Чоловіче ожиріння. Раціональне харчування чоловіка

 чоловіче ожиріння. Раціональне харчування чоловіка

Так повелося, що еталоном чоловічої краси вважається бог Аполлон. Правда, далеко не всі жінки вважають за краще саме таких писаних красенів з промальованим рельєфом м’язів. Багато дівчат вважають, що скромний животик надає чоловікові особливу чарівність, а деяким і імпозантність. Але з часом все змінюється.

 чоловіче ожиріння. Раціональне харчування чоловіка

Ставши дружиною такого ось “очаровашки” і кілька років поспіль відточуючи на ньому свої кулінарні таланти, жінка змінює свою точку зору, оскільки невеликий животик чоловіка перетворюється на великий живіт, або навіть в ПУЗО, і з цього моменту проблеми починають рости, як сніжний ком. Знижується статевий потяг, з’являється дратівливість, небажання що-небудь міняти, а часто і повна інертність. Від людини, в якого колись були закохані, не залишається і сліду. У чому ж причина, що ж це за механізм, який ставить під загрозу здоров’я чоловіка і сімейне життя?

основним критерієм оцінки чоловічого ожиріння є не Вага, а окружність талії. Якщо вона більше 87 см, то ожиріння вже почалося, а якщо більше 102, то в наявності зниження тестостерону і підвищення вмісту в крові жіночих статевих гормонів.

Все дуже просто. З віком, тобто поступово, починаючи років з 30 років, відбувається фізіологічне зниження рівня тестостерону. Це головний чоловічий гормон, який сприяє пробудженню в чоловікові самця, мисливця, переможця. І чим більше живіт, тим менше рівень тестостерону (в народі на цей рахунок побутує стійкий вислів: «кавун росте, а хвостик сохне»). Тим більше проявляється прихильність до дивана, розвивається буркотливість і дратівливість, знижується лібідо.Все це тільки тому, що в жировій тканині, відкладеної «про запас», відбувається перетворення тестостерону в жіночі статеві гормони. І навіть розмір чоловічої гідності зменшується, він як би» втягується ” в навколишнє його жирову тканину. Кожні 10 кг зайвої ваги, кажуть лікарі, “крадуть” 1-2 (!!!) таких важливих для чоловіка сантиметра. Тобто, іншими словами, чоловік потроху перестає бути чоловіком.

до чого може привести чоловіче ожиріння?

з боку дихальної системи

Ожиріння погіршує роботу органів дихання і перетворює дихання в важку роботу. В середньому 70% людей з синдромом апное (зупинка дихання під час сну) страждають ожирінням.

З боку серцево-судинної системи

Підвищений артеріальний тиск, інфаркт, інсульт та інші пов’язані з цим хвороби. Навіть якщо вага всього на 10% перевищує норму, що в принципі можна не вважати ожирінням, ймовірність смерті від серцево-судинних захворювань зростає.

З боку підшлункової залози

Зв’язок між цукровим діабетом 2-го типу і надмірною вагою дуже міцна. У людей, які страждають ожирінням, ризик розвитку цієї хвороби на порядок більше, ніж у людей з нормальною вагою.

гормональне порушення при ожирінні

чоловіче ожиріння призводить до підвищеного виділення кортизолу і зниження рівня гормону росту. У чоловіків, при ожирінні, знижується рівень тестостерону, що провокує виникнення імпотенції, зниження лібідо.

Атеросклероз

У крові містяться жири (ліпіди) у вигляді холестерину і тригліцеридів. Ожиріння пов’язане зі зниженням рівня “хорошого холестерину” в крові, підвищенням рівня “поганого холестерину” і підвищенням рівня тригліцеридів, що, в свою чергу, призводить до атеросклерозу.

хвороби жовчного міхура

Ожиріння збільшує ризик панкреатиту, жовчнокам’яної хвороби і раку жовчного міхура. Навіть невелика надмірна вага може збільшити ризик появи каменів у жовчному міхурі.

Рак

Рак ободової кишки, прямої кишки, жовчного міхура і підшлункової залози, рак печінки і нирок зустрічається у повних людей в кілька разів частіше, ніж у людей з нормальною масою тіла.

Болі в попереку

надмірна вага і ожиріння є причиною підвищеного навантаження на суглоби і м’язи, і в результаті з’являються болі в спині.

Артрит

Симптоми остеоартриту, особливо в колінних суглобах, в цілому посилюються у людей з надмірною вагою. Хоча частково це можна пояснити надмірним споживанням жирів і змінами в обміні речовин, схоже, що основна причина — механічне підвищення навантаження на суглоби.

Що ж робити?

Як не банально-знижувати вагу. Тим більше що чоловікові це зробити набагато простіше, ніж жінці, оскільки у переважної більшості представників сильної статі відсутня емоційна складова, пов’язана з прийомом їжі. Їжа для чоловіків не є задоволенням, яким складно пожертвувати.

 чоловіче ожиріння. Раціональне харчування чоловіка

Але, згідно зі статистикою клінік, що займаються зниженням ваги, у чоловіків більш низька мотивація. І тому без перебільшення можна сказати — щоб схуднути, чоловікові потрібно цього дуже захотіти. У пошуку мотивації може допомогти ваша друга половина, яка, безумовно, зацікавлена в тому, щоб «диванний чоловік» знову став чоловіком на всі сто. Причому – не кілограмів!!!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *