Вибираємо захист для очей.

 вибираємо захист для очей.

З настанням весни, коли сонце стає яскравішим, а наші очі все частіше мружаться, пристосовуючись до зміненого рівня освітленості, в повний зріст постає питання про сонячних окулярах. Навіщо їх носити,які вибрати, чи є альтернатива, і чи потрібні вони взагалі?

Ах ці карі очі…

 вибираємо захист для очей.

Природа, створюючи наші очі, дала їм природний захист у вигляді зіниці, що розширюється/звужується в залежності від інтенсивності світла, а також меланіну, кількість і глибина залягання якого в райдужній оболонці ока визначає його сонцестійкість. Так, у народів, які проживають в безпосередній близькості до екватора, де сонце особливонещадно, цього меланіну дуже багато як і в шкірному епідермісі, так і в райдужці. Шкіра і очі у них практично чорні, і це дуже хороший «світлофільтр». У жителів Крайньої Півночі, де сонечко, може, і не найяскравіше, але не заходить за горизонт по півроку, та ще й відбивається у величезних снігових і крижаних поверхнях, очі теж темні.

А на тих, хто живе в місцевості з більш-менш помірним кліматом, Природа вирішила «не витрачатися», оскільки сонце тут «працює» не в повну силу. Тому власники світлих: блакитних, зелених, сірих очей особливо гостро реагують на надлишок сонячного світла.

першопрохідці в світі захисту для очей від сонця

існує легенда, що першими захист для очей придумали європейські мореплавці, в XIV столітті вирішили підкорити Америку. Для їх відносно світлих очей Світло, що відбивається від водної гладі океану, виявився надто яскравим. А напівосліплий від сяйва матрос далеко не найкращий “морський вовк”. А “окулярам від сонця” ескімоського виробництва — не одна тисяча років. Вони являють собою кістяну пластинку з вузькою прорізом, яка допомагає зіниці триматися в «судженому» стані під час полювання і риболовлі. Тому факт залишається фактом-багато років поспіль люди шукають спосіб залишатися» зрячими ” при самому яскравому освітленні.

все добре в міру

В офтальмології є так звані “сонцезалежні” хвороби: катаракта, помутніння рогівки, фоторетиніт (світловий опік сітківки) і деякі інші. Вважається, що тривалий вплив сонця є однією з головних причин дегенерації жовтої плями, що є причиною старечої сліпоти. Хороші сонцезахисні окуляри-перешкода для випромінювань. Тожїх використання досить виправдано. Правда, є й інший “перекіс « – постійне носіння темних окулярів» для іміджу” (ті хто постарше, добре пам’ятають телеведучого Івана Демидова, який не розлучався з ними навіть увечері). Така “невинна данина моді” здатна викликати фотофобію (боязнь світла), коли без окулярів, навіть при дуже спокійному освітленні, очі болять і сльозяться.

Чи є альтернатива окулярам?

Існують вітаміни для очей, які роблять сітківку менш сприйнятливою до фотоопіку, та й виробники контактних лінз не могли обійти стороною таку прибуткову статтю, як захист від сонця. Ось тільки для того, щоб влітку на сонечку відчувати себе більш-менш комфортно, вітаміни і БАДи для очей потрібно приймати цілий рік. А сонцезахисніконтактні лінзи мають “професійне” призначення. Ну, наприклад, вони підходять для спортсменів (наприклад, серфінгістів, альпіністів і т.д.), які довгий час проводять на сонці. А ось в приміщення в таких лінзах заходити проблематично, тому що відразу стає дуже погано видно (як в темних-темних окулярах).

як вибрати потрібні саме тобі окуляри?

При покупці окулярів ми в першу чергу запитуємо:» чи йдуть мені ці окуляри «і»скільки вони коштують”. Безумовно, імідж і якість — речі важливі, але не треба забувати про те, що сонячні окуляри це не стільки предмет гардероба, а саме оптичний пристрій, призначений як захист для очей. Тому, насамперед потрібно запам’ятати: все, що пропонується на найближчому ринку (в метро і т.д.) за дуже привабливою ціною-до захисту не має ніякого відношення. Їх можна купити в якості «клубного» варіанту, підібрати до кольору улюбленої футболки, але розраховувати, що очі будуть в безпеці, небагато …ммммм …необачно… Отже-йдемо в магазин або салон оптики.

Правила “особливої” безпеки

наступний крок-зрозуміти від чого саме вони повинні вас захищати. Якщо просто від ультрафіолету-сміливо беріть перші сподобалися, які стоять в районі 1000-1500 рублів (дорожче — тільки за певну марку і оправу). Якщо ж до літньої безпеки ви пред’являєте підвищені вимоги (наприклад багато часу проводите за кермом), то зверніть увагу на окуляри з додатковими «антиблікової» і «поляризуючої» функціями.

Поляризація та контрастність

Ними володіють так звані полароїдні окуляри. Їх лінзи вибірково блокують до 99% відбитого світла. Що це означає? Ну, наприклад, те, що на дорозі, коли сонце світить в лобове скло, ви будете чітко розрізняти попереду йдуть автомобілі і не створите аварійну ситуацію. А в якості бонусу — отримаєте яскраву, контрастну картинку, яка дасть куди більше позитивних вражень від моря, сонця, гірських схилів і т. д.

Колір має значення

 вибираємо захист для очей.

Що стосується кольору лінз, то на дорозі найкраще «зіграють» окуляри зі світло-коричневими або жовтуватими лінзами. А ось якщо ви зібралися відпочивати на природі, займатися гірськолижним спортом, то необхідно підібрати окуляри з самими темними лінзами сірого або коричневого кольору.

Пластик на службі прогресу

Ще одне питання-брати “скло” або»пластик”? Ще зовсім недавно лінзи хороших сонцезахисних окулярів виготовлялися виключно зі скла. Але зараз все більшої популярності набувають окуляри з пластиковими лінзами. І, треба відзначити, відповідальні виробники навчилися “пекти «такий багатошаровий» пиріг” з цього самого легкого пластика, який і від УФ-променів захистить, і дасть Чітку контрастну картинку, і забезпечить природність сприйняття кольорів, так що він зовсім не гірше, а багато в чому і краще важкого скла.

Оправа за розміром

І ще одна важлива деталь-оправа. За формою вона може бути будь — який, єдино, про що треба пам’ятати, – оправа не черевики, вона не розношується. А значить, купувати окуляри потрібно тільки самому, перевірити, чи не тиснуть дужки, чи зручні носові упори і т. д. хороші сонячні окуляри — це не тільки захист для очей, але і гарантія вашої безпеки. А до питань безпеки в наш непростий час розумніше підходити з особливою ретельністю!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *