Вода під час тренувань.

 Вода під час тренувань.

Навряд чи людина здатна випробувати більш сильне бажання, ніж спрага. Ну якщо тільки потреба в повітрі. Любов, секс і навіть голод не йдуть в порівняння з необхідністю заповнити нестачу води, з якої наш організм складається на 70%.

Вода база для всіх біохімічних процесів в організмі, які активізуються, як відомо, під час стресів і занять спортом. Чи варто втручатися в ці процеси і пити воду під час тренувань? Або краще дотерпіти до її закінчення? Суперечкам на цю тему вже не один рік. А згоди все немає…

терпіння і праця від спраги врятують

 Вода під час тренувань.

Ви бігали коли-небудь крос? Два, три або десять кілометрів? Напевно бігали, хоча б в школі. Зазвичай перший кілометр дається важко. В цей час організм перебудовується в робочий режим. А потім бігти стає легше. Спробуйте в цей момент випити води і порушити сталість внутрішнього середовища організму, і тоді переконайтеся, що бігти знову важко. Можливо, заколе в боці, дихання утрудниться, а в ногах з’явиться слабкість.

Багато хто впевнений, що, якщо в цей момент включити терплячку, то може наступити зневоднення. Побоювання здебільшого марні. Рідкісний доморощений спортсмен може бігти, не зупиняючись, хоча б годину. А за годину ще ніхто не»зневоднювався”.

Можна розглянути це питання не з точки зору водного балансу організму, а з точки зору збудження нервової системи. Як тільки ви почнете пити, ви почнете задовольняти Ваше тіло в його потребах, а це розслабить Вашу нервову систему і знизить результативність тренування. Спочатку тіло попросить води і ви дасте йому води. Потім тіло попросить їжі, а потім взагалі захоче спати. У такій ситуації на спортивних заняттях буде сконцентруватися важкувато…

як пити?

При цьому ніхто не сперечається, що без достатньої кількості рідини м’язи стають сухими і ламкими. Ось чому розтягнути зневоднений м’яз під час силових навантажень не складає великих труднощів. Щоб цього не сталося, фахівці радять за 20-30 хвилин до тренування випивати половину (або цілий) стакан води. Біцепси і трицепси наповняться цілющою вологою, стануть еластичними і слухняними. Правда, цих запасів вистачить приблизно на годину інтенсивних занять, після чого краще зробити перерву і знову випити 200 мл води (бажано, щоб вона була злегка охолодженої з низькою мінералізацією).

 Вода під час тренувань.

саме тому більшість тренерів вважають, що ідеальна тренування повинна складатися з двох підходів: пити воду під час тренувань, в паузах, а після тренувань — це свята справа.

У перерві найкраще пити маленькими ковтками: вода, випита залпом, дасть надмірне навантаження на серце, та й рухатися буде важче звичайного.

Розрахувати свою потребу в рідині можна так. Для цього зважтеся до і після тренування. Якщо втрата ваги становить 250 грамів — захопіть на наступне тренування маленьку пляшечку води. Якщо ж ви втратили цілий кілограм, візьміть літрову пляшку!

ознаки зневоднення

Фанатизм, як відомо, рідко доводить до добра. Навіть у такій благородній справі, як спорт. Наполегливе ігнорування потреб свого організму протягом тривалого часу – вже не тренування витривалості, а збільшення градуса самодурства. Особливо, коли організм відчайдушно вимагає води. Так коли ж слід перервати тренування і зробити ковток цілющої вологи?

основні симптоми зневоднення:

  • спрага,
  • потріскані губи,
  • сухість у роті,
  • нудота,
  • Запаморочення.

До цих симптомів краще не доводити, і якщо ви помітили хоча б дві ознаки, то негайно зупиняйтеся, приймайте зручну розслаблену позу і маленькими ковтками пийте воду.

що пити?

Найбільша помилка прихильників фітнесу – це втамування спраги (під час тренувань або в перервах між ними) холодним чаєм, соком, білковим коктейлем і т.д. а організму в цей момент потрібна тільки чиста вода. Справа в тому, що всі рідини, за винятком питної Н2О, наш організм сприймає як їжу! І, відповідно, ” включає»процес травлення, який на тренуванні якось не дуже до двору, оскільки працювати тут повинні м’язи, а не шлунок. Виконання двох енерговитратних справ одночасно приводить його в сум’яття і» вимотує ” набагато більше, ніж найважча силове тренування. Висновок – якщо пити, то тільки воду під час тренувань!

Яку воду пити?

Під час активних занять спортом всі процеси організму, в тому числі обмін речовин, активізуються. Отже, всі корисні речовини (якщо ми даємо собі працю запропонувати їх в цей момент своєму організму) засвоюються «на раз».

А тепер тест на кмітливість. В якій воді більше користі?

  • З-під крана,
  • Кип’яченою,
  • штучно очищеною,
  • природною.

Відповідь очевидна-звичайно, в природній, яку виробник взяв працю розлити по пляшках, а логістична компанія — довезти до найближчого до Вашого спортзалу прилавка.

що таке природна питна вода?

Це вода, яку “випускає” сама природа, причому в особливих виробничих умовах, що відповідають найсуворішим ГОСТам і міжнародним стандартам, таким як екологічна чистота, природна фільтрація, природна мінералізація. На планеті таких “особливих” місць не так вже й багато і розташовуються вони в незайманих цивілізацією високогір’ях: Альпах, Піренеях, Гімалаях, Північному Кавказі. Саме там зберігаються світові запаси не просто прісної, а унікальної льодовикової води, яка є самимяскравим прикладом так званої “структурованої” води, тобто води з регулярною молекулярною структурою, що надає позитивний вплив на роботу організму. Темі» Як зробити структуровану воду ” присвячені численні форуми борців за здоровий спосіб життя, рецепти, які там публікуються, вражають кмітливістю і винахідливістю. Єдине питання, яке виникає після прочитання — – а навіщо всі ці хитрощі, коли можна просто зайти в магазин і купити необхідний продукт?!

Вода з льодовика для спорту і здоров’я

Льодовикова питна вода “Архиз «вже багато років поспіль є» офіційним джерелом «поповнення водно-сольового балансу спортсменів, що беруть участь в таких великомасштабних змаганнях, як» лижня Росії«,» крос Націй” та ін., її якість і унікальні властивості гідно оцінено представниками Федерального Агентства з фізкультури і Спорту Росії.

Вода видобувається і розливається (!) на висоті 1507 метрів у Тебердинському біосферному заповіднику. Це місце в давнину було покрито сарматським морем, а сьогодні вода з підталих льодовиків проходить через товщі порід того стародавнього моря і збагачується природними мікроелементами. Технологія розливу продумана так, щоб повністю виключити найменший вплив на природний склад води, що утворилася в результаті танення льодовиків і володіє структурою, схожою зі структурою води в організмі людини.

Саме тому» Архиз ” є повсякденною базою раціонального способу життя, а завдяки природному вмісту 18 природних мінералів і мікроелементів (магній, кальцій, калій, йод та ін.) — стає не просто водою, а водою живою і корисною для здоров’я.

А навіщо ми ходимо в тренажерний зал, бігаємо, граємо в футбол, катаємося на лижах? Та якраз для того ж самого – щоб відчувати силу свого здоров’я!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *