Що таке гірська хвороба?

 що таке гірська хвороба?

Одне з питань, на яке не можна відповісти коротко і однозначно: чому чоловіків тягне в гори? Навіщо їм потрібен цей гірський туризм? Хтось скаже:» там красиво «або»Романтика”. Інший пригадає Висоцького і його спосіб перевірити одного ” якщо друг виявився раптом». Знайдуться і ті, хто пояснить цю тягу прагненням чоловіків підкорювати. Підкорювати не тільки жінок. Але і вершини. У кожного своя дорога в гору і своя мета. А ось труднощі на цьому шляху приблизно однакові. І починаються вони з акліматизації і гірської хвороби.

Що таке гірська хвороба?

 що таке гірська хвороба?

Людям, які не захоплюються гірським туризмом (рівно як і не прагнуть покататися на дельтаплані, стрибнути з парашутом, піднятися вгору на повітряній кулі) і не розуміють прагнення кожну відпустку проводити, підкорюючи чергову вершину, може здатися, що гірська хвороба це визначення для тієї дивної любові до гір, якої буквально хворіють шукачі пригод і гострих відчуттів. Насправді, справа зовсім не в любові.

гірська хвороба пов’язана з нестачею кисню в повітрі, який виникає на великій висоті через різницю атмосферного тиску в порівнянні з таким на рівні моря.

Легка форма цього стану зазвичай включає головний біль, нудоту, порушення дихання, сильне серцебиття, слабкість і зниження активності. Ці симптоми зазвичай зникають через кілька днів, якщо людина залишається на тій же висоті. Якщо йде вище « ” незважаючи на труднощі», отримує втрату апетиту, безсоння, апное, блювоту, кашель, втрату координації і свідомості.

Киргизи, наприклад, раніше вірили, що причина гірської хвороби в злому дусі, який живе на вершинах гір. До людей цей дух наближається в образі красивої дівчини. А одержимі цим духом починають страждати якраз гірською хворобою. Жителі Гімалаїв, навпаки, в духів ніколи не вірили, вважаючи, що причина цієї хвороби — отруйний гірське повітря. У кожного народу, що живе в гірській місцевості, були свої пояснення.

Сп’яніння висотою

 що таке гірська хвороба?

Розумний не піде в гори один і не підготувавшись. Тому що в разі розпочатої гірської хвороби хворого потрібно якомога швидше евакуювати, організувавши при цьому адекватну першу медичну допомогу (для цього практично в кожній групі висхідних є лікар і аптечка з усім необхідним). Але, як і в будь-якому випадку, що стосується здоров’я, завжди краще обмежитися профілактикою, а не лікуванням. Профілактикою ж ” гірської»хвороби є вірна тактика підйому на висоту — при перших слабких ознаках появи хвороби сходження необхідно зупинити на 2-3 дні до зникнення цих ознак і повної акліматизації. І чоловікам чи не знати, що вичікувальна тактика дозволяє підкорити не тільки гірські вершини, а й неприступні жіночі серця…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *