Чоловік після 60 років.

 чоловік після 60 років.

У Римській імперії середня тривалість життя становила 35 років, а в кам’яному столітті люди жили, як правило, не довше 25. І в порівнянні з цим, дані Держкомстату про те, що сучасний російський чоловік в середньому живе 59 років не так вже лякає. І все-таки 59 років-це так мало, коли науці достеменно відомо, що ресурс людського організму становить ніяк не менше 100 років… Але, відзначивши 60-річний ювілей, тобто переступивши за середньостатистичну межу, чи варто чекати, що з дня на день прийде ця бліда з косою?..

бути щасливим

Бажати ювіляру дожити до ста років-традиція. Але воно часто пропускається повз вуха, або тужливо коментується: дотягнути б хоч до 65-ти… Хоча людей, які прожили не менше століття, багато. І всі вони-щасливі люди. В цьому і полягає головний закон довголіття-не має сенс жити довго, якщо ти нещасливий. Так, є чимало інтерв’ю з довгожителями — і жоден з них не стверджує, що жити погано і тужливо. Навпаки, кожен з них оптимістичний і сповнений світлих думок. Тому, поставившиперед собою мета жити довго, потрібно в першу чергу почати жити щасливо. У всьому шукати позитивний сенс, всі події, що відбуваються розділяти на приємні і корисні (прийнявши як аксіому те, що ІНШИХ просто не буває). Це тільки здається неважким завданням, насправді, звикнувши скаржитися на життя, вишукувати в ній чорні плями і бути незадоволеним з будь-якого приводу, дуже складно перебудуватися на хвилю позитиву. Але тільки вона відкриває двері до довголіття.

творити

 чоловік після 60 років.

“підкошені статистикою«, йдуть друзі і родичі, на роботі все важливе і цікаве «дістається» молодим, в результаті самотність і надлишок вільного часу страшать — це думки, з якими довго не проживеш. Але, дотримуючись перше правило довгожителя-мислити позитивно і бути щасливим, – просто буде виконати і друга умова: не розслаблятися, не йти від справ, творити. Так, сумне “нікуди себе дівати” важливо замінити на радісне: “вільний час? Шанс зайнятися чимось новим!”Це може бути все, що завгодно, на що раніше ніколи не вистачало часу. Винайти велосипед, сконструювати свою машину,прогулятися по місту, фотографуючи всі пам’ятні місця, і створити потім фотовиставку (нехай навіть просто для знайомих), почати писати статті і розсилати їх в улюблені газетні видання, зробити, нарешті, ремонт на кухні (та такий, щоб гості, прийшовши, обімліли). Та хіба мало може бути цих справ? Придумувати їх можна на кожному кроці. Адже спад продуктивності з віком-це міф, існування якого підтримують ледачі люди. Насправді, психологи відзначають в житті кожної людини два піки творчої активності-перший, природно, в молодості, другий (що не менш природно) в період з 55 до 60 років.

не хворіти

Складно радіти життю, якщо ниє зуб. І танцювати не просто, якщо ноги болять. Але зауважте-як неприємності не приходять поодинці, так і хвороби воліють відвідувати людину цілими зграями. Тому, дозволивши собі хворіти, чоловік після 60 років можна заробити довгостроковий лікарняний. Що значить ” дозволити собі хворіти?”, адже ніхто спеціально хворіти не хоче. На це питання самим вичерпним чином, як правило, відповідають пенсіонери, які ведуть цікавий і активний спосіб життя. “Мені ніколи хворіти” або “мені хворіти ніяк не можна”, – кажуть вони. І, дійсно, не хворіють. Тому що багато хвороб приходять до людини від туги і зневіри. І не менша їх кількість виникає через шкідливі звички і неправильний спосіб життя. Той, хто активний, прекрасно про це знає і запобігає появі болячок, виключаючи зі свого життя їх причину.

 чоловік після 60 років.

І, звичайно, істину ” рух-це життя» ніхто не відміняв. Головне, чоловікові після 60 років не забувати, що рух буває не тільки вгору по кар’єрних сходах і вгору-вниз по сходах під’їзду. Це ще й духовне зростання, і нові знання, і подорожі, і позитивні емоції, і здійснення своїх планів — найпростіших і найзухваліших…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *