Осіннє танго любові: пізній шлюб. Психологія чоловіка

 Осіннє танго любові: пізній шлюб. Психологія чоловіка

Давайте поговоримо про пізні шлюби. Чому багато людей не будують сімейні відносини в молодості, а досить пізно починають про це піклуватися? Норма це чи психологічна аномалія? Та й взагалі, який шлюб вважається пізнім?

постараємося в цьому розібратися

Фахівці називають пізніми шлюби від 40 років. Звичайно ж, нічого поганого немає в тому, що люди довго шукають свої половинки, придивляються один до одного. Але з точки зору медицини і фізіології це не дуже розумно, адже метою сімейних відносин є народження дітей, здорового потомства. Після сорока всього лише 30-40% зі ста мають шанс продовжити рід. Так в чому ж сенс такого союзу? Пожити для власного задоволення? Логічно, але не практично. Для себе ці люди жили окремо до 40 (50, 60 і т. д.) років. Тоді навіщо ж все це?

Давайте розглянемо кілька психологічних аспектів подібного рішення і спробуємо знайти сенс пізнього Союзу. Чому люди наважуються на такий крок?

 Осіннє танго любові: пізній шлюб. Психологія чоловіка

по-перше, це страх самотності. Незважаючи на те, що перед смертю пити не хочеться, але про горезвісному склянці води, який нікому буде подати, навколишні періодично нагадують.

по-друге, вже немає сил самостійно справлятися з комплексами, страхами, претензіями до себе і життя, так хочеться, щоб хоч хтось з тобою їх розділив, так би мовити, взяв на себе частину ноші.

по-третє, з’являється бажання знайти стабільність, а шлюб її має на увазі і навіть гарантує, принаймні підсвідомо.

по-четверте, життя не проста штука, а в більшості своїй Боротьба за виживання, а в колективі, яким є сім’я, наскільки б нечисленною вона не була, вижити завжди легше.

 Осіннє танго любові: пізній шлюб. Психологія чоловіка

Виходить, що з психологічної точки зору пізній шлюб — це абсолютно егоїстичне підприємство, в якому є певні плюси і мінуси. Але не варто так строго судити подібні рішення, адже і любов досить егоїстичне почуття, але завдяки їй ми здійснюємо подвиги. Просто, якщо ви зважилися на пізній шлюб, то потрібно підготуватися до деяких моральних випробувань. Ви звикли жити на самоті, зрозуміло, що з’явився поруч людина напевно змінить уклад вашого повсякденного існування, і не тільки в моральному, а й побутовому сенсі.

Будьте готові заздалегідь до того, що:

  • доведеться змінити свої звички і змиритися з тим, що у рушники, тапочок і зубної щітки знайдуться інші місця крім тих, до яких ви звикли;
  • доведеться звикнути до того, що «хтось» буде ділити з вами не тільки ложе, а й інші місця загального користування;
  • чим старше ваш партнер, тим менше має бути ілюзій щодо того, що»з часом він зміниться”;
  • у шлюбі немає слова “я«, є тільки» ми”, стримайте свій запал в бажанні самостійності і частіше радьтеся зі своєю половинкою.

Дивіться на союз позитивно, адже крім складнощів, а вони є в будь-якому віці, є і багато позитивних моментів. Ну, наприклад:

  • наважуючись на такий серйозний, а можливо і відчайдушний вчинок, як створення сім’ї після сорока, ваша половинка віддає собі звіт в тому, що це, мабуть, останній шанс і права на помилку вже немає, переекзаменовки не буде;
  • людина вже придбав певний життєвий досвід і скандалити через дрібниці не стане;
  • в душі до цього віку накопичується стільки нерозтрачених емоцій, що хочеться всім цим поділитися з близькою людиною;
  • ну і якщо людині просто не хочеться бути самотнім, що поганого в тому, що він прагне знайти собі половинку.

У будь-якому випадку союз двох людей це прекрасно. Головне не те, навіщо вони створюють сім’ю, а що лежить в основі цього. Якщо фундаментом конструкції служить любов і бажання полегшити ношу іншого, то це прекрасно і егоїзм тут ні при чому. Пізні шлюби як осіннє танго любові. Танцювати його чи ні, вирішувати вам. Просто пам’ятайте, що танго-це дуже гарний танець, який можна танцювати тільки удвох…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *