Кисневе голодування.

 кисневе голодування.

кисневе голодування відчуває практично кожен житель сучасного міста. Чим він загрожує нашому організму і як собі допомогти розповідає лікар-терапевт клініки ТОВ Клініка ЛМС, Наталія Миколаївна Шекіна.

– Що таке гіпоксія?

 кисневе голодування.

це кисневе голодування, стан, що характеризується недостатнім надходженням кисню в організм. Воно може бути пов’язано з нестачею кисню взагалі, або з порушенням всмоктування його в повітряних шляхах, в легенях, де відбувається газообмін. У людей, які страждають нестачею кисню, знижується імунітет і, відповідно, організм стає відкритий для різних вірусних та інших захворювань.

– які ще причини є у гіпоксії?

Куріння, зловживання алкоголем, різні інфекційні захворювання, травми, гідроторакс, стенокардія.

– хто найбільше схильний до гіпоксії?

Жителі великих міст, де багато промислових підприємств, заводів, мало зелених насаджень, і, відповідно, знижено вміст кисню (норма — 20%). Тому у жителів мегаполісів часті головні болі, запаморочення, перевтома. Офісні працівники відчувають ще більший недолік кисню, оскільки приміщення, найчастіше, погано провітрюються. Часто гіпоксію плутають з синдромом хронічної втоми, коли молоді люди скаржаться на постійні головні болі, слабкість, втома, млявість, недолік енергії.

надлишок кисню

– А чи буває надлишок кисню? Багато городян, виїхавши на природу, скаржаться, що «перепочинали повітря»…

Так, таке можливо. Коли людина багато часу і головне без звички проводить на природі, кисень надходить в організм у великих кількостях, збільшуючи рівень гемоглобіну (кількість еритроцитів) в крові. Це може стати причиною еритроцитозу, так званого згущення крові. Але, звичайно, це крайній випадок,і» надихати ” його за пару днів на дачі не можна. Інша справа, якщо з мегаполісу ви поїхали у високогір’ї. Так що любителям відпочинку в горах потрібно особливо уважно ставитися до свого здоров’я і давати організму час на адаптацію, і не піддавати себе без будь-якої підготовки великим фізичним перевантаженням.

– Зараз дуже багато реклами кисневих коктейлів. У зв’язку з цим інтернет сповнений думок з цього приводу. Чи корисні вони?

Вони, безсумнівно, корисні і нерозумно стверджувати, що вони приносять шкоду, як іноді говорять на різних форумах. Адже кисневе голодування може відчувати не тільки Кровоносна система, кисень потрібен всім органам і тканинам, щоб постійно відбувалася регенерація клітин, щоб клітини оновлювалися, жили так би мовити, нормальним життям. Завдяки таким коктейлям забезпечуються киснем ті органи, які не отримують його з повітря в достатній кількості. Наприклад, шлунково-кишковому тракту теж потрібен кисень для підтримки в нормі мікробного пейзажу, потребує в ньому і нервова тканина. У зв’язку з цим додаткове надходження абсолютно необхідно, особливо в умовах життя в мегаполісі, коли органи не можуть отримувати кисень в достатніх кількостях.

– а якщо випити за раз 10 коктейлів? Це корисно чи ні?

Звичайно, ні. Надмірна кількість будь-яких продуктів завжди недобре, тому подібний «кисневий удар» організму не потрібен. І навіть шкідливий.

– чому?

Тому що кисень бере участь в енергообміні тканин нашого організму. І коли його дуже багато-клітини не справляються. І тоді відбуваються непритомність, колапси, запаморочення… А ось спортом не дарма радять займатися на відкритому повітрі. Оскільки, коли людина тренується, відбувається сильна додаткове навантаження на м’язи, витрачається багато енергії, і, щоб її заповнити, потрібно додаткове споживання кисню. Ніколи не звертали увагу на спортсменів, які займаються спортивною ходьбою? Дистанція-50 км, і на маршруті вони обов’язково вживають кисневі коктейлі, щоб хоч якось підтримувати організм.

Наша шкіра також потребує кисню. А ось в УФ-променях – не дуже. Тому « “пригощаючи” її чистим киснем в лісі або в парку, не забувайте про спеціальний одяг, яка буде закривати шкіру і при цьому пропускати повітря.

– А що стало б, якби кисню в повітрі було більше?..

 кисневе голодування.

Швидше за все, було б менше судинних і хронічних дихальних захворювань. І, за деякими даними, ще років 200 тому, коли на Землі не було автомобілів, настільки потужних заводів і т.д., кисню в атмосфері було в 2 рази більше, а вуглекислоти — менше. Але! Не треба забувати і про те, що надлишок кисню не потрібен нашому організму.

В силах будь-якого городянина частіше вибиратися на природу, гуляти в парку, провітрювати приміщення, в якому він спить або працює. А ось захоплюватися неперевіреними науково, але дуже широко рекламованими методами “кисневого насичення” організму не варто. Оскільки в такій тонкій справі, як повітря, головне-дотримання балансу!

розмовляла Марина Крупенько

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *