Поради автолюбителям.

 поради автолюбителям.

85% аварій відбуваються тому, що водій не зміг вчасно помітити небезпеку, що з’явилася. Пов’язано це може бути з багатьма причинами, важлива серед них емоційний і фізичний стан людини. Те, в якому стані знаходиться водій, будучи за кермом, багато в чому визначає його безпеку. У тривожному або напруженому, пригніченому або надмірно збудженомустані ймовірність стати учасником ДТП значно зростає. Тому водієві дуже важливо вміти контролювати себе. Зрозуміло, що якщо болить голова, можна випити таблетку, якщо замучив нежить, допоможуть краплі. Але не існує мікстур і спреїв, здатних повернути водієві спокій. Що ж робити? Прислухайтеся до деяких порад автолюбителям.

правильне дихання

Зняти надмірне нервово-психічне напруження і розслабити напружені м’язи може допомогти вправа дихання по колу. Але перш ніж до нього приступити, потрібно, в першу чергу, почати дихати «спокійно». Адже в стресових ситуаціях людина, як правило, дихає поверхнево і часто, від чого відбувається неузгодженість між роботою серця і диханням, що ще більше підсилює напругу. Щоб виправити ситуацію, потрібно зручно сісти, промацати пульс, запам’ятати його ритм, а потім почати дихати так: вдих на 4 удари пульсу, видих такожна 4 удари. Після видиху потрібно не дихати стільки секунд, скільки це не буде викликати незручності і неприємні відчуття (через силу затримувати дихання не потрібно). Виконувати таку вправу можна протягом 1-3 хвилин. Воно допоможе узгодити роботу серця і дихання. Після цього можна переходити до дихання «по колу». Виконується воно так: вдих на рахунок 1, 2, 3, 4, потім видих на той же рахунок 1, 2, 3, 4. При цьому образно потрібно уявити, що вдих ви робите по хребту вгору, а видих від брів вниз до пупка. Це перший рада автолюбителям.

Виконавши ці вправи і відчувши полегшення, можна повертати ключ в замку запалювання і їхати… Якщо ж стресова ситуація “нагнала «під час руху, найкраще з’їхати на узбіччя, включити аварійку,» продихати” ситуацію і тільки після цього продовжувати рух.

 поради автолюбителям.

Коли протягом дня накопичуються стреси на роботі, відбуваються різні хвилювання і конфліктні ситуації, а ввечері потрібно сідати за кермо, щоб по пробках пробиратися додому, важливо вміти боротися зі своїми негативними емоціями. Адже вони можуть стати дуже небажаними попутниками в дорозі. Радикальний спосіб боротьби з ними — наступне дихальна вправа: встаньте, зробіть повний вдих, повільно піднімаючи руки вгору. Залишившись в цьому положенні, не дихайте 3-4 секунди. Пальці рук повинні бути стиснутів кулак. Потім потрібно швидко нахилитися вперед на прямих ногах. Руки опустити вниз, м’язи рук розслабити. Видихаючи, важливо вимовити “Ха”. Далі потрібно випрямитися, зробити вдих і підняти руки вгору. Видихнувши через ніс, можна опустити руки. Потім повторити цю вправу 3-4 рази. Воно допомагає впоратися з негативними емоціями, які опанували людиною. Зробивши все за правилами, можна спокійним і врівноваженим сідати за кермо. А це означає, що дорога буде безпечною. Це найважливіша порада автолюбителям.

Якості характеру

 поради автолюбителям.

Людина керує машиною так само, як він живе. Тому багато рис характеру водія проявляються за кермом навіть більшою мірою, ніж в житті. Небажані для водія якості: імпульсивність, агресивність, нерішучість, надмірна схильність до ризику, неповага і нетерпимість до людей, недисциплінованість, конфліктність, зайва самовпевненість, дратівливість. Наші поради автолюбителям здатні мінімізувати вплив цих якостей на дорожню ситуацію, можна практикувати самонавіювання (весь час говорити собі про спокій і терплячість, наприклад), діяти протилежним чином (наприклад, в ситуації, де б ви обов’язково почали лаятися, посміхніться і їдьте далі), а також вдаватися до вищеописаних технікам дихання і уникати втоми за кермом, адже перевтома підсилює роздратування і інші шкідливі на дорозі емоції.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *