Полювання для початківців: хобі або здорова звичка?

 полювання для початківців: хобі чи здорова звичка?

серед традиційних чоловічих хобі перше місце займає полювання. Для початківців мисливців це може здатися, на перший погляд, справою нелегкою, але гра коштує свічок. Давно доведено, що чоловіки, у яких є те чи інше хобі, більш щасливі і успішні в житті, ніж ті, які не знайшли собі заняття до душі. А ще у них менше…проблем зі здоров’ям.

 полювання для початківців: хобі чи здорова звичка?

Але з чого ж почати, якщо до цього ви лише читали про полювання, а справжнього мисливця бачили тільки в кіно? Насамперед, не завадить теоретична підготовка. А саме придбати недорогий посібник типу полювання для початківців, яких сьогодні існує безліч в асортименті книжкових видавництв. Звідти ви почерпнете цінні відомості про види полювання (збройова, псова, колективна та ін.), об’єктах полювання (одні вважають за краще полювати виключно на дичину, інші на великих хижаків, а треті і зовсім вважають за краще зайців та іншу дрібницю) і способах приготування трофея по-похідному (що теж важливо, щоб смак сирої оленини, неграмотно спеченої на багатті упереміш з дробом, назавжди не відбив тягу до полювання).

Крок другий стати легальним мисливцем. Хоч це право і прописано за кожною людиною в Конституції, це зовсім не означає, що будь-який бажаючий з берданкою напереваги може відправитися в ліси-поля і палити там, по кому заманеться. Полювання для початківців має на увазі обов’язковий вступ до лав місцевого мисливського товариства, здачу мисливського мінімуму і отримання мисливського квитка. Тільки він дасть вам право звернутися до відділення поліції, щоб подати заяву на видачу ліцензії на придбання мисливської зброї. (Попередньо з цією метою доведеться ще пройти медкомісію і отримати медичний висновок за формою № 0461).

Потім до дільничного, який напише рапорт про те, що у вас є спеціалізований обладнаний сейф для зберігання мисливської зброї (що значить, немає? Терміново придбати!) І тільки потім, сплативши держмито і здавши всі зібрані документи у відділ внутрішніх справ за місцем прописки, ви через місяць отримаєте ліцензію на придбання мисливської зброї. Тільки з цього моменту піде офіційний відлік вашої мисливської життя.

з собакою або без…

 полювання для початківців: хобі чи здорова звичка?

Без кого неможливо уявити собі завзятого мисливця? Правильно, без собаки. Великий цінитель справжнього полювання, письменник М.Пришвін, говорив: мисливський собака це ключ від дверей, якими закриваються від людини в природі звірі і птахи. І найголовніше в цьому ключі собаці це її ніс, дивовижний апарат для людини, здатного відчувати лише трохи далі свого носа.

Звичайно, з одного боку, полювати разом з собакою набагато цікавіше і зручніше. Але, з іншого боку, це вимагає великих знань і терпіння. До мисливських собак відносять такі породи, як Гончі, лайки, норні, лягаві, спанієлі і хорти. Для того, щоб правильно вибрати собі для полювання породу мисливського собаки, треба твердо знати, які їх властивості (наприклад. пристосованість до життя і роботи в конкретних кліматичних умовах вимоги до змісту і т. д.) знадобляться вам. Щоб не вийшло, що ви придбали норну таксу,спеціалізується на добуванні лисиць, а ті в ваших краях не водяться. Важливий і психологічний аспект у відносинах з чотириногим помічником. Адже у собак теж бувають різні темпераменти і ви можете не зійтися характером, особливо якщо до захоплення полюванням ви не мали часу з домашніми вихованцями. Або й того гірше: дружина, яка згнітивши серце мириться з вашим новим хобі, з присутністю в будинку собаки відмовиться миритися категорично! Тому початківцям мисливцям рекомендують спробувати Мисливське щастя поки без собаки.

Кодекс треба шанувати!

Хоча популярний герой Ільфа і Петрова, товариш Бендер, говорив так виключно про Кримінальний кодекс, у професійних мисливців існує свій неписаний мисливський кодекс, дотримання якого справа честі кожного полює.

 полювання для початківців: хобі чи здорова звичка?

Пам’ятайте: Мисливці на полюванні рівні (так що якщо ви вирушили на полювання разом зі своїм підлеглим по роботі, це не означає, що і там ви можете командувати їм!)

Велика дичина це видобуток того, чий постріл остаточно зупинив звіра, а дрібна того, хто стріляв останнім.

Якщо звір був убитий за допомогою чужої собаки, то видобуток треба віддати її господареві, а він натомість повинен повернути вам патрон.

не можна стріляти зайця на лежанні і птицю, ще не стала на крило, а пораненого звіра (підранка) треба застрелити, щоб не мучився.

І, нарешті, яка ж полювання без цікавої мисливської байки в дусі барона Мюнхаузена, мовляв заряджаю рушницю вишневою кісточкою і стріляю оленю в прямо в лоб? Але подібного письменництва ми вчити вас не будемо, оскільки цей навик ви самі придбаєте в процесі першого ж полювання. Ні пуху вам, ні пера!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *