Що таке кайтинг?

 що таке кайтинг?

Спорт супроводжує людство з найдавніших часів. Напевно і серед неандертальців проводилися змагання з бігу від шаблезубого тигра по пересіченій місцевості. Людині завжди був притаманний дух змагання, прагнення бути кращим особливо чоловікам.

У світі спорту є такі визнані Фаворити, як футбол, теніс, волейбол, баскетбол. Але поряд з цими набили оскому спортивними дисциплінами мають місце бути і зовсім екзотичні захоплення, такі як гонки на газонокосарках, біг наввипередки з конем або плавання в болоті. Альтернативні види спорту піднімаються з “низів” і, незважаючи на свою екзотичність, цілком мають шанси увійти в олімпійську програму. Як сталося, наприклад, з маунтінбайком і пляжним волейболом.

Що ж змушує невгамовного хомо сапієнса шукати щось нове в такій багатій гострими відчуттями області, як спорт? Спрага чи адреналіну, нудьга? Альтернативні види спорту часто пов’язані з ризиком, швидкістю, висотою — одним словом, з екстримом. А екстрим сьогодні крім усього іншого асоціюється з образом успішного, стильного молодої людини, який вміє висловити свою індивідуальність таким незвичайним чином. Безсумнівно, як і будь-які спортивні дисципліни, альтернативні види спорту розвивають мускулатуру, тренують реакцію і витривалість, але, в першу чергу, людизаймаються ними заради задоволення і самовираження. Такі види спорту часто пов’язані з субкультурами, вони видовищні і ефектні. Але найголовніше-людина отримує величезний простір для втілення в життя самих божевільних спортивних фантазій. До того ж «альтернативники» ще не потрапили під уважний погляд і в чіпкі руки спортивних чиновників, тому позбавлені жорсткого контролю і вузьких рамок. Це ще один критерій, який привертає увагу шукачів пригод, які цінують свободу вибору і самовираження.

Одним з найпопулярніших альтернативних видів спорту є кайтинг.

 що таке кайтинг?

Кайтинг (від англ. Kite-повітряний змій) являє собою водний вид спорту. Спортсмен на високій швидкості рухається по хвилях на водній дошці під впливом сили тяги, яку розвиває керований спортсменом повітряний змій.

Немає межі людської фантазії: кайтинг доступний як щасливчикам, що живуть на березі океану, так і жителям степових і тундрових зон — було б бажання. Кайтинг ділиться на кілька видів.

  • Кайтсерфінг. Власне, катання по воді. Головними складовими є наявність хвиль і вітру. У Кайтсерфінг входять різні стрибки, повороти. Гонки в кайтсерфінгу практикуються нечасто, більша увага приділяється одиночному катанню.
  • Кайтбординг. катання по водній, сніжній, крижаній або піщаній поверхні на водній дошці і дошці з колесами.
  • Сноукайтинг або зимовий кайтинг. Катання по сніговій, крижаній поверхні на дошці, ковзанах, гірських лижах. Розвивається висока швидкість. Поряд зі стрибками, поворотами, сальто, активно практикуються гонки
  • Кайтбаггінг. Катання по рівнині на спеціальних триколісних візках (кайт-баггі), які відрізняються великою маневреністю. Візок може розвивати досить високу швидкість і долати великі відстані. Пристебнувшись до візка, пілот може здійснювати різні трюки: стрибки, перевороти, сальто. Значно рідше практикується кайтінг на тримаранах (різновид кайт-баггі, на яких встановлені три поплавця замість коліс)
  • Кайтліфтінг. Політ людини на кайті. Практикується дуже рідко через високу травмонебезпечності цього захоплення.
  • Кайтинг, безсумнівно, один з найяскравіших видів спорту. Це спорт для сміливих людей, шукачів гострих відчуттів, заряджаючий пристойною порцією адреналіну. Але також він дуже небезпечний, тому, якщо ви вирішили спробувати кайтинг, ні в якому разі не поспішайте зайнятися ним самостійно. Все-таки краще записатися в школу і тренуватися під наглядом досвідченого інструктора.

ще один набираючий Популярність вид спорту- зорбінг.

Зорбінг являє собою скочування з гори всередині круглого прозорого кулі-зорба. А ще в цій диво-кульці плавають у водоймах і бігають по рівній поверхні.

 що таке кайтинг?

Зорб виготовлений з поліуретану. Це м’яка сфера об’ємом 13 кубічних метрів, діаметром 3,2 метра. Всередині зорба знаходиться камера зорбонавта (яке звучить?) з підвіскою безпеки.

Правда, зорбінг більше відносять до розваг, адже скотитися з гори всередині великого м’якого кулі — це дуже весело. Люди займаються зорбінгом в пошуках позитивних емоцій, легкого екстриму і гарного настрою.

До того ж зорбінг є відносно безпечним розвагою для дітей. Зорб зроблений з міцного матеріалу, що витримує великі навантаження і легко переносить температуру від −70 до +60 градусів. Зорб має максимальну прозорість, всередині нього знаходиться спеціальна система підвіски пасажира, яка дозволяє досить міцно закріпити всередині зорбонавта.

види зорбінга:

  • Harness snow hill zorbing — скочування в зорбі зі снігових височин.
  • Аквазорбінг — зорбінг на воді.
  • Хіллзорбінг — скочування в зорбі з пагорбів і височин.
  • Аерозорбінг – зорбінг всередині аеродинамічної труби.

Заняття спортом несуть в собі величезну користь для здоров’я, як для фізичного, так і для психологічного. Вони допомагають зняти стрес, сприяють емоційній розрядці. Спільні заняття з друзями або домочадцями допоможуть зміцнити відносини, піднімуть дух здорового суперництва і наочно продемонструють турботу один про одного. Заняття нетрадиційними видами спорту чудово підійдуть для творчих особистостей: допоможуть розкрити здібності, підкреслять індивідуальність — ну і, звичайно, подарують цілий спектр позитивних емоцій.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *