Чому після сексу чоловіки засинають. Секс в житті чоловіка

 чому після сексу чоловіки засинають. Секс у житті чоловіка

Тільки що ти шепотів їй, як тобі було добре, а через секунду вже повернувся спиною і бачиш десятий сон. Готуйся, що тобі доведеться вислуховувати, який ти безсердечний, і що ти їй користуєшся і тобі на неї плювати, і що взагалі Вашим відносинам кінець… Звичайно ж, потім ви напевно помиріться, але якщо серйозно ти коли-небудь замислювався, чому після сексу чоловіки засинають?

Це питання хвилює людство з давніх часів і є наріжним каменем психології відносин чоловіка і жінки. Вельми незначний відсоток джентльменів відразу після занять любов’ю можуть залишатися в стані активності, більшість же відчуває фізичну втому, млявість, апатію і сонливість. Звідки така розбіжність-кавалер зробив справу і провалився в сон, а леді тільки-тільки прокинулася і хоче продовження ласк?

Вчені заявляють, що у всьому-де винна природа: пік любовного акту — оргазм — супроводжується у чоловіків зміною біохімічного складу крові і підвищенням рівня норадреналіну, серотоніну, окситоцину, вазопресину, пролактину. Високі значення практично всіх цих гормонів пов’язані з режимом сну у чоловіків, а їх викид відбувається через підвищення рівня мелатоніну — гормону, який керує біологічними ритмами організму. Відповідно, немає нічого дивного, кажуть вчені, що після сексу розслаблений і спокійний чоловік поспішає на бічну.

 чому після сексу чоловіки засинають. Секс у житті чоловіка

Ще кілька слів про чоловічих гормонах і їх зв’язку зі сном після сексу. Під час оргазму в організмі чоловіка відбувається викид гормону допаміну (дофаміну), що відноситься до класу нейромедіаторів. Допамін є попередником норадреналіну і адреналіну, який виробляється в стресових ситуаціях і дає організму струс, змушуючийого не спати. Після сексу рівень допаміну в організмі чоловіка різко падає, а рівень серотоніну і окситоцину, відповідальних за сон, зростає. У жінок під час оргазму виробляються ті ж речовини, але естроген — жіночий статевий гормон — перешкоджає дії серотоніну, тому жінка не засинає, а навпаки, жадає спілкування.

Професор Нейл Стенлі, керівник відділення сну в університеті графства Суррей (Великобританія), навіть проводив спеціальні дослідження, намагаючись відповісти на питання, чому після сексу чоловіки засинають. “Люди – це ті ж тварини, у яких сон і секс тісно пов’язані — – говорить професор. Справа, можливо, і не в гормонах, а в запасі глікогену — тваринного крохмалю, без якого м’язова тканина давно б атрофувалася. Саме глікоген живить наші м’язи і дає нам необхідну енергію для здійснення повсякденних дій. Якщо глікогену не вистачає, ми відчуваємо втому, нас тягне в сон. Оскільки чоловіки, як правило, відрізняються більш щільною статурою, відповідно, м’язової маси у них більше, тому вони швидше втомлюються після сексу. До речі, цю ж версію підтверджують і данісоціологічних опитувань, які проводив доктор Стенлі в Ліверпулі, Глазго та Бірмінгемі. Згідно з цими даними, всього 46% жінок відчувають після сексу втому і бажання поспати, тоді як майже 94% чоловіків відзначають, що очі у них після занять любов’ю закриваються самі і вони не можуть протистояти цьому інстинкту. По суті, сон після сексу — це захисна реакція, абсолютно необхідна для збереження здоров’я чоловіка, тому що організму просто життєво необхідно розслабитися і відновити витрачені сили. Тому жінки ні в якому разі не повинні ображатися на чоловіків», — зазначає доктор Стенлі.

Інший вчений-доктор Патті Брайтон-виділив 3 причини, які змушують чоловіків засипати відразу після постільної акробатики. Всьому виною-банальна втома, каже доктор. І чоловіки, і жінки найчастіше втомлюються протягом дня, займаючись виконанням службових обов’язків на роботі або працюючи по дому, тому сон після сексу, який сам по собі є додатковим фізичним навантаженням, — це більш ніж природний стан. Оргазм, що супроводжується еякуляцією, самі фрикції, які здійснює чоловік — – цене просто ранкова (вечірня) фітнес-хвилинка, а досить серйозний комплекс фізичного навантаження. Зрозуміло, чоловік після такого “тренажерного залу” втомлюється і провалюється в сон, тому що його організм потребує відпочинку. Ще одна причина-нестача кисню. Під час сексу і чоловіки, і жінки концентрують свою увагу на пережитих емоціях і відчуттях, що виражається в затримці дихання, стогонах, криках, неглибокому диханні. Звичайно, це викликає стан, подібний до того, коли ми хочемо спати і позіхати. Звідси і виникає сонливість.

Ніякої містики, виходить, немає в тому, чому після сексу чоловіки засинають – це абсолютно природний стан. Але що ж можна порадити чоловікам, щоб сплячка після любовної гри не стала каменем спотикання у відносинах? Лікарі рекомендують перед заняттями сексом не навантажувати шлунок важкою їжею, не зловживати алкоголем і міцними напоями і вже, звичайно, не вживати «енергетики». Також краще не займатися сексом після важкої виснажливої роботи, після інтенсивних занять спортом або якщо ви відчуваєте, що не виспалися.

 чому після сексу чоловіки засинають. Секс у житті чоловіка

Найкраще зупинитися на особливому любовному меню і випити, наприклад, маленьку чашку хорошої кави з шматочком шоколаду. Задумайтеся – адже не дарма ми запрошуємо цікаве нам обличчя протилежної статі “випити чашечку кави«, коли жадаємо»продовження банкету”! Кава-прекрасний афродизіак і природний стимулятор. Довготривалого ефекту він, якправило, не викликає, але дає деяку відстрочку, щоб після оргазму вистачило часу обійняти партнерку, прошепотіти їй слова подяки, не забути сказати, що вона красива, жіночна, сексуальна, і що вам хотілося б повторювати ці миті знову і знову. А поки – в якості перепочинку-запропонувати їй подрімати у себе на плечі, адже вона так втомилася…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *