Як поліпшити якість сперми. Раціональне харчування чоловіка

 як поліпшити якість сперми. Раціональне харчування чоловіка

Сперматозоїд клітина маленька і енергійна. І, як їх господар-чоловік, чоловічі статеві клітини потребують збалансованого харчування для підтримки сил.

Голодні мільйони

у наш час 15% пар стикаються з проблемою безпліддя, і в 35% випадків вся справа в якості сперми чоловік. І тоді якість спермограми стає однією з найбільш обговорюваних тем жіночих посиденьок, що дуже нервує сильну половину. Але, на щастя, не все так страшно. Медики стверджують, що якщо протягом 12-18 місяців після серії безплідних спроб стати татом чоловік стежить за здоров’ям, відмовляється від шкідливих звичок і правильно харчується, парі вдається успішно зачати спадкоємця або спадкоємицю.

якість або кількість?

 як поліпшити якість сперми. Раціональне харчування чоловіка

У медичній практиці якість чоловічого насіння оцінюють по спермограмі. Стандартна спермограма враховує фізичні параметри: обсяг сперми, її колір, в’язкість, pH (рівень кислотності), а також параметри, що стосуються клітинного складу еякуляту. У фертильній (здатної до запліднення) насінної рідини сперматозоїдівповинно бути не менше 20 мільйонів в мілілітрі, з них не менше половини — прогресивно-рухливих, без патологічних змін. Вчені давно звернули увагу, що кількість і рухливість сперматозоїдів безпосередньо залежить від того, що чоловік їсть. Давайте спробуємо скласти приблизну дієту майбутнього батька і розберемося, як поліпшити якість сперми.

сперматозоїд повинен бути тверезим

Перше, на чому акцентують увагу лікарі, — це відмова майбутнього батька від спиртного. Недарма спермограму потрібно здавати лише після тижневого утримання від алкоголю. Грецька Міфологія вказує на те, що богиня Гера народила від сп’янілого Зевса кульгавого бога Гефеста, і сучасна медицина підтверджує: алкогольні токсини згубно впливають на здоров’я сперматозоїдів, збільшуючи частку патологічних гамет і погіршуючи рухливість нормальних. У поняття здорового харчування планує зачаттячоловіки не входить і пиво. Пінний напій містить естрогеноподібні речовини (аналог жіночих гормонів) і гальмує дозрівання гамет. На відтворенні сперми негативно позначаються також наркотичні речовини (включаючи нікотин і «легку» марихуану), а також стероїди — гормональні препарати, які спортсмени використовують для нарощування м’язової маси. Переходячи до теми гормонів, варто зробити акцент на тому, що гормональний фон організму чоловіка — ключова складова успіху зачаття.

Жир жиру ворожнечу

 як поліпшити якість сперми. Раціональне харчування чоловіка

Відомо, що у чоловіків, схильних до зайвої ваги, частіше за інших відзначаються погіршення показників спермограми. Надлишок жиру в організмі може “збити з пантелику” ендокринну систему і підвищувати вміст жіночого гормону естрогену на шкоду кількості тестостерону. Якщо проблема зайвої ваги переросла в стадію ожиріння, то додається ще одна складність-жирова тканина часто призводить до перегріву області паху і яєчок, тоді як чоловічій репродуктивній системі кориснапрохолода. Звідси другий простий рада з харчування майбутніх батьків-обмежуйте жирну і важку їжу. Печеня, шашлик і фастфуд — грізні вороги ваших сперматозоїдів. При цьому, радять лікарі, не потрібно відмовлятися від продуктів, що містять напівненасичені жирні кислоти (омега-3 і омега-6 під загальною назвою вітамін F). Налягайте на рибу жирних і напівжирних сортів (лосось, оселедець, сардини, макрель, тунець, форель та ін.), молюсків. Не бійтеся заправляти салати рослинним маслом.

Вітаміни»для дітей ”

На плодючість чоловіки позитивно впливає активне споживання фруктів і овочів. Їх секрет-високий вміст аскорбінової (вітамін С) і фолієвої кислоти (водорозчинний вітамін B9). Вчені довели, що вітамін С безпосередньо впливає на вироблення сперми. Дефіцит «аскорбінки ” в раціоні самців тварин може призводити до збіднення насіння і навіть до атрофії яєчок(!). При цьому всього лише 4-х-місячнийкурс прийому вітаміну С в дозі 200 мг на добу збільшить кількість Ваших сперматозоїдів на 60%, а їх активність — на 30%. Досягти цього просто: досить з’їдати 3 апельсина середніх розмірів в день. При цьому важливо не курити, оскільки, крім загальновідомого ризику для здоров’я, нікотин сприяє зв’язуванню третини надходить в організм вітаміну С і може звести користь споживання фруктів на «ні».

Фолієва кислота, інша найважливіша складова здорового харчування майбутнього тата, міститься в зелених овочах, листовому салаті, петрушці, селері, бобових, в хлібі з борошна грубого помелу і печінки. У раціоні харчування чоловіки повинні щодня бути присутніми вітаміни групи А (містяться в продуктах морського походження, печінки, сирі, яйцях, моркви і цитрусових), групи Е( в продуктах,багатих рослинними жирами, – наприклад горіхах). Горіхи збагатять вашу сперму білками. Не забувайте і про мінерали. Знаючи, що якість сперми помітно погіршує брак цинку, зверніть увагу на те, що денну норму цинку дає одна столова ложка пшеничних висівок. Значить, хліб з висівками — корисна підмога парам, які планують народження малюка. Так само як морепродукти і червоне м’ясо.

Soya free!

Що стосується такої поширеної добавки, як соя, то її вживання при спробах зачати малюка вкрай небажано. У медичній літературі часті повідомлення про те, що в сої містяться сполуки, які зменшують кількість сперматозоїдів, знижуючи шанси на запліднення яйцеклітини. Отже, містять сою ковбаси, соуси, молоко, маргарин і напівфабрикати в супермаркеті слід обходити стороною.

Здорова дієта-важливий фактор, що впливає на фертильність чоловіка. Однак варто пам’ятати, що правильне харчування лише доповнює ваші зусилля, спрямовані на зачаття малюка, і ніяк не може бути його основою. Не випускайте з поля зору хронічні захворювання, умови життя і праці, обмежте себе від стресів і регулярно відвідуйте лікаря – ось і відповідь на питання, як поліпшити якість сперми. підтримувати здоров’я потрібно комплексно, і тоді щастя батьківства вам буде забезпечено.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *