Як сказати другу правду і одного не втратити. Психологія чоловіка

 як сказати другу правду і одного не втратити. Психологія чоловіка

Не чекайте, поки гиря до підлозі дійде. Будь-яка розмова потрібно вести тоді, коли співрозмовники спокійні і знаходяться в здоровому глузді і тверезій пам’яті. І якщо розмова має бути Серйозний (з розряду як розповісти про зраду), не варто сподіватися на експромт. Ретельно проаналізуйте не тільки те, що можна розповісти другу, але і те, як це можна зробити.

скажіть, Хто ваш друг. І скажіть йому… правильні слова

 як сказати другу правду і друга не втратити. Психологія чоловіка

Ви добре знаєте свого друга. Але чи відомо вам хто він аудіаліст, візуаліст або кінестік? Щоб це зрозуміти, можна задати людині кілька питань і постежити, куди той відведе очі. Якщо друг, розмірковуючи над відповіддю, піднімає очі вгору, значить, він візуаліст (звертається до зорової пам’яті). Якщо дивиться вліво-вправо аудіаліст (у нього більш розвинена слухова пам’ять). Якщо опускає очі вниз кінестік (найкраще він сприймає світ через тактильні відчуття).

Чому перед серйозною розмовою важливо розібратися з тим, до якої категорії відноситься ваш друг? Справа в тому, що якщо ви скажете візуалісту Послухай!, він може легко втратити інтерес до подій. Йому треба сказати уяви!, і він стане уважно слухати.

Особливо, коли в хід підуть аргументи на свій захист, потрібно вжити правильні слова. Визуалисту ситуацію потрібно показати. Аудиалисту пояснити. Кинестику розсортувати.

з візуалістом вживайте слова виглядати, уявити, виглядати вказати.

Опишіть ваш випадок зі словами звучати, проголошувати, обговорювати, натякати.

у розмові з кінестиком не забудьте про слова прикидати, торкатися, схоплювати, відчути.

використовуйте в розмові контрасти

Не ставтеся жартівливо і абияк до фрази:тобі яку спочатку новина? Хорошу чи погану? Для людського сприйняття дуже важливий принцип контрасту. Він полягає в тому, як людина оцінює одну річ в порівнянні з іншою. Наприклад, якщо спочатку людина підніме більш легкий предмет, а потім більш важкий, важкий здасться в кілька разів важче, ніж він є насправді.

Так, на тлі сумних новин, радісна буде здаватися більш радісною, якщо буде розказана після сумної. А якщо спочатку розповісти радісну новину, а потім сумну, в порівнянні з сумною і радісна новина здасться не дуже веселою.

Навряд чи варто фантазувати також хвацько, як любляча дочка Шерон. Однак для того, щоб зберегти відносини з кращим другом, на що тільки не підеш…

говоріть про себе і про своє

 як сказати другу правду і друга не втратити. Психологія чоловіка

Коли ви будете говорити про свої переживання, говорите від першої особи. І тільки про себе. При цьому введіть табу на слова Ти, тобі, він, вони, вона. Інакше ви дуже швидко перейдете на звинувачення і пошуки винних, але так і не зможете пояснити, що відчуваєте самі.

Так, правильніше сказати Я не хочу псувати відносини з кращим другом, навіть коли мова йде про зраду, замість Я не хочу з тобою сваритися, хоча ти змінив нашим ідеалам і т. п.

Про те, що можна розповісти другу і як розповісти про зраду, потрібно судити тільки зі своєї позиції, не даючи оцінки іншим і не пускаючись в ти-канья.

активне і пасивне слухання

Другу можна багато розповісти. Якщо він готовий слухати. Перш ніж почати серйозну розмову, варто переконатися в тому, що час, місце і настрій на довгу бесіду відповідні.

Свої сили теж треба оцінити, чесно запитати себе: а чи зможу і я бути активним слухачем?

Що значить активно слухати? Не сперечатися, не давати оцінку, не перебивати, а висловлювати розуміння, давати людині можливість виговоритися.

Пасивне слухання має на увазі поддакивание, кивання головою, мовчазна присутність.

той, хто слухає активно, не в питальній формі, а в ствердній, додає розповідь співрозмовника:

Я був розлючений такою поведінкою!

так, тобі таке не до душі.

ще б пак! Тільки уяви собі…

активне слухання допомагає відкритися, довіритися, усвідомити, що тебе розуміють. При цьому подібна бесіда дозволяє не тільки виговоритися, але і в ході розмови прийти до якихось висновків і рішень.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *