Види дієт. Раціональне харчування чоловіка

 види дієт. Раціональне харчування чоловіки

як бути, якщо будь-які види дієт дають короткочасний результат? Більш того, після повернення до звичайного харчування колишні кілограми повертаються, і не одні а з парочкою (або навіть десяточком) нових кілограмів? Сучасні системи харчування, спрямовані на стабілізацію і утримування ваги в нормі, орієнтовані на постійне дотримання певних смакових звичок, а не на тимчасове обмеження вживання будь-яких продуктів. Японська, кремлівська, гречана та інші види дієт підійдуть лише тим, хто бажає поекспериментувати зі своїм здоров’ям. Якщо ж привести себе в порядок потрібно не тільки до весни, а й на всі залишилися довгі щасливі роки, вибирати потрібно таке харчування, якого можливо без шкоди для здоров’я дотримуватися відтепер і назавжди. Довготривалі види дієт бувають різні. Сьогодні найпопулярніші серед них сироїдіння, чарівне схуднення по Мірімановой і дієти за рівнем глікемічності (доктора Мухіної та ін.). Розглянемо докладніше всі плюси і мінуси кожної з популярних нині дієтичних систем харчування.

сироїдіння

 види дієт. Раціональне харчування чоловіка

Люди, які перейшли на сироїдіння, в середньому скидають близько 30 кг за півроку. При цьому стартові цифри ваги до сироїдіння зазвичай починаються від 120-130-140 кг.щоб так кардинально змінити свій образ харчування, як правило, повинні бути ще якісь причини, крім зайвої ваги. Різні історії людей показують, що сироїдіннядозволяє впоратися з хворобами, що не піддаються лікуванню традиційними способами. І схуднення в цьому випадку є лише позитивним побічним ефектом. Найчастіше до сироїдіння приходять, щоб полегшити стан при аритмії, астмі, бронхіті, діабеті, екземі, псоріазі і т.д. і поліпшення стану, дійсно, настає.

Але коли зі здоров’ям все більш-менш в порядку (не рахуючи 10-15-20 зайвих кілограмів), переконати себе стати сироїдом дуже складно. І, напевно, не потрібно. 100-відсотковими сироїдами стають або на переконання, або… рано чи пізно (і скоріше, все-таки, рано) зриваються.

Однак з сироїдіння можна запозичити деякі рецепти, які посприяють схудненню і поліпшать самопочуття. Варіантів включення в сироїдіння може бути безліч. Почати можна, наприклад, зі сніданку. Він може включати сироїдний зелений коктейль або пару ложок пророщеної пшениці. Надалі можна навпаки, снідати термічно обробленими продуктами, а обід і вечерю (або спочатку тільки вечерю) замінити на сироїдіння. Наступним кроком може бути 1 (а потім 2, 3) день, присвячений цілком сироїдіння.

Такий плавний перехід до часткового сироїдіння зовсім не є екстремальним для здоров’я. Навпаки, він призведе до стандарту, визначеному лікарями, що 2/3 харчування повинно складатися зі свіжих овочів і фруктів. Обмеження в м’ясі при цьому знизить рівень холестерину, а вживання різної зелені підвищить рівень вітаміну В12.

Також сироїдіння допоможе впоратися з такою проблемою, як неприємний запах поту, запах з рота, проблеми зі шкірою і шлунково-кишковим трактом.

Головне, визначити для себе, на який рівень сироїдіння ви здатні сьогодні. І дотримуватися його. Коли відчуєте, що зможете взяти наступний рубіж, брати його. Непосильні завдання ні до чого. Тільки сталість і поступальні заходи допоможуть досягти стабільних результатів.

дієта Мірімановой

 види дієт. Раціональне харчування чоловіка

Якщо ви не страждаєте на цукровий діабет, то, можливо, нічого не чули про те, що у кожного продукту є свій рівень глікемічності. Саме він визначає, скільки глюкози піде в роботу, а скільки відкладеться в жир. Взяти, наприклад, шматок хліба і яблука. За калорійністю вони приблизно однакові близько 100 ккал. Однак від хліба люди поправляються, а від яблука немає. Чому? Справа в тому, що у хліба глікемічність дорівнює 90, у яблука 30. Тобто, з’ївшияблуко, ми забезпечуємо організм необхідним паливом, яке повільно і повністю засвоюється. З’ївши шматок хліба людина вкидає в свій організм надто багато палива і, щоб від нього позбутися, тіло відправляє його в депо в жир. Дієти, засновані на рівні глікемічності, розраховані на те, що людина буде вживати в їжу продукти з низьким рівнем глікемічності. Завантажити таблицю цих рівнів можна на будь-якому сайті, присвяченому діабету.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *