Процедури чищення крові-це безпечно? Здоров’я чоловіка

 процедури чищення крові & ndash; це безпечно? Здоров'я чоловіка

Чистити сьогодні модно все: печінку, нирки, кишечник. Не залишилася без уваги і така субстанція нашого організму як кров. Почистити її і вирішити тим самим мало не всі проблеми зі здоров’ям одним махом пропонують медичні центри різного ступеня авторитетності. Давайте розберемося якими методами чистять кров і для чого це потрібно. А також за якими медичними показаннями призначаються дані процедури.

Плазмаферез

 процедури чищення крові & ndash; це безпечно? Здоров'я чоловіка

Задоволення не дешеве. Природно, щоб виправдати його ціну (в середньому близько 4000 рублів за процедуру, а їх потрібно кілька), світила медицини обіцяють дуже багато. Мовляв, допоможе процедура при хворобах серцево-судинної системи, атеросклерозі, пневмонії, астмі, коліті, захворюванні нирок, інфекції сечостатевих шляхів, аутоімунних хворобах, очних хворобах, передменструальному синдромі, алергіях, алкоголізмі, наркоманії, опіках і т. д. А також (увага!) при злоякісних новоутвореннях, клімаксі, підготовці до ЕКЗ, герпесі, для загального очищення крові і тканин і для омолодження організму в цілому.

Сама процедура проводиться так. З вени за допомогою катетера забирають кров і за допомогою фільтрів ділять на плазму і складові еритроцити, лейкоцити і т. д.

Після цього плазму разом з агресивними імунними комплексами і токсинами прибирають, а відсортовані клітини крові змішують з так званими замінниками наприклад сольовими розчинами, присмаченими спеціальними антикоагулянтами (інакше переганяється туди-сюди кров просто згорнеться). За процедуру прибирають 2-3 літри плазми.

Незважаючи на те, що процедура ця в цілому безпечна, не зацікавлені лікарі не рекомендують проводити її всім підряд на всякий пожежний. По-перше, щоб точно знати, що вона піде вам на користь, потрібно бути впевненим в якості того розчину, який вам введуть замість плазми. А звідки, скажіть, в наше століття ринкових відносин, можна отримати абсолютну гарантію його безпеки для вас?..

По-друге, просто вирішите для себе, для чого вам потрібна саме це процедура, чи потрібно вам взагалі чистити кров. Вона може врятувати людину при гіперхолестеринемії, вивести з організму непотрібні препарати (найчастіше використовують спортсмени, щоб прибрати з крові сліди заборонених або шкідливих ліків). Деякі діти з спадковими ліпідними порушеннями не змогли б жити без неї. Але те, що плазмаферез омолоджує, не більше ніж міф.

Під час процедури нарівні з шкідливими частинами крові виводяться і безцінні її складові. І це може важко позначитися на всьому організмі! Тому в медицині плазмаферез застосовують виключно за життєвими показаннями: при отруєннях, імунних захворюваннях, нирковій недостатності.

Після процедури можлива сильна алергія, оніміння кінцівок, судоми в м’язах, різке падіння тиску. Плазмаферез абсолютно протипоказаний при гіпотонії і гемофілії.

Внутрішньовенне лазерне опромінення крові

На відміну від плазмаферезу в кров не вводиться ніяких сторонніх рідин (вже плюс). На неї впливають лазером найчастіше використовуються хвилі червоного і інфрачервоного спектра (інфрачервоні промені є, наприклад, в сонячному світлі, вони вважаються найбільш безпечними для людини). Саме це випромінювання сприймають так звані фоторецептори наших клітин. З цього стартує цілий ряд біохімічних реакцій ворганізмі: збільшується швидкість кровотоку, розширюються судини, споживання кисню, активізується внутрішньоклітинний обмін. Власне сміття з крові не відкачується, як це відбувається під час плазмаферезу, а клітини налаштовують на самостійне самоочищення. До того ж лазер вбиває деякі хвороботворні мікроорганізми, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини. Зазвичай курс складається з 5-10 процедур.

Але і лазерне опромінення навряд чи можна вважати панацеєю. Так само, як у плазмаферезу, у нього є протипоказання: анемія, виражена гіпотонія, всі види фотодерматозів, важкі септичні стани і злоякісні новоутворення. Так-так, онкологія не показання, а протипоказання для лазерного опромінення крові. І краще з побоюванням поставтеся до того, хто скаже вам зворотне!

Ще один недолік процедури при частому застосуванні може спостерігатися ефект підсаджування на стимуляцію ззовні, організм буде чекати нову порцію лазера і лінуватися при його відсутності. Але зрідка така підзарядка може бути цілком корисною. Ціна курсу 5000-6000 рублів.

Гірудотерапія

 процедури чищення крові & ndash; це безпечно? Здоров'я чоловіка

Причина, по якій люди вирішили, що ліки XVII століття може бути панацею в столітті XXI загадка для більшості лікарів. Проте в силу великої поширеності процедури метод ігнорувати не можна. Суть його полягає в наступному. 5-7 спеціально навченим, стерильним п’явок дають присмоктатися до проблемної зони (або в точках голковколювання), вони висмоктують приблизно по 15 мл крові, випускають свою лікувальну слину, потім, повністю задоволені, самі відпадають від тіла. Зона укусу ще якийсь час кровоточить. На все йде 1,5 години.

Єдиний офіційно доведений ефект від гірудину (діюча речовина в слині медичних п’явок) це його здатність запобігати згортання крові.

Найпоширеніша помилка щодо процедури: п’явка прибирає погану кров і чистити кров за допомогою п’явок супер ефективно. Насправді п’явка не дурна, і Ваші токсини їй ні до чого. Вона смокче всю кров поспіль, а засвоює тільки те, що їй корисно, решта відправляє назовні приблизно як і ми з вами. Ще один міф п’явка стимулює біологічно активні точки. Рани, хоч від п’явки, хоч від комара це всього лише рани. А якщо хочете стимуляції краще походіть на рефлекторний Масаж. Просто зрозумійте якби гірудотерапія дійсно була панацеєю від усіх хвороб, то люди б в XVII столітті не вмирали б в такій кількості від віспи, холери, сухот і інших напастей. Вже чого-чого, а п’явок тоді вистачало.

І останнє. Якщо ви вважаєте, що кілька процедур в клініці зроблять вашу кров чистою і здоровою надовго, то ви сильно помиляєтеся. Склад крові постійно змінюється в залежності від способу життя. Здорова, чиста кров буває тільки у фізично активної людини, яка харчується правильно, приділяє достатню увагу сну і відпочинку і вміє захистити себе від інфекцій. А все інше в кращому випадку дає тимчасовий ефект, в гіршому випадку підірве ваше здоров’я.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *