона гнеться важче, ніж раніше, значить, вона втратила свою еластичність, і Ваші п’яти відчувають тепер набагато більше навантаження. Пора вашого взуття, як не сумно, в сміттєвий бак, це взуття для здоров’я не призначена.

Ще один аргумент проти постійного носіння кросівок-звичайно, їх плоска підошва. Ні для кого не секрет, що невеликий каблук приносить нам користь, рівномірно розподіляючи по всій стопі тяжкість тіла. Це забезпечує нам фізіологічне положення кісток, хребта, здоров’я і нормальну роботу м’язів, зв’язкового апарату. Постійне носіння взуття на плоскій підошві — серйозний удар по опорно-руховій системі. Особливо це стосується підлітків, головних любителів кросівок, між іншим. Проблеми з хребтом, неправильна постава-бич сучасної молоді. Кросівки тут “винні” не менше, ніж комп’ютер.

 одружився, не вилазячи з кросівок? Даремно! Здоров'я чоловіка

Кросівки – це складне, вдосконалювалося десятиліттями знаряддя боротьби за наше здоров’я. І як всяке знаряддя, використовувати його потрібно відповідно до інструкції. Скажімо, що ви одягаєте на ногу, під кросівки? Синтетичні шкарпетки? Або взагалі віддаєте перевагу носити їх на босу ногу? Кросівки потрібно надягати тільки на вовняний або Х/б носок, тому що тільки ці матеріали вбирають піт. А нога в кросівках потіє неабияк, це знає кожен. Особливо влітку, та ще якщо у вас одні кросівки на весь безсніжний період. Як наслідок-піт вбирається ввнутрішній шар взуття, а вивітрюватися він не встигає. Не встигнеш озирнутися-Здрастуй, грибок, ось вам і взуття для здоров’я. В ідеалі зовнішня сторона кросівок повинна бути виконана з натуральної шкіри з тканинними вставками, а внутрішня поверхня — з натуральної тканини, бавовняної, наприклад, з антибактеріальним просоченням. Випускаються також спеціальні спреї для ніг. Але навіть при такому ідеальному розкладі довше чотирьох годин на день краще б кросівки не носити. Бігайте в них кроси і грайте в теніс, а по місту ходите в зручних туфлях. Будьте здорові!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *