Стрибки з парашутом: поради новачкам. Здоров’я чоловіка

 стрибки з парашутом: поради новачкам. Здоров'я чоловіка

Один з екстремальних видів активного відпочинку стрибки з парашутом. Протипоказання до них, поради для тих, у кого це в перший раз і іншу цікаву інформацію ви знайдете в цій статті.

Парашут від французького parachute (від грецького para проти і французького chute падати) пристрій для гальмування об’єкта за рахунок опору атмосфери. Парашути використовуються для безпечного спуску з висоти людей, вантажів, космічних апаратів і т. п.

Історики свідчать, що вперше ідея стрибків з парашутом прийшла легендарному Леонардо да Вінчі. І перша згадка про безпечну можливість спуститися з небес є в його рукописі (1495 рік): якщо у людини є намет з накрохмаленого полотна, кожна сторона якої має дванадцять ліктів в ширину і стільки ж у висоту, він може кинутися з будь-якої висоти, не наражаючи себе при цьому ніякої небезпеки.

Сьогодні у нас більше немає необхідності кидатися з неба з наметом, а, зваживши всі ЗА і проти, зважитися на стрибок під керівництвом надійних інструкторів. Що для цього потрібно, Які бувають стрибки і кому стрибати не можна всі ці питання хвилюють кожного бажаючого отримати свою порцію небесного адреналіну. Отже, два варіанти стрибнути з парашутом вперше.

самостійний стрибок з десантним парашутом

В цьому випадку ви самостійно робите стрибок з військово-десантним парашутом на круглому куполі з примусовим відкриттям або трисекундної затримкою перед відкриттям парашута. Вважається, що такий варіант вибирають по-справжньому сміливі і рішучі люди.

особливості стрибка:

Перед стрибком вам необхідно пройти підготовку:

оформлення документів, медичну комісію, грунтовний інструктаж тривалістю 34 години (іноді більше).

Стрибок відбувається з висоти 800 метрів над землею, швидкість літака при викиді 160 км/ч. Вільне падіння тривати 3 секунди, швидкість 50 м/с.

– Швидкість падіння при приземленні 5 м/с, саме тому етапу приземлення приділяється особлива увага під час інструктажу. Неуважне ставлення до інструктажу може спричинити за собою досить неприємні наслідки!

Після інструктажу по команді випускає інструктора на борт! вас посадять в літак (як правило, Ан-2, відомий як кукурузник) в порядку побудови (першими стрибають найважчі).

При забутому кільці парашут розкриє страхує система.

Обмеження по погоді: вітер не більше 6 м/с. бажано, щоб не було грози, а ось в дощ стрибати можна, але тягнути після приземлення намоклий парашут досить важко.

стрибок в тандемі з інструктором

 стрибки з парашутом: поради новачкам. Здоров'я чоловіка

Затяжний стрибок з парашутом крило в парі з тандем-майстром. Дуже надійний варіант першого стрибка з парашутом. Тут вам, можливо, не доведеться проявити самостійність і героїчну сміливість, проте ви зможете набагато довше і в іншій якості насолоджуватися польотом.

Особливості стрибка:

Перед стрибком вас також чекає підготовка: оформлення документів, медична комісія, короткий інструктаж.

Стрибок здійснюється з борту (літака, вертольота), який дозволяє набрати велику висоту (Л-410, вертоліт Мі-8 і ін.).

На борту інструктор з’єднає ваші підвісні системи. Ви відділяєтеся від вертольота (літака) на висоті 35004000 метрів (!). Вільне падіння тривати 50 секунд.

Всю роботу по стабілізації падіння і розкриття парашута виконує досвідчений інструктор. Вам залишається насолоджуватися відчуттями і відкриваються видами майже хвилину!

Швидкість падіння при приземленні 1 м/с. за силою приземлення можна порівняти зі стрибком з дивана, тому обмеження по здоров’ю в тандемних стрибках менш суворі.

обмеження по погоді: вітер до 1012 м/c, хмарність майже не грає ролі, так як завозять і викидають по GPS навігатору.

Під час стрибка дозволена фото – і відеозйомка.

обережно, здоров’я

Зрозуміло, ви пройдете медичну комісію перед стрибком. Але місцевий лікар не може діагностувати безліч захворювань, про які знаєте ви. Тому будьте свідомі і уважно поставтеся до свого здоров’я.

Якщо ви носите контактні лінзи, проблем немає. А ось окуляри необхідно замінити на окуляри з пластиковими стеклами і гумкою навколо голови. Якщо у вас сильна короткозорість, від стрибка краще утриматися.

Маючи травми опорно-рухового апарату в минулому, вам необхідно отримати консультацію лікаря. Можливо, в цьому випадку для вас підійде тільки стрибок в тандемі. А при переломі ніг не можна стрибати з парашутом протягом року після повного зрощення кісток.

Допустима вага для самостійних стрибків з парашутом не менше 45 кг і не більше 95. Для стрибків з парашутом в тандемі верхня межа ваги 130 кг.

Так що далеко не всі можуть за станом здоров’я дозволити собі таке екстремальне розвага, як стрибки з парашутом. Протипоказання ви знайдете в наступному розділі.

стрибки з парашутом: протипоказання. Кому стрибати не можна?

Людям, що страждають на епілепсію (категорично заборонено).

Людям, що страждають психічними захворюваннями.

хворим на цукровий діабет.

Глухим або страждають гострими або хронічними захворюваннями середнього вуха.

до стрибків з парашутом не допускаються люди з високим артеріальним тиском.

Не рекомендується стрибати при застуді і нежиті, тому що стрибки з парашутом можуть привести до пошкодження носових пазух і барабанних перетинок.

Вас не допустять до стрибка в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

що ще потрібно для стрибка

Відповідний одяг і взуття. З підняттям на 1 км температура зменшується на 6 градусів, тому одяг повинен бути закритим навіть влітку, наприклад, спортивний костюм, або комбінезон, рукавички, захисні окуляри. Спортивне взуття кросівки (при стрибках з 800 метрів потрібні черевики з високою халявою, або кросівки плюс еластичні бинти). Всі дрібні речі витягніть з кишень і залиште на землі.

 стрибки з парашутом: поради новачкам. Здоров'я чоловіка

Стан і настрій. Здійснюйте стрибок в хорошій фізичній формі в здоровому стані тіла і духу. Відпочиньте, виспіться, напередодні не пийте алкоголь. І враження, що запам’яталися на все життя, вам забезпечені! Хто знає, Може, ви відкриєте в собі талант повітроплавця?

цікаві факти:

Першою жінкою, яка зробила стрибок з парашутом, була місіс Джоржія Томпсон, Хендерсон, Північна Кароліна. У віці 15 років, вже будучи дружиною і матір’ю, вона приєдналася в 1908 році до групи парашутистів, і через п’ять років, 21 червня 1913 року зробила свій перший стрибок над Лос-Анджелесом.

В даний час стрибки на точність приземлення одна з двох основних дисциплін класичного парашутизму. Завдання в стрибках на точність полягає в ураженні мішені розміром в 3 см.

при приземленні на дахи будівель головне встигнути розбігтися і відштовхнутися від площини будівлі, поки купол парашута не згас.

за інструкцією літальний апарат повинен повернутися порожнім, тому тих, хто різко передумав стрибати вже на борту, викидають:)

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *