Розвиваємо IQ на дозвіллі.

 розвиваємо IQ на дозвіллі.

Один мій приятель прислів’я в здоровому тілі здоровий дух неодмінно єхидно доповнює: насправді одне з двох: або розвиваємо IQ, або м’язи. Дійсно, в нашій свідомості давно і міцно закріпилися стереотипи: малоосвічений, недалекий дюжий здоровань і кволий, у величезних окулярах з товстенними лінзами, з вузькими плечима і запалими грудьми, всезнайка. Ну, а може, все-таки приятель мій не правий і, навпаки, рухливий спосіб життя, заняття спортом сприяють розвитку IQ? І взагалі чи можливо це: нарощувати інтелект так само, як, наприклад, м’язи?

значення IQ не вирок

У тому, що розвивати IQ необхідно, не сумнівається, я думаю, ніхто немає такої професії, яка не вимагала б інтелектуальних зусиль. А значить, чим вище ваш інтелект, тим ви конкурентоспроможніше на ринку праці. В інтернеті безліч тестів, що дозволяють виміряти IQ, тобто Індекс інтелекту. Зокрема, тест Айзенка, що містить завдання на кмітливість, логіку, на вміння виявляти закономірності і вибудовувати на їх основі логічні ланцюжки.Насправді значення IQ вельми суперечливий показник. Якщо він високий значить, у людини дійсно все в порядку з кмітливістю і розумовими здібностями. Але його низьке значення зовсім не говорить про те, що є проблеми з інтелектом. Швидше, може йти мова про відсутність логічного мислення, слабо виражених аналітичних здібностях, які можна і потрібно! розвивати. Как? Ось про це і поговоримо.

Ламати голову корисно?

Перш за все, не відмовляйтеся від головоломок і кросвордів. На перший погляд, це розвага, насправді ж в процесі ламання голови якраз і виробляється вміння логічно мислити, аналізувати завдання і знаходити оптимальні способи її вирішення.

 розвиваємо IQ на дозвіллі.

Ще для тренування мозку і розвитку аналітичного мислення незамінні шахи. Ні, мабуть, іншої гри, де настільки необхідно було б вміння планувати, розраховувати, передбачати дії противника, а значить, виявляти певні логічні закономірності в його діях. До того ж шахісту необхідно не тільки розраховувати на кілька ходів вперед, але і тримати в голові свої ходи і ходи противника, тобто в ході цієї гри, крім мислення, розвивається ще й пам’ять.

ДО РЕЧІ, ніщо так не розвиває пам’ять, як заучування віршів, а ще множення (або ділення) в розумі дво – або навіть тризначних чисел, не дарма ж математику називають гімнастикою для мозку. ДО РЕЧІ, героїня детективів а.Мариніної, Анастасія Каменська, так і поступала: вранці, стоячи під душем, займалася усним рахунком. Автор знає, про що говорить: відомо, що прототип слідчого Каменської сама а.Мариніна, яка, за свідченням знайомих з нею людей і судячи з її інтерв’ю, відрізняється чіпким, гострим аналітичним розумом.

Ну і звичайно, головоломки і кросворди хороші ще й тим, що кожен раз, впоравшись з ними, відчуваєш ні з чим не порівнянне почуття перемоги, масу позитивних емоцій.

Чи дійсно одне з двох?

Ну, а рухливі ігри, заняття спортом на IQ як-небудь впливають або насправді або здорове тіло, або здоровий дух? Почнемо з того, що гармонійний розвиток завжди краще розвитку однобокого. Погодьтеся, немає нічого хорошого в тому, що ви процвітаєте в науках, сторінками цитуєте Велику Радянську Енциклопедію або словник Брокгауза і Єфрона, але на третій поверх піднімаєтеся з задишкою, а в булочну відправляєтеся на таксі, тому що пройти кілька сотень метрів не в змозі.

Та й взагалі, поширене переконання, ніби спортсмени люди малоосвічені і недалекі не більше ніж міф.

Всі без винятку види спорту вимагають вміння аналізувати ситуацію, прораховувати ходи противника. В основі багатьох з них, наприклад, східних єдиноборств, лежить філософія, величезний пласт знань про світ і людей, без якого неможливо говорити про те, що опанував тим чи іншим бойовим мистецтвом.

Або візьмемо таку розвагу, як пейнтбол. Вже воно, здавалося б, ніяк не може сприяти розвитку інтелекту. Але ж це не так! Щоб грати в пейнтбол, треба бути стратегом, тобто якраз проявляти те саме вміння мислити логічно, яке і говорить про високий інтелект.

 розвиваємо IQ на дозвіллі.

А більярд? Ось де доводиться миттєво прораховувати реакцію противника, закономірності його поведінки. Більярд не Шахи, тут думати треба, цей жарт більярдисти повторюють поблажливо: мовляв, ми-то знаємо, що інтелект нам потрібен не менше, ніж високолобим шахістам.

Так що не тільки головоломки, шахи і кросворди сприяють розвитку IQ, але і рухливі види спорту. Здорове тіло і здоровий дух зовсім не антоніми той, хто стежить за здоров’ям, займається спортом, вбиває відразу двох зайців: розвиває і те, і інше.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *