Що брати в подорож Пенсіонеру.

 що брати в подорож Пенсіонеру.

У сфері туризму є спеціальний термін туризм третього віку. Вважається, що ця категорія мандрівників віддає перевагу путівкам, на які діють сезонні знижки. Пропонувати здійснити подорож для пенсіонерів можна в будь-який час року, незалежно від відпустки і вихідних. На відміну від молоді, що віддає перевагу позасмагати на піщаному бережку, туристи третього віку не дуже шанують спеку, але намагаються включити в програму свого відпочинку якомога більше екскурсій. Все побачити, все подивитися, прогулятися по красивих старовинних європейських вуличках, відвідати музеї і замки — ось їх основне завдання. І туроператори намагаються підібрати маршрути за бажанням клієнта і за його можливостями. Тільки самі клієнти іноді створюють перешкоди для свого відпочинку. Тому що не хочуть подорожувати без нічого…

Ну, чумадан, постривай!

Один 65-річний чоловік вже років десять возить в багажнику своєї «копійки» два запасних колеса, причому дорога Його, як правило, за раз становить не більше 15 км — від гаража до будинку, а потім до дачі (не дивуйтеся такому маленькому відстані — в провінції до дачі не треба їхати Півдня по пробках). На питання: “навіщо тобі дві запаски?”, він популярно пояснює: “а раптом колесо лопне, Я поставлю запаску. А якщо лопне і запаска? У мене буде друга запаска!”За всі ці роки йомужодного разу не знадобилося навіть одне запасне колесо, не те, що два. Але все одно цей запасний вантаж безнадійно займає весь багажник машини. Для когось ця ситуація здасться абсурдною, для когось-практичною. У будь-якому випадку, вона показова. Навіть збираючись в дорогу всього в 15 км, літня людина здатна продумати ситуацію так, щоб застрахувати себе від будь-якої несподіванки. А якщо має бути шлях довжиною в тисячу, десять тисяч кілометрів? Скільки тоді знадобиться валіз?..

 що брати в подорож Пенсіонеру.

Щоб подорож вийшло цікавим, потрібно взяти речей по мінімуму. І не варто намагатися прорахувати все. Нехай маленька сумка замість величезного тюка буде викликом долі, кличем удачі, авантюризмом і закликом до свободи. Так, може трапитися багато несподіванок, але тим цікавіше!

а ось тут обійдемося без несподіванок

нехай валіза буде легким, але ось до комплектації аптечки в подорожі для пенсіонерів необхідно підійти найсерйознішим чином. Знову-таки, не треба набирати ліків» на всі випадки життя”, головне — розставити пріоритети. По-перше, точно розрахувати кількість таблеток/капсул/ін’єкцій, які застосовуються щодня, якщо є якесь хронічне захворювання. Не треба сподіватися на»авось”. Найчастіше аптеки в європейських країнах закриваються досить рано, а шукатиу незнайомому місті чергову аптеку-розвага не для людей зі слабкими нервами. Та й знайшовши її – ви можете не отримати бажаний препарат, тому що в розвинених країнах дуже строго дотримується правило — «в аптеку — тільки з рецептом лікаря». З іншого боку-звичні нам назви ліків в іноземних аптеках відшукати буває дуже непросто (враховуючи і те, що аптечні працівники не зобов’язані бути поліглотами).

Обов’язково взяти з собою тонометр, яким користуєтеся постійно, щоб мати можливість контролювати свій артеріальний тиск і вчасно коригувати його рівень. Візьміть з собою запасні предмети першої необхідності: окуляри, батарейки для слухового апарату (якщо ви ним користуєтеся постійно), так як такі речі не завжди можливо буде дістати в дорозі.

Якщо належить летіти на літаку, можна прийняти невелику дозу аспірину (якщо немає індивідуальних протипоказань), щоб скоротити ризик виникнення тромбозу під час тривалого перельоту.

Якщо ж має бути добу або більше провести в поїзді або автобусі — обов’язково візьміть з собою надувні подушки для мандрівників. Вони різноманітні за формою, не займають місця, але реально допомагають влаштуватися зручніше, зняти напругу з шиї, спини, ніг.

Менеджери туристичних агентств радять літнім мандрівникам заздалегідь повідомляти, якщо їм потрібна допомога при посадці на літак або вантаженні багажу.

зручне взуття-це теж частина аптечки мандрівника!

Особливу увагу туристу третього віку необхідно приділити своєму взуттю. Не потрібно набирати її цілу валізу, але от без:

а) легких зручних туфель (краще не кросівок), які не тиснуть, не труть, не втомлюють, і в яких ви будете постійно ходити;

б) м’яких тапочок, в які ви будете перевзуватися в літаку, поїзді, готелі;

в) одній (!!!!) пари» вихідних ” туфель, в яких ви будете виходити в ресторан, театр і т. д.

Коли ногам незручно і боляче — голова не в змозі милуватися, запам’ятовувати, захоплюватися, і вся поїздка піде нанівець.

Парле франсе?

щоб подорож для пенсіонера

 що брати в подорож Пенсіонеру.

Адже слова “легкої дороги” — це не тільки побажання дістатися до місця без перешкод разом з веселими попутниками, у цих слів є прямий сенс-чим легше Дорожня сумка, тим легше буде в дорозі. А думки ” а раптом трапиться…”- краще викинути в кватирку ще на стадії планування подорожі. Адже відомо давно: думки матеріальні. Значить, мислити треба позитивно. І конструктивно. Взяти лише те, що дійсно необхідно і стане в нагоді, щоб зберегти і примножити ваше здоров’я, а зайвий вантаж (в тому числі, проблеми, стреси, чвари) залишити вдома.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *