Чоловіча контрацепція: від давнини до наших днів. Секс в житті чоловіка

 Чоловіча контрацепція: від давнини до наших днів. Секс у житті чоловіка

Діти це квіти життя-говорить народна мудрість. “Тільки милуватися ними краще на чужій клумбі…”- іронічно продовжуєш ти. Якщо ти не плануєш в найближчій перспективі випробувати радості батьківства, саме час подумати про контрацепцію.

екскурс в історію

У давнину питання контрацепції хвилювало жінок набагато більше, ніж чоловіків. Це й не дивно-адже чоловік, зробивши свою справу, міг спокійно відчалити в який-небудь хрестовий похід і не з’являтися вдома найближчі років 10. І вся турбота про» нащадків славного лицаря ” повністю покладалася на жінку. Тому більшість джерел описує переважно жіночі методи контрацепції, в той час як згадки про чоловічої контрацепції зустрічаються лише в деяких культурах.

Так, наприклад, індіанці Північної Америки використовували відвар рослини Arum maculatum, який перешкоджає розвитку сперматозоїдів. Кама-Сутра описує деякі відвари і настої для зупинки сперматогенезу, а також дихальні вправи для затримки еякуляції. У середньовічних текстах мусульманських і єврейських авторів також є посилання на чоловічі контрацептивні методи, наприклад омивання статевого члена цибулевим соком або обмазування …смола.

Перші згадки про презерватив грецькі вчені пов’язують з міфом про царя Міноса, що з’явився за 3000 років до н.е. згідно з легендою, дружина критського царя наклала на нього закляття — при з’єднанні з іншою жінкою його насіння перетворювалося в змій і скорпіонів, які розривали нещасну обраницю на частини. Як наслідок, кількість претенденток на ложе царя різко скоротилася. Але Мінос не розгубився і знайшов вихід: щоб захистити обраницю від вірної загибелі, він став використовувати сечовий міхур кози.

Найдавніший збережений презерватив зберігається в Національному музеї Каїра. Цей презерватив виготовлений зі шкіри і імовірно належав фараону Тутанхамону. Якась подоба презервативів існувала і в Стародавньому Римі-матеріалом для їх виготовлення служила смола, кишки тварин і інший підручний матеріал.

Також відомо, що бар’єрна контрацепція застосовувалася вищими класами в країнах Азії: в Китаї з цією метою використовували змащену маслом шовковий папір, а в Японії — черепашачий панцир або роги тварини.

Вихід презерватива в маси пов’язаний з епідемією сифілісу, що охопила в XV столітті Європу, Росію і країни Азії.

наші дні

Сучасні методи чоловічої контрацепції можна розділити на 4 групи: бар’єрні, фізіологічні, гормональні та хірургічні.

Бар’єрна контрацепція

 Чоловіча контрацепція: від давнини до наших днів. Секс у житті чоловіка

Сьогодні використання презерватива є найпопулярнішим методом контрацепції. Це простий, доступний і дешевий спосіб, який підходить практично всім. До того ж презерватив — це єдиний спосіб захиститися від статевих інфекцій.

Сучасні презервативи виготовляються з силікону або поліуретану. Поліуретанові презервативи коштують дорожче, однак вони менш вимогливі до умов зберігання, ніж силіконові, а також набагато тонше, що робить їх менш помітними при статевому акті.

Щоб презерватив не підвів Вас, необхідно строго дотримуватися інструкції по його використанню і зберігання (силікон руйнується від впливу сонячних променів і високої температури), а також купувати презервативи в «перевірених» місцях — аптеках або супермаркетах. При правильному використанні ефективність цього методу становить 95%.

фізіологічні методи

 Чоловіча контрацепція: від давнини до наших днів. Секс в житті чоловіка

перерваний статевий акт-це найдавніший і завжди доступний метод чоловічої контрацепції . Суть його в тому, що чоловік витягує статевий член з піхви жінки до настання еякуляції (сім’явиверження). Мінус цього методу-низька ефективність (всього 38%). По-перше, в мастилі, яку виділяє член при порушенні, також містяться сперматозоїди, нехай і в невеликому, але цілком достатній для запліднення кількості. По-друге «» термін придатності ” сперми становить 24 години, і повторний статевий акт також може привести до запліднення. І, по-третє, – чоловік може просто» не встигнути”, що на практиці трапляється дуже часто.

гормональна контрацепція

Дослідження з розробки гормональних чоловічих контрацептивів ведуться вже давно, проте поки що вони не набули широкого поширення через низьку ефективність і наявних побічних ефектів, в тому числі, зниження потенції.

хірургічні методи

до хірургічних методів контрацепції відноситься спіраль і стерилізація.

Спіраль має форму складеного парасольки і вводиться в головку пеніса через мошонку. Спіраль містить сперміцидний гель, що вбиває сперматозоїдів.

Стерилізація (або вазектомія) полягає в перерізанні сім’явивідних проток, по яких сперма надходить з яєчок. Операція робиться під місцевою анестезією, результат настає приблизно через місяць, оскільки деяка кількість сперми залишається в протоках нижче місця операції. При цьому розповіді про те, що стерилізація впливає на ерекцію і здатність відчувати оргазм — чистої води міфи, оскільки операція ніяк не впливає на вироблення гормонів.Мінусом цього методу є його незворотність-чоловік стає повністю безплідним. З цієї причини зробити вазектомію в Росії не так-то просто — за постановою МОЗ вона робиться тільки чоловікам старше 35 років, які мають не менше 2-х дітей.

на жаль, з усіх методів тільки презерватив допомагає захиститися від статевих інфекцій. Тому використовувати інші види чоловічої контрацепції при випадкових зв’язках не рекомендується.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *