Що робити, якщо начальник самодур і агресор? Психологія чоловіка

що робити, якщо начальник самодур і агресор? Психологія чоловіка

Що робити, якщо начальник чіпляється з будь-якого приводу, але звільнити не може, тому що немає формального приводу і не дозволяє Трудовий кодекс? Чи має сенс спробувати вибудувати відносини?

Бос-самодур і агресор велика невдача. Його причіпки, наїзди можуть отруїти існування і навіть довести до нервового зриву. Що робити намагатися налагодити відносини з начальством або шукати інше місце роботи?

З чого почати

Отже, начальник до вас чіпляється, він вас просто дістав грубо, але інакше не скажеш. Кожен день ви ловите себе на тому, що не хочете йти на роботу, тому що боїтеся його начальницького рику, причіпок і звинувачень у професійній непридатності. Хочеться, як в далекому дитинстві, забитися в кут і категорично заявити: я туди більше не піду. Може, правда не йти? Ось з цього і почнемо. Важливозрозуміти йти з цієї роботи або спробувати налагодити з босом відносини. Звичайно, перший варіант легше. Якщо ви по натурі не борець і звикли йти по шляху найменшого опору, мабуть, має сенс його вибрати. Виходячи з життєвих міркувань, навряд чи бомба падає вдруге в ту ж воронку, іншими словами, ймовірність і на новій роботі зіткнутися з тираном і самодуром невелика.

Якщо ж ви не шукаєте легких шляхів і здаватися, пасувати перед труднощами не в ваших звичках, боріться. Точніше вбудовуйте стратегію і дійте.

Для початку подумайте, що в його причіпках справедливо, а що ні. При цьому будьте Відверті з самим собою. Може, він пунктуальний, як годинник, а ви кожен день спізнюєтеся? Або він акуратист і педант, і його дратує ваш зовнішній вигляд? Подумайте, які причіпки справедливі і постарайтеся усунути привід.

Як же налагодити відносини з начальством? Для цього перш за все треба зрозуміти, до якого типу він належить-тобто закликати на допомогу психологію спілкування.

що робити, якщо начальник істеричка?

що робити, якщо начальник самодур і агресор? Психологія чоловіка

Є такий тип начальників особливо їх багато серед жінок, яких інакше як істериками не назвеш. Вони самі постійно перебувають у стані психологічної напруги і зриваються на своїх підлеглих. При цьому з чужими людьми, скажімо, співробітниками інших відділів, і власним начальством вони милі і привітні. Ці гієни в сиропі, звичайно, потребують допомоги фахівця. Але вам-то як бути? Ви ж не лікар, зрештою.

Якщо ви твердо впевнені, що ваш тиран якраз з таких істеричних типів, то виберіть тактику, яку умовно можна назвати тактикою танка. Зберігайте граничний спокій, ні в якому разі, ні за яких умов не зривайтеся на крик. Якщо ви точно знаєте, що звинувачення в профнепридатності неспроможні і ви правда фахівець високого рівня заперечуйте аргументовано. Якщо ж він хочеспихнути на вас свій косяк, не соромтеся показати, що винен він, а не ви. І ще рада заручитися підтримкою колективу і що дуже важливо вищестоящого начальства. Не треба це сприймати як навушництво, стукацтво і т.д. ви давно виросли з дитсадівського віку, і звернення до керівництва в даному випадку зовсім не те, що скарга виховательці на одногрупника, який відняв у вас машинку.

Пам’ятайте боси-істерички бояться тих, хто може їм протистояти. Швидше за все, він залишить вас у спокої, якщо зрозуміє, що йому вас не зламати. Якщо ж він відчує слабинку, то сяде вам на шию і не вже ніколи припинить чіплятися.

що робити, якщо начальник самодур?

 що робити, якщо начальник самодур і агресор? Психологія чоловіка

Цей тип поганого начальника, на перший погляд, більш нешкідливий, ніж два попередніх. Подумаєш начальник чіпляється!

Але насправді чіпляння своїми дрібними, але безперервними зауваженнями може довести до несамовитості навіть співробітника з ангельським характером. Саме причіпка стежить, коли ви прийшли на роботу і чи не запізни, боронь бог, на три хвилини. Саме він засікає час, коли ви йдете обідати. І якщо пізно ввечері в будні або рано вранці ввихідні у вас задзвонив телефон не сумнівайтеся, це він, ваш начальник. Дзвонить, щоб прямо зараз отримати підтвердження, що земля куля або що Волга впадає в Каспійське море. Можливі варіанти, але суть від цього не змінюється. Він буде шукати дрібненькі недоліки у вашій роботі і кожен демонструвати всім оточуючим, включаючи високе начальство.

Що з ним робити? Перевиховувати. Саме з причіпкою можливий прямий, без інтриг і хитромудрих підходів, шлях. Просто, твердо дивлячись йому в очі (саме так чинять дресирувальники диких тварин), запитайте, що саме його не влаштовує у вашій роботі, і попросіть обговорювати ваші недоліки з вами, а не з усіма іншими. Що стосується дзвінків та інших неприємностей, які отруюють вам життя, все просто. Не беріть трубку, не спізнюйтеся і вчасно повертайтеся з обіду. Йому стане нудно, і він ось побачите залишить вас у спокої.

Звичайно, перевиховати і приручити боса вам навряд чи вдасться. Але налагодити з ним відносини і полегшити собі життя ви зможете напевно. А його перевихованням нехай займаються його домочадці поганий характер і погане виховання боса перестануть бути вашими проблемами, якщо він перестане до вас чіплятися і дасть спокійно працювати.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *