Дрес-код влітку.

 дрес-код влітку.

Літо, спека, задуха. Як шкода, що майки, шльопанці і шорти не включені в перелік дозволеної для офісу одягу. Але робота є робота, і представницький вигляд співробітники повинні мати незалежно від пори року. Але коли на вулиці +30°З постає закономірне питання: Як вижити влітку в одязі, запропонованої дрес-кодом?

Будь-яка поважаюча себе компанія вимагає від співробітників дотримання ділового або корпоративного стилю одягу. Це необхідно для підвищення лояльності клієнтів, успіху в переговорах з діловими партнерами, формування командного стилю роботи. Без форми будь то ділові костюми від провідних світових будинків моди на топ-менеджерах нафтових компаній або футболки певного кольору на продавцях мережевих магазинів — не можна уявити нормальний робочий процес конкретного підприємства.

дрес-код влітку для чоловіків (більш консервативний, ніж жіночий) має на увазі три основних стилю:

  • Класичний діловий-Корпоративний стиль одягу, який найчастіше зустрічається в банках і в офісах великих компаній. Дрес-код такого формату передбачає носіння темних костюмів і взуття і світлих сорочок з обов’язковим краваткою. Саме цей стиль вважається найсуворішим.
  • Неформальний стиль використовується в більшості фірм, він нагадує класичний діловий стиль, але допускає деякі послаблення, дозволяє носити строгі піджаки і пуловери, класичні сорочки в поєднанні з брюками і навіть джинсами. Головна його відмінність в тому, що краватка не є обов’язковим.
  • Вільний стиль-привілей людей творчих, що не залежать від суворого розпорядку дня, і не зобов’язаних перебувати в офісі весь робочий день.

Літо вносить корективи в стиль одягу. Отже, щоб думати на роботі про роботу, а не про температуру повітря, можна йти різними шляхами.

шлях № 1 “перекваліфікуватися в управдома”

Або в режисера, масовика-витівника, ударника місцевої рок-групи, художника-карикатуриста… Від представників творчих професій, так само як і від сисадмінів, нікому в голову не приходить вимагати виконання ролі «людина у футлярі». Талант в рамки не заженеш! Але якщо ваш раціональний склад розуму і добре оплачувана Професія банківського службовця, юриста, нотаріуса не дозволяють зробити настільки кардинальні «божевілля» — дрес-код влітку необхідний.

Шлях №2 а може, ніхто не помітить?

Можна на свій страх і ризик замінити туфлі від Прада на однойменні ж сандалі. Але як вони будуть виглядати з краваткою? І куди подіти штани зі стрілками в такому випадку? “Поява одного співробітника в шльопанцях може завдати непоправної шкоди цілій компанії”, – впевнені керівники служб роботи з персоналом, наприклад, страхових компаній. Шкода компанії, втрата лояльності клієнтів (які не забудуть завалитися зі сміху підстіл і відправитися в більш «формальну”, а, отже, надійну компанію) — це звільнення. Мінімум – за власним бажанням, максимум – за статтею “за невідповідність«, оскільки, якщо працівник при прийомі на роботу підписує спеціальне положення» про зовнішній вигляд«, то його недотримання може каратися»по всій строгості”. У КЗпП це звучить як “порушення правил внутрішнього розпорядку”. Загалом, теж не варіант.

Шлях № 3 просимо керівництво»послабити віжки”

 дрес-код влітку.

У багатьох компаніях існує два дрес-коду — » зимовий «і» літній ” (ну як в армії-зимова і літня форма одягу). Влітку, наприклад, при температурі від +27°С, юристам однієї столичної компанії дозволено не надягати в офісі піджак. В інших фірмах влітку дозволені костюми з натуральних матеріалів, наприклад льону. Так, ніхто не сперечається, що їх важко зберегти в» відпрасованому ” стані протягом робочогоале так як шерсть і синтетику носити в спеку складно — роботодавець закриває очі на ці «дрібні похибки» зовнішнього вигляду. Також чоловіки можуть дозволити собі носити сорочки з коротким рукавом і не надягати краватку (виняток — офіційні ділові зустрічі). Тобто при всій турботі про імідж компанії, керівництву треба знайти мудрий баланс між «ефективністю» і «безпекою» дрес-коду.

Адже якщо співробітник, одягнений в піджак і краватку, цілий день думає тільки про те, як йому жарко, то це, безумовно, відіб’ється на робочому процесі. А клієнти банку, працівник якого постає перед ними у вигляді скуйовдженого коня, можуть адже і подумати, що справа нечиста… І навіть, що клерк намагається їх обдурити, а потіє від сорому і страху. Ну і, природно, виберуть фінансову установу з менш суворими “дрес-правилами”.

Шлях № 4 офіс починається з вішалки

 дрес-код влітку.

Важко жарким ранком змусити себе надіти краватку, піджак, строгі туфлі. Навіть якщо ви їздите на власному автомобілі. Адже пробки на дорогах мегаполісу ніхто не відміняв, і навіть з кондиціонером в них складно зберегти первозданну свіжість комірця. Що вже говорити про метро та інше громадському транспорті.

Вихід один-заздалегідь подбати про те, щоб на роботі у вас було місце для зберігання офісного костюма. І можливість переодягнутися. Не потрібно боятися поговорити про це з вашим безпосереднім керівником. Вашу ініціативу, швидше за все, підтримають, так як керівництво зацікавлене в лояльності клієнтів, одним з кроків до якої є бездоганний зовнішній вигляд співробітників. Отже, дрес-код влітку включає в себе: 1-2 свіжих сорочки, строгий костюм і пару туфель. А у вільний від роботи час дозволяти собі більш відповідні міському літу наряди.

Ну і звичайно, не забувайте про основні правила літньої гігієни: душ вранці і ввечері, використання антиперспіранту, обов’язкова наявність носової хустки або пачки паперових серветок (необхідні, щоб швидко витерти піт і постати перед партнерами по бізнесу в кращому вигляді). І не зловживайте кондиціонерами/вентиляторами, оскільки великий перепад температур сприяє застудам, радикулітам та іншим неприємним відчуттям, здатним надовго відвести вас убік від кар’єрних сходів.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *