Шкода від слабоалкогольних напоїв. Раціональне харчування чоловіка

 шкода від слабоалкогольних напоїв. Раціональне харчування чоловіка

Нормальні люди не п’ють „Ягуар“, нормальні люди на ньому їздять, говорить відома КВНовская жарт. Тим часом, як показує статистика, до числа “ненормальних”, тобто тих, хто періодично п’є алкогольні банкові коктейлі, в нашій країні можна віднести кожного третього підлітка і 35% дорослих.

Експерти вже давно б’ють на сполох: у той час як країни Європи одна за одною вводять заборони на продаж алкогольних банкових коктейлів, Росія збільшує темпи їх споживання.

Так чи безпечні напої в алюмінієвих банках, яка шкода від слабоалкогольних напоїв? І що слід знати, вживаючи їх?

баночні коктейлі і зайві кілограми

Людям, які дотримуються дієти, як правило, не спадає на думку, що парою банок «Викрутки» вони перекривають денну дозу калорій. Чомусь вживання цукру, що міститься в рідині, ми вважаємо не настільки фатальним, як поїдання кондитерських виробів. А між тим-різниці ніякої. За винятком того, що, коли людина п’є, він не відчуває насичення.

Після ночі розпивання коктейлів, більшість гурманів прокидається не тільки з похміллям, а й із зайвими кілограмами. Плюс до цього на засвоєння «рідких калорій» організм практично не витрачає енергії, в той час як при розщепленні твердої їжі більше 10% отриманої енергії йде на процес травлення.

Психологія коктейльного алкоголізму

 шкода від слабоалкогольних напоїв. Раціональне харчування чоловіка

Алкогольні коктейлі розробляли генії маркетингових маневрів, які прекрасно знали психологію потенційних споживачів своїх напоїв. Напевно, неспішно потягуючи коктейль з банки, ви ловили себе на думці, що на n-Ної хвилині просто забуваєш про те, що п’єш алкоголь. Приємний смак розслабляє і створює відчуття, що в руці зовсім не спиртний напій, а баночка з лимонадом. Ось такий він, змій спокусник – з численними ароматизаторами, добавками, підсилювачами смаку і часто з кінською дозою кофеїну.

Експерти з’ясували, що в одній банці слабоалкогольного коктейлю часто міститься кількість кофеїну, еквівалентну вмісту його в 3-4 чашках кави. Не кожне серце здорового чоловіка може витримати таке випробування. Не кажучи вже про підлітків, деякі з яких цінують алкогольні коктейлі на вагу золота і випивають часто не одну банку за раз, тобто 6-7 чашок кави в кофеїновому еквіваленті. Уявляєте, щотака доза здатна зробити з сердечком незміцнілого дитячого організму? Але підліток думає про здоров’я в останню чергу, а поки насолоджується святом життя. Ще б пак! Так дешево, так смачно! До того ж бадьорить і веселить! А те, що все частіше після свят життя з’являються мішки під очима і бажання пообніматься з унітазом, — так це невеликі витрати задоволення…

Хімія алкоголізму

 шкода від слабоалкогольних напоїв. Раціональне харчування чоловіка

Сам по собі алкоголь не небезпечний. Але потрапляючи в організм, він піддається окисленню, утворюється отрута — оцтовий альдегід, який отруйно діє на шлунково-кишковий тракт, викликає наркотичне сп’яніння.

І чим більше в напої супутніх хімічних сполук, тим він важче для переробки. У гримучої суміші з цукру, алкоголю, консервантів і газу всі компоненти підсилюють всмоктування один одного.

В результаті організм отримує подвійний удар: на головний мозок діє алкоголь, а на підшлункову залозу — цукор (в одній баночці міститься 5-6 шматочків «солодкої смерті»). Лікарі-наркологи стверджують, що у нас вже з’явилося таке явище, як «Банковий алкоголізм». Формується він довше звичайного (в середньому 3-5 років), але протікає набагато важче і наслідки його більш руйнівні, тому що можуть привести до розвитку серйозних патологій серця, печінки і нирок. Така ціна залежить від слабоалкогольних напоїв.

Ситуацію погіршує те, що коктейлі в банках п’ють, як правило, «без закусі». Тобто низький вміст алкоголю в банку (6-9%) практично нівелюється, тому що всмоктування спирту відбувається інтенсивніше і швидше.

ще один момент. Консерванти, що містяться в банкових коктейлях, небезпечні самі по собі.

Так, наприклад, Е211 (бензоат натрію), за останніми даними, викликає зміни ДНК, може стати причиною раку і хвороби Паркінсона, а Е129 (барвник) — канцероген, заборонений в 9 країнах Європи. У нас ці речовини дозволені.

Все вищесказане в ідеалі повинно підвести вас до однієї простої думки: ніхто крім вас самих не захистить вас від отрути, який щодня добровільно ви вливаєте в себе, ви просто оценітевред від слабоалкогольних напоїв! І купуючи чергову алюмінієву банку, подумайте, чи варта гра свічок, а коротке Свято Життя непомірно важких буднів і втопленого в ароматній, солодкій рідині здоров’я?..

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *