Безпечний будинок.

 безпечний будинок.

Уявіть собі, що все життя ви робили зарядку, були помірні в їжі, не дозволяли собі нічого зайвого, в загальному, вели правильний і розмірений спосіб життя. Дожили до похилого віку з чудовим багажем здоров’я. Вас минула депресія і всі життєві негаразди. Відчуваєте себе добре, бадьорі, веселі і турбуватися, власне кажучи, нема про що.Проте… В одну секунду життя може помінятися. І причиною цього може стати просте падіння де-небудь у себе на кухні або у ванній. Як то кажуть: впав, втратив свідомість, отямився, гіпс. Але, на жаль, в старшому віці все не так просто, і звичайний перелом може стати фатальним? тому постараємося створити свій безпечний будинок.

Чому? Ну, по-перше, тому що кістки зростаються набагато гірше, ніж в молодості, а по-друге, ламаються набагато легше. Оскільки» друг ” всіх літніх людей, незалежно від статі остеопороз.

Остеопороз — витончення кісткової тканини, що веде до переломів і деформації кісток.

Що ж робити, щоб уникнути знайомства з цим неприємним захворюванням і убезпечити свій будинок?

По-перше, треба розібратися, що він з себе представляє, щоб при перших же проявах дати зрозуміти, що у вас немає бажання з ним зустрічатися.

 безпечний будинок.

По-друге, розумно підійти до організації внутрішнього устрою своєї «фортеці» — власного житла. Оскільки саме тут, згідно зі статистикою, відбувається найбільше число нещасних випадків з людьми старшого віку. Тому його треба максимально убезпечити. Підключіть до цього процесу дітей і онуків, вони з радістю погодяться провести «профілактику» падінь і переломів дідусеві і бабусі. Адже ви потрібні їм здоровими.

 безпечний будинок.

Отже, остеопороз-системне захворювання скелета, що приводить до збільшення крихкості кістки і ризику переломів. Саме по собі цей стан є природним процесом. У будь-якої людини, починаючи з 35-40-річного віку, відбувається повільна зміна кісток, яке аж до похилого віку не повинно приймати хворобливих змін. Це пов’язано зі зниженням засвоєння кальцію, гормональними змінами. Давайте визначимося відразу, остеопороз є у всіх людей старшої вікової категорії, але ось ступінь його вираженості залежить від того, як «господар» ставиться до свого здоров’я.

ознаки остеопорозу:

 • Загальна слабкість, підвищена стомлюваність, ножні судоми, рання сивина, прискорене серцебиття, пародонтоз і зубний наліт, розшарування і крихкість нігтів.
 • Болі в поперековому і крижовому відділі хребта, в гомілковостопному і тазостегновому суглобах, кістках таза.
 • тяжкість в межлопаточной області і загальна м’язова слабкість.
 • Зменшення росту і викривлення хребта.

Якщо немає якихось особливих протипоказань, лікар може, після обстеження, призначити замісну гормональну терапію, щоб підтримувати на потрібному рівні вміст тестостерону. Цей головний чоловічий гормон відповідає в тому числі і за міцність кісток. Погоджуватися на таку терапію чи ні-справа ваша.

Уважніше подивимося на раціон харчування. Після сорока воно повинно включати більшу кількість кальцію, ніж в юності. Він міститься у всіх молочних продуктах. Не нехтуємо “вітамінами для літніх”, в них також міститься кальцій в біодоступною для організму формі. Обережніше до куріння, алкоголю, кави. Рухаємося в міру можливостей-ходимо пішки,робимо комплекс ранкової зарядки. Стежимо за станом щитовидки, надниркових залоз, не допускаємо хронічної ниркової недостатності. Безумовно, впоратися з останнім пунктом вам допоможе лікар. Тому регулярне відвідування терапевта, обстеження-це ваш план боротьби з остеопорозом.

помічником у цій боротьбі може стати ваш безпечний будинок. Для того щоб він став таким, робимо наступні кроки:

 1. Звільняємо простір. Чим старша людина, тим більше в його будинку речей. У тому числі — і меблів, яку «шкода викинути, тому що вона ще сто років прослужить». Може вона і прослужить сто років, але якщо ви її постійно зачіпаєте, вам незручно через неї пересуватися по будинку-її служба вам тільки на шкоду.
 2. Закриваємо всі гострі кути м’якою тканиною, покривалами або ще чимось, це вже справа смаку і фантазії.
 3. Хай буде світло! Висвітлюємо будинок по-максимуму, вішаємо бра, ставимо нічники на відстані витягнутої руки від ліжка, щоб вночі, коли потрібно буде встати в туалет або водички попити — не пробиратися по будинку навпомацки. Особливо важливо для тих, у кого в будинку живуть кішки і собаки. Ночами вони дуже люблять згорнутися калачиком де-небудь в недозволеному місці, і в темряві на них легко наступити. Кішка, звичайно, втече, а ось чи втримаєтеся ви на ногах — ще не факт.
 4. Немає слизькій підлозі. Плитка для підлоги на кухні-прямий шлях до перелому. Тому краще обмежитися лінолеумом. Нехай не так сучасно, зате безпечно. У ванній використовуємо антиковзаючі килимки. При покупці тапочок звертаємо увагу на підошву. Якщо вона слизька-вибираємо іншу модель. Тапочки і шкарпетки без гумової підошви збільшують ризик падіння
 5. По можливості міняємо ванну на душову кабіну. Тому що максимальне число падінь відбувається при спробі подолати високий бортик ванної. На Заході модні ” ванни з дверцятами», вони рекламуються на всіх сайтах для літніх. Але поки до нас такий “прогрес” не дійшов.
 6. встановити поручні біля туалету та ванної кімнати.
 7. Прибрати не прикріплені до підлоги килимові доріжки, покласти не ковзаючу підкладку під підлогові килими.

Ось основні поради, як зробити свій безпечний будинок і захистити себе від нежданих візитерів у вигляді переломів. Особливо найстрашнішого для літніх людей — перелому шийки стегна, відновитися після якого вдається далеко не кожному. Подбайте про себе самі, залучіть до цього процесу своїх близьких. Зрозумійте, передбачити щось – не означає “накликати біду”, а передбачливість в такій справі, як ваше здоров’я, сторицею воздасться довгими роками активного життя.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *