Зимова риболовля: в чому принадність? Здоров’я чоловіка

 Зимова рибалка: в чому принадність? Здоров'я чоловіка

Що таке зимова риболовля для любителя підлідної ловлі начебто зрозуміло: для кого-то це пристрасть, азарт, а для кого-то бажання побути наодинці з собою на лоні природи. Але що таке зимова риболовля для тих, хто не розуміє принади багатогодинного проведення часу, сидячи майже без руху на вітрі, та ще часом в страшний холод? Для того щоб зрозуміти спортивний інтерес такого хобі, чому важливий не результат, а сам процес, потрібно хоча б разок-другий особисто побувати з вудкою на льоду.

Якщо ви зважилися на таке випробування, в першу чергу потрібно подумати про тепло, яке вимагає ваше тіло. Іншими словами, варто гарненько подбати, щоб не замерзнути під час зимової риболовлі.

кілька порад по екіпіровці:

Одягайте тільки теплу білизну-це вовняне. Вовняні шкарпетки – на голу ногу, зверху-трикотажний носок.

найтепліша верхній одяг — ватяні штани і хутряний кожушок або бушлат.

Найкраще взуття для зимової риболовлі-валянки з калошами, а ще краще — Чуні.

на руки-вовняні рукавички без пальців-великого, вказівного і середнього, щоб було зручно маніпулювати з наживкою.

 Зимова рибалка: в чому принадність? Здоров'я чоловіка

крім того, на свіже зимове повітря потрібно взяти з собою наступне.

Для втамування спраги чай або компот (але не кава, яка тільки підсилює спрагу) — обов’язково в термосі.

Для втамування голоду-консерви або концентрати, тобто що можна швидко приготувати на вогні в посуді. В крайньому випадку можна взяти з собою бутерброди, але перед вживанням їх підігріти.

Плитка на сухому спирті — для розігріву їжі.

Тепер можна вирушати на зимову риболовлю. Однак перед тим як просвердлити лунку і закинути в неї гачок з наживкою, потрібно запам’ятати важливі правила безпеки.

Виходити з берега на лід потрібно тільки після того, як була випробувана надійність і товщина льоду. Зробити це можна сильним ударом пешні — спеціального пристрою, призначеного для буріння лунок і визначення товщини льоду.

Лід, який покритий снігом, особливо підступний-нерідко під снігом товщина льоду мінімальна — при пересуванні по льоду зі снігом потрібна подвоєна обережність.

Варто остерігатися ділянок з дуже темним льодом, особливо там, де на льоду видно темні плями. Це вкрай небезпечні ділянки-лід тут дуже тонкий.

якщо товщина льоду менше 5 см — велика небезпека провалитися під лід.

Якщо ви почули, що під вами починає тріщати лід, спокійно, не відриваючи ніг від льоду, ковзаючи по льоду, кроком покиньте небезпечне місце.

Якщо ви виявилися відрізаним смугою води від берега, негайно телефонуйте 01 або «911», не забувши якомога точніше вказати місце вашого знаходження.

Якщо ви провалилися в ополонку, вибирайтеся з неї в ту сторону, звідки прийшли — там лід міцніше.

 Зимова рибалка: в чому принадність? Здоров'я чоловіка

Отже, ви зібралися, взяли з собою все, що необхідно для підлідної лову, і, засвоївши всі правила безпеки, вийшли на лід і просвердлили лунку. Наступне питання, яке виникло сам собою, поки ви готуєтеся “закинути вудку”: а чи є тут риба? Є простий спосіб це перевірити: якщо з лунки виходять бульбашки або черезкороткий час з’являться мальки, значить, риба побільше тут відсутня. Є ще один спосіб перевірки-правда, користуватися ним можна тільки тоді, коли з’явився перший, ще не зміцнілий лід — потрібно вдарити по льоду, наприклад дерев’яною калаталом: якщо риба є, вона спливе з дна, торкнеться льоду і знову піде на дно.

Кілька слів про наживку — кращої зимової наживкою вважаються мальок, живець і мотиль. Придатні для підсадки на блешні і наживки на мормишку і поплавкову вудку дрібні черв’яки.

І нарешті, найголовніше питання:а де ж тут романтика? Зимова риболовля – це спорт, що вимагає від чоловіка витривалості, терпіння, подолання самого себе, або це розвага, хобі, бажання побути на самоті? Істина швидше за все десь посередині. Зимова риболовля-це спорт заради задоволення. Це перш за все подолання власної ліні. Це розмова з природою. Це інтерес до життя. Це активна життєва позиція, прагнення до результату. Це врешті-решт турбота про власне здоров’я, якого так часто не вистачає чоловікові — міському жителю…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *