Аналізатори складу тіла.

 аналізатори складу тіла.

Аналізатори складу тіла  розумні прилади, які потрібні кожному, хто серйозно підходить до спортивних тренувань і піклується про своє здоров’я. Як вибрати аналізатор, який буде відповідати всім вашим вимогам?

100 кг: м’язи або жир?

 аналізатори складу тіла.

Людям, серйозно займаються спортом, недостатньо стежити тільки за власною вагою. Очевидно, що показники маси, співвідношення обсягів талії і стегон і навіть індекс маси тіла не дають вичерпну інформацію про фізичний стан організму. Наприклад, можна довго і наполегливо тренуватися, а через кілька тижнів виявити, що вага залишився незмінним, а то і збільшився. Але це не означатиме, що тренування пройшли даремно – просто м’язи важать більше, ніж жир.

Яку частку в організмі займають м’язи, яку жир, а яку вода — все це необхідно знати, щоб розуміти, наскільки ефективні тренування, і планувати їх. І на що тільки не йдуть люди, щоб дізнатися, з чого вони складаються!

Один з найпримітивніших способів-вимір складки на животі за допомогою приладу, схожого на штангенциркуль. Цінність отриманого значення, прямо скажемо, невелика. Інший відомий спосіб-порівняльне зважування: на суші і в воді. Є і високотехнологічні методи, із застосуванням, наприклад, рентгенівського або інфрачервоного випромінювання. Але в побутових умовах вони непридатні. Тому сьогодні всенайчастіше використовують спеціальні аналізатори складу тіла, які працюють за методом біоелектричного імпедансу. Нерідко в фітнес-клубах можна скористатися послугою аналізу складу тіла за допомогою професійного імпедансного аналізатора. Побутові моделі дозволяють регулярно проводити всі потрібні вимірювання будинку і щодня стежити за прогресом в тренуваннях.

а ваги і говорять…

 аналізатори складу тіла.

зовні аналізатори складу тіла для домашнього використання схожі на звичайні підлогові ваги. Коли людина встає на них, через його тіло пропускається слабкий нешкідливий електричний імпульс. Жир, м’язи і вода по-різному проводять струм, це і дозволяє приладу зробити відповідні вимірювання.

На ринку постійно з’являються нові моделі аналізаторів, що пропонують нові зручні функції. Частина з них, звичайно, сміливо можна віднести до зайвих наворотів, які лише збільшують вартість приладу, але деякі можуть виявитися вельми корисними.

Безсумнівно, варто звернути увагу на ті аналізатори, в які можна вводити персональні дані — стать, вік, зріст. Вимірявши склад тіла, вони видадуть показники основного обміну речовин (кількість калорій, яке ваше тіло витратить за день в стані спокою), метаболічний вік (вік, якому відповідає ваш обмін речовин), оцінку загального фізичного стану. Ще більш досконалі моделі дадуть рекомендації: яким має бути співвідношення м’язів, жиру і води в ідеалі, скільки калорій щодня потрібно споживати, з урахуванням рівня фізичного навантаження.

 аналізатори складу тіла.

Багатьом може стати в нагоді функція оцінки вісцерального жиру. Вісцеральний жир-той, який знаходиться на животі, причому не підшкірний, а навколишній життєво важливі органи. Нерідко буває так, що зовні людина має нормальну фігуру, при цьому рівень вісцерального жиру високий. Особливо схильні до накопичення вісцерального жиру чоловіки. Підвищений рівень вісцерального жиру особливо небезпечний для здоров’я, він може привести до гіпертонії, хвороб серця, діабету.

Якщо аналізатором будете користуватися не тільки ви, корисна можливість налаштування приладу для різних користувачів: дорослих і дітей, господарів і гостей, чоловіків і жінок, людей звичайних і з атлетичною статурою. У сучасних моделях також передбачена функція пам’яті і можливості стежити за динамікою показників протягом тривалого часу — декількох місяців і навіть років. Нарешті, для зручності користувача самі «просунуті» аналізатори забезпечені можливістю бездротового підключення до персонального комп’ютера або фітнес-годинах.

Втім, і цих функцій багатьом може здатися недостатньо. Наприклад, багато хто вважає, що вимірювання звичайних аналізаторів недостатньо точні, тому що імпульс проходить через нижню частину тіла, не зачіпаючи руки і плечі. Тому є аналізатори складу тіла, використовуючи які людина не тільки встає ногами на платформу, але і бере в руки спеціальні електроди. Такі моделі можуть представляти показники як тіла в цілому, так і його окремих частин.

особливо варто відзначити, що немає єдиної думки з питання безпеки імпедансних аналізаторів для вагітних. А ось людям з імплантованими пристроями (такими як кардіостимулятор) вони однозначно протипоказані.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *