Алергія на комах.

 алергія на комах.

Відпочинок на природі це не тільки релакс і млість, але безліч маленьких небезпек, більшості з яких ми звикли не зраджувати значення. Ах, літо червоне, любив би я тебе, коли б не спеку, та пил, не комарі та мухи-писав Пушкін. Не багато хто з нас здогадуються, що комахи можуть бути не тільки неприємні, але і по-справжньому небезпечні.

Влітку вони бувають всюди. Вони можуть сховатися в бутерброд або залетіти в упаковку вашого улюбленого соку… А далі, як пощастить. Фахівці впевнені, що одна з найнебезпечніших видів — алергія на комах. укуси комах при наявності алергії на них сприймаються вкрай важко, не рідко стають смертельними.

Як розпізнати алергію на отруту комах?

 алергія на комах.

Реакція на укус комахи повинна бути у всіх. Питання – в її силі і вираженості. Коли комаха вводить під шкіру свою отруту, то незабаром на цьому місці з’являється невеликий почервонілий ділянку, який називається свербляча папула. Це природна реакція організму на введену отруту, яка є у всіх людей, і вона досконала нормальна.

Якщо у людини немає алергії на комах, то почервоніння пройде вже через кілька годин, не залишивши і сліду.

У алергіка крім звичної почервоніння можуть з’явитися інші симптоми, які і повинні видати алергічну реакцію.

реакція

1. Легка загальна реакція.

Цей вид алергії безпечний. Розпізнати його можна за такими ознаками: коли комаха кусає, на місці укусу з’являється досить великий слід, а шкіра покривається так званої «кропивкою». Іноді укушений може скаржитися на погане загальне самопочуття, слабкість.

2. Загальна реакція.

Відмінні ознаки-нудота, сильне запаморочення, головний біль. Нерідко людина слабшає, йому досить важко стояти.

3. Важка форма загальних реакцій.

Всі перераховані вище симптоми посилені. Крім них з’являється задуха, хрип, іноді починаються мовні порушення.

4. Анафілактичний шок.

Найважче прояв алергії. Головні ознаки-падіння артеріального тиску і синюшність шкірних покривів. Плюс всі вищеописані симптоми, що протікають особливо складно і важко. Така реакція організму з’являється через 15-30 хвилин після укусу і надзвичайно небезпечна для життя алергіка. Особливо-укуси в область шиї, слизових і губ. Ранній початок такої реакції зазвичай говорить про те, що її перебіг буде важким, тому ні в якому разі не намагайтеся вирішити проблему самостійно — бабусиними примочками і притирання, а негайно викликайте «швидку».

Що робити, якщо з’ясувалося, що ви алергік?

 алергія на комах.

Якщо у вас вже хоча б один раз була важка алергічна реакція, то необхідно бути готовим до всього. З алергією на комах вкрай необачно не звертати уваги на своє здоров’я. Обов’язково зверніться до алерголога. Швидше за все, лікар вам порадить зробити щеплення від укусу найбільш небезпечного для вас комахи. Від алергії вона вас не позбавить, але страждання Вам значно полегшить.

Після цього алерголог повинен розповісти вам про препарати першої необхідності, які завжди повинні бути під рукою, і які в екстреному випадку можуть врятувати вам життя.до числа таких препаратів можна віднести адреналін.

У вас під рукою завжди повинен бути спеціальний одноразовий шприц з адреналіном. У разі укусу сам алергік або його близькі можуть взяти шприц, зняти захисний ковпачок і зробити укол внутрішньом’язово, можна навіть безпосередньо через одяг, щоб не втрачати часу. Крім цього у алергіка завжди повинні бути антигістамінні препарати.

Препарати першого покоління-седативні, тобто викликають млявість і сонливість. Зараз їх використовують рідко, а найбільш поширені антигістамінні препарати третього покоління — так звані метаболіти. Вони не викликають почуття сонливості і мають мінімум побічних ефектів.

6 правил життя у світі комах

Правило 1. Якщо ви помітили, що навколо літає щасливий рій бджіл або ос, не впадайте в паніку, постарайтеся менше ворушитися, не робіть різких рухів і не махайте кінцівками. Рухайтеся, як гейша, – повільно і плавно.

Правило 2. Не підходьте до гнізд ос і бджіл, особливо коли ви одягнені в одяг фіолетового, чорного і червоного відтінків. Ці кольори можуть спровокувати комах»на атаку”.

Правило 3. менше парфуму на природі! Сильні запахи дратують комах.

Правило 4. Якщо вас вжалила бджола, то необхідно в обов’язковому порядку витягти жало. Його можна обережно видавити подушечками пальців, дістати пінцетом або нігтями. Головне-раніше не втерти в паніці його глибше всередину.

Правило 5. на місце укусу кладемо що-небудь холодне або компрес з содовим розчином.

Правило 6. якщо укус “припав” в руку, то постарайтеся якомога швидше позбутися від усіх кілець, годин, браслетів та інших прикрас.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *