Помилився? Визнай свою неправоту. Психологія чоловіка

 помилився? Визнай свою неправоту. Психологія чоловіка

Помиляються всі. Але всі можуть зізнатися в цьому. Саме це часто ставить під удар цілком благополучні сімейні відносини. Як зізнатися в помилці, якщо жінці дуже важливо, щоб кохана людина, яка зробила їй боляче, усвідомив свою провину, а чоловікові дуже важко буває зрозуміти, що він взагалі може бути не правий. Конфлікт амбіцій та інтересів здатний мати масу варіантів вирішення. Але якщо ви хочете, щоб фінал не був сумним, тільки в ваших силах вирішити протиріччя мирним шляхом. Всього-то і треба буває-вчасно попросити вибачення…

чому жінкам це потрібно?

Здавалося б, так просто спустити все на гальмах. Ну помилився, ну підвищив голос, ну з’явився під ранок, ну не подзвонив, ну пофліртував трохи з красивою блондинкою… з ким не буває… Похмуриться-помовчить, забуде і пробачить. В такому результаті впевнена чомусь більшість чоловіків. Вічна надія на розсмокчеться саме стосується, звичайно, не тільки відносин з жінками. Але саме тут вона дуже часто дає прямо протилежні результати.

 помилився? Визнай свою неправоту. Психологія чоловіка

Запам’ятайте одне просте правило: Жінка ніколи не повірить, що ви визнали свою провину, поки ви не зробите це вголос. Правило, звичайно, не без винятків. Іноді за вас прекрасно вибачиться букет троянд або навіть плюшевий ведмедик. Але в будь-якому випадку від вас, провинився, має виходити цілком конкретне дію. Навіщо це потрібно?

Всі ми боїмося болю. Жінки – не виняток. І поки чоловік не покаже, що він готовий свою кохану захистити від тих неприємних емоцій, які жінка зазнала з його вини, — вона буде перебувати в постійній напрузі, чекаючи, що ситуація повторитися знову.

чому вам так складно це зробити?

Причина перша. Удар по самолюбству. Для чоловіка-просити вибачення найчастіше-все одно, що нанести по самооцінці вкрай болючий і травматичний потрійний аперкот. Все ясно: ви самець, який не має права бути слабким, а тут самка хоче, щоб ви визнали свою слабкість відкритим текстом… Та як взагалі таке може бути?..

Навіть якщо чоловік зрозумів свої помилки — він не розповість про це нікому. Мотивувати це можна так: «головне — що я сам це зрозумів». Зрозумів-значить, вирішив більше так не чинити – і все. Говорити про це зовсім не обов’язково, адже рішення прийнято. Така чоловіча логіка.

Але можна подивитися на проблему і по-іншому. Що таке чоловіча сила? Чи не будете ж ви сперечатися з тим, що в тому числі — це вміння захистити свою жінку від сліз і переживань. Подумайте-чи залишитеся ви все таким же сильним чоловіком, якщо ваша жінка залишиться одна тихенько плакати в куточку? Навряд. Так підійдіть до неї і скажіть слова, які вона так хоче від вас почути. Це і буде вирішенням питання Як зізнатися в помилці. Якщо складно вимовити горезвісне “прости«, скажіть по-іншому:” Кохана, я все зрозумів, не плач!”,- цілком підійде.

Причина друга. Страх

Визнання своєї провини нерідко тягне за собою нову хвилю виплеску емоцій вашої другої половинки. Вона може почати критикувати вас з новою силою, з новою порцією адреналіну. А ви, звичайно ж, не хочете, бачити її істерики, сльози, і вам зовсім не хочеться ще більше вивертати душу навиворіт. Що поробиш — чоловіки так влаштовані, що не дуже-то люблять довірчі бесіди з жінками (якщо тільки тема такої бесіди — не втілення еротичних фантазій).

У чому вихід? Спробуйте в грі “психіатр-пацієнт” бути не пацієнтом, а психотерапевтом. Ласкаво і ніжно розпитайте кохану про те, що саме її так сильно образило, дайте зрозуміти, що ви розумієте її почуття і постараєтеся більше не топтатися по ним в кованих чоботях. Спосіб практично безвідмовний. Коли жінка бачить з боку чоловіка увагу до свого внутрішнього світу, вона так дивується, що втрачає дар мови і здатність до опору. Можете вважати, що на цьому конфлікт буде вичерпаний.

Причина третя. Нерозуміння

 помилився? Визнай свою неправоту. Психологія чоловіка

Ну не вважаєте ви себе винуватим. Ви не вважаєте, а вона впевнена, що винні тільки ви. Найгірше, що ви можете зробити в такій ситуації, – це копіювати її тактику поведінки, кажучи на сучасному сленгу – »включити ігнор”. В цьому випадку нерозуміння буде рости як сніжний ком-разом з образами і годинами самотності на двох.

Але і букет квітів в цьому випадку теж не вихід. Якщо ви не бачите в події свою провину, то будь нещирий вчинок погіршить ситуацію. А якщо провини і справді немає, — то ви ризикуєте стати жертвою маніпуляторства жінки, яка буде спеціально провокувати конфлікти, щоб чекати ваших виправдань.

Що ж робити? Вся та ж бесіда по душах з ласкавими питаннями і щирим увагою до внутрішнього світу коханої здатна розставити всі крапки на i. При цьому ніхто не заважає вам після сповіді вашої половинки і ваших слів підтримки розповісти про те, що засмутило вас в її поведінці. Вона дійсно може про це не здогадуватися, дуже важливо зрозуміти необхідність вирішення питання: Як зізнатися в помилці, і не менш важливо пояснити свою позицію людині, який вам важливий. А взаємне розуміння-єдиний безболісний вихід з конфліктної ситуації. Терпіння і мужність — вам на допомогу!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *