Хобі або сім’я.

 хобі або сім'я.

Доводилося бачити солідного комерційного директора, вскач мчить по полю навздогін за радіокерованим вертольотиком? Або гламурну блондинку, з ентузіазмом колупається під капотом автомобіля? Або суворого фрезерувальника, розписує дочкіної гуашшю скляні двері кухні?

 хобі або сім'я.

Наші захоплення не тільки віддушина, спосіб розслабитися, відпочити від турбот, це ще й можливість побути самим собою. Тому вони займають таке велике місце в нашому житті, тому ми не шкодуємо на них часу і грошей. Особливо це актуально для чоловіків: вони легше захоплюються і віддаються улюбленій справі з великим ентузіазмом — така вже психологія. Ну і чоловічі інтереси часто вимагають великих витрат: Порівняйте, наприклад, стрітрейсерство і вишивання хрестиком…

Поки чоловік живе тільки для себе, з захопленнями проблем не виникає. Можна тижнями сидіти на макаронах, але побудувати-таки іграшкову залізницю зі спальні в передпокій, влаштувати на кухні депо і отримати від усього цього неймовірне задоволення, варте витрачених грошей.

Однак в компанії залізниці прожити все життя не можна. Рано чи пізно кожна людина замислюється про сім’ю або про постійні відносини. А постійні відносини-це, як всім відомо, добровільна несвобода. І коли покупка чергового комплекту товарних вагонів і трьох паровозів перестає бути тільки Вашою особистою справою, приходить час задуматися — скільки ви готові витратити на своє хобі і як організувати ці витрати, щоб не спровокувати негарний сімейний конфлікт — ну і щоб нікому не було в результаті прикро. Як вирішити дилему: хобі чи сім’я?

 хобі або сім'я.

Кожна людина мріє, щоб його обраниця розділяла і підтримувала його захоплення. І якщо ви з дружиною познайомилися в парашутному клубі, зробили їй пропозицію на висоті п’ять кілометрів над землею і регулярно їздите на змагання — вас можна тільки привітати. Фінансову сторону хобі ви будете обговорювати удвох і, швидше за все, до обопільного задоволення. А якщо ні?

Зрештою, невміння жінки розібратися у вашому захопленні – не привід для сварок і розчарувань. Ви ж собі кохану дружину шукали, а не особистого асистента. А ось щоб уникнути конфліктів в дусі вона схопила його за руку і неодноразово запитала, куди ти подів гроші?, треба буде докласти певних зусиль.

Перш за все, постарайтеся зрозуміти, чим саме викликано її невдоволення. Якщо вона не готова сидіти на хлібі і воді в квартирі, заваленій дорогущей фототехнікою, з цим все більш-менш зрозуміло, тут навіть психологом бути не потрібно. Кому таке сподобається. Вихід тут очевидний-шукати додаткові джерела доходу, це відмінний вирішення питання: хобі або сім’я.

У мене є знайомий, потайки від дружини грає на біржі і витрачає зароблені гроші на онлайн-ігри. Не найгірший вихід, що й сказати — принаймні, нікому не прикро. Хоча є в цій поведінці щось підліткове, вам не здається?

Можна піти по самому очевидному шляху-впритул зайнятися своєю кар’єрою, рушити далі по службових сходах, змінити роботу, наприклад, щоб отримувати більше. Це цілком гідний стимул для саморозвитку. Але є на цьому шляху підводні камені. Якщо ви йдете з головою в роботу, у вас, як правило, залишається вкрай мало часу навіть на себе самого і сім’ю, не тільки на чоловічі інтереси. Але ж робота-засіб, за допомогою якого ми організовуємо життя — таку, про яку ми мріємо. Виходить, що кошти затуляють саму мету?

Самим, мабуть, красивим виходом із ситуації було б зробити зі свого захоплення джерело заробітку. Це не так вже й важко, як здається: у всьому світі тисячі людей заробляють собі на життя такими речами, як походи по магазинах, перегляд телевізора, ведення блогу, відвідування ресторанів, поїздки на природу… І будьте впевнені-цілком можна знайти область, в якій ваше захоплення буде затребуване. І знайдуться люди, готові платити вам за ваше віртуозне вміння прокачати перса або вчасно зробити підсічку, наприклад. Для початку підрахуйте, скільки грошей йдеу вас на свої інтереси-і спробуйте зробити так, щоб воно хоча б окупалося. Результат буде не відразу, але якщо проявити фантазію і завзятість, він не змусить себе чекати. І тоді можна буде робити початкові викладки. Якщо, припустимо, за десять годин на місяць ваше захоплення окупило себе, може бути, має сенс зайнятися ним впритул і зробити хобі основною професією? Тоді всі матеріальні витрати автоматично перетворяться на вкладення у власний бізнес – а життя стане набагато яскравіше і цікавіше. І, що особливо важливо-припиняться конфлікти в сім’ї.

Але якщо вам вистачає на хліб з маслом і навіть на поїздки в Єгипет під Новий рік, а дружина все не втомлюється пиляти вас за куплений півроку тому штатив, це сигнал про те, що проблеми у вашій родині не матеріального, а психологічного властивості. Ви впевнені, що приділяєте вашій дружині достатньо уваги? Може бути, вона і не мала б нічого проти ваших домкратів і акумуляторів, але вона ж вас не бачить, Ви все вихідні стирчите в гаражі. Їй прикро і самотньо.

Чи достатньо ви справедливі по відношенню до неї? Адже якщо ви з чистим серцем витрачаєте половину річної премії на вступ в елітний гольф-клуб, чи не здається вам, що дружина має повне моральне право спустити всю зарплату в торговому центрі? І якщо вона цього не робить — це її заслуга, між іншим. Звертайте увагу на такі речі. Заохочуйте її захоплення, навіть якщо вам здається, що вони не йдуть ні в яке порівняння з вашими. Можливо,розведення квітів блідо виглядає на тлі вашого проекту споруди літаючого джакузі — але ж дружина точно так же вкладає в це заняття частинку своєї душі.

Говоріть один з одним частіше, діліться своїми досягненнями і радощами, щоб не виникало питань: хобі або сім’я. це створить в родині сприятливий психологічний клімат-а ваші захоплення перетворяться з розділяє стіни в ще одне сполучна ланка між вами.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *