Як позбутися від акне?

 як позбутися від акне?

Акне (Acne vulgaris), синонім вугри юнацькі — хронічне гнійне запалення сальних залоз. З ненависними вуграми в юності (у віці 12 — 24 років) доводилося боротися майже кожному жителю Землі. А багатьох проблеми акне продовжують хвилювати вже в дорослому житті. Виникненню акне сприяють спадкова схильність, порушення функцій залоз внутрішньої секреції, порушення функціонування травної системи, гіповітаміноз, нераціональне харчування (надмірне споживання їжі з великим вмістом жирів, вуглеводів).

 як позбутися від акне?

для того щоб розробити стратегію: як позбутися від акне, треба зрозуміти – що таке акне. Акне-це вугрова хвороба. Вугри-це поодинокі чорні точки, коли їх багато, тоді вже має сенс говорити про вугрової хвороби або, по-науковому, акне. Давайте визначимося. Вугри є у всіх незалежно від статі, віку, віросповідання і типу шкіри. Вони з’являються в результаті закупорки сальних залоз шкірним салом. Виникають комедони – чорні вугри. Застояне в блокованих протоках шкірне сало починає розкладатися, утворюючи сприятливе живильне середовище для патогенної мікрофлори. І тоді навколо комедона розвивається запальний процес, що представляє з себе конічну папулу (прищ) яскраво-червоного або синьо-червоного кольору. У деяких людей через особливості типу шкіри і нестабільного гормонального фону вугри переростають в вугрову хворобу.

отже, виділимо основні причини появи акне:

  • надлишкова продукція шкірного сала.
  • Зміна складу шкірного сала, втрата його антимікробних властивостей.
  • Закупорка протоки сальних залоз.
  • дія патогенних мікроорганізмів.

що стимулює сальні залози на трудові подвиги?

1. Тестостерон і акне

Найпоширеніша причина появи прищів у юнаків-природні вікові зміни гормонального балансу (»гормональний сплеск”). Підліткові прищі викликаються стероїдними гормонами, основні з яких — андрогени, чоловічі статеві гормони.

2. Гіперкератоз як причина появи вугрів

Гіперкератоз-це збільшення верхнього, рогового, шару шкіри. Нестача вітаміну А, інтоксикація, тривалий тиск або тертя шкіри, вплив на шкіру нафтопродуктів (наприклад мастильного масла) — основні причини гіперкератозу. Гіперкератоз сальних залоз розвивається і під впливом гормонів. Він-то і є причиною появи вугрів, і опосередковано — причиною прищів. При гіперкератозі сальні залози переповнюються шлаками і бактеріями, будучи причиною внутрішньої вугрової висипки на рівні епідермісу і дерми.

3. Харчування як причина вугрової висипки

Існує думка, що гіперфункція сальних залоз пов’язана зі стилем харчування. Деякі дослідження показують, що вироблення шкірою надмірної кількості сала припиняється, коли випробовувані переходять на безвуглеводну дієту з переважанням білкової їжі. Кажуть, що таким чином вдавалося вилікувати самі запущені формиакне, і запобігти саму можливість появи прищів. Інші вчені наводять докази того, що в деяких випадках низькокалорійна дієта здатна знизити вироблення андрогенів і, як наслідок, зменшити їх вплив на надмірне вироблення шкірного сала.

4. Індивідуальна мікрофлора шкіри як причина появи прищів

Ще однією причиною появи вугрів і прищів є мікрофлора шкіри і волосяних фолікулів, яка в основному представлена бактеріями, грибами і кліщами. У нормі мікрофлора не повинна провокувати виникнення прищів, але, як змінюються пори року, урожай змінюється неврожаєм, так і наша шкіра схильна до постійних змін. Тому при певних умовах ці бактерії провокують запалення, а «вугрові кліщі”, – рожеві вугри демодекоз).

5. Стрес як причина прищів

Депресія і сильний психологічний стрес не є прямою причиною утворення вугрів. Але, будучи пов’язаними з гормональним статусом, здатні «погіршити» перебіг вугрової хвороби. як позбутися від акне? Не піддаватися стресу, що неможливо зробити, поки ви живі.

6. Порушення імунної системи

Можливість активно розмножуватися хвороботворним мікроорганізмам надає не тільки надлишок шкірного сала як живильного середовища, але і знижений імунітет.

7. Професійна діяльність

Багато професій досі вимагають контакту з різними хімічними речовинами, такими як хлор і нафтопродукти, які здатні провокувати виникнення прищів. Крім іншого, такі речовини, як мастильні масла і дьоготь, призводять до розвитку гіперкератозу шкіри і сальних залоз — безпосередньої причини вугрової висипки і причини появи прищів.

8. Сонце і вологість

Сонячний острів в тропічному океані-далеко не райське місце для страждаючих акне. Так, ультрафіолет “лікує” прищі, володіючи деякою здатністю до дезінфекції, а загар приховує потворні червоні плями від прищів. Однак високі дози ультрафіолету викликають зворотний ефект. Грає свою роль і підвищена вологість повітря, яка сприяє розмноженню патогенних мікроорганізмів на шкірі.

9. Видавлювання прищів-причина нових прищів

 як позбутися від акне?

Багато нещасливі власники акне намагаються самостійно розкривати папули. Але мами не дарма вчать дітей, що самому «тиснути» вугри і прищі не можна, оскільки це захоплююче заняття провокує виникнення нових, оскільки інфекція потрапляє в глибокі шари епідермісу і дерми, посилюючи запалення, а також передається від запалених елементів акне до незапалених.

10. Надмірна охайність-ще одна причина появи прищів

Ви можете вмиватися з милом хоч 20 разів на дню, а протягом вугрової хвороби ніякої позитивної динаміки спостерігатися не буде. Оскільки причини цього захворювання лежать не на поверхні шкіри, а в її глибині. Єдине, що може спровокувати занадто часте миття — так це поява нових прищів, оскільки мило і рушник сушать шкіру і знижують її стійкість до інфекції.

Цілком достатньо вмиватися два рази в день. Робити це частіше не варто. Однак руки слід мити регулярно. Дотик брудними руками до шкіри-поширена причина появи прищів: на шкіру обличчя, спини, грудей потрапляє додаткова інфекція і підсилює запалення.

11. Косметика і акне: комедогенні косметичні засоби як причини виникнення вугрів

Вугри і косметика часто також виявляються пов’язані. Зверніть увагу на свої креми, лосьйони для гоління. Провокуюча акне косметика містить ланолін і його похідні, сквален, сірку, D і С червоні пігменти (використовуються для додання червоного відтінку і надзвичайно комедогенни). Можуть загострювати акне і містяться в косметиці мінеральні та овочеві масла. Обтяжує перебіг вугрової хвороби і косметика, яка використовується для маскування прищів. Утворюється порочне коло.

Звертайте увагу на напис non-comedogenic (“некомедогенно”) на упаковці засобів по догляду за шкірою.

Давайте будемо об’єктивними, акне-це стан, який проявляється всього лише косметичним дефектом. Від нього не вмирають, і у спадок воно не передається. І все ж наявність акне різко знижує якість життя, змінює ставлення оточуючих і часто, в їхніх очах, символізує» безладне ” ставлення не тільки до своєї шкіри,але і до самого себе. Звичайно, проблема як позбутися від акне, непроста, вирішувати її потрібно комплексно, перевіряти стан здоров’я, прислухатися до рекомендацій лікарів. На сьогоднішній день з акне цілком можливо впоратися, існують сотні методів його лікування. Застосовувати їх або» махнути на себе рукою ” — вибір кожного.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *