Проблеми “маминого синка”. Психологія чоловіка

 проблеми«матінка & raquo;. Психологія чоловіка

Мамин синок таке визначення може ставитися не тільки до маленьких хлопчиків, але і цілком дорослим, солідним чоловікам. Добре відомо, що будь-яким іншим жінкам, крім мами, заводити відносини з таким чоловіком проблематично. Але яке доводиться самим “мамсикам”?

Основна проблема маминого синка і психології такої особистості в тому, що своє життя він будує, виходячи не з власної думки, а з думки своєї матері. Відбувається це по-різному. Одні просто слухаються маму у всьому. Інші начебто не радяться з мамою з кожного приводу, але зате точно знають, що мама — єдина людина, яка все робить правильно: варить борщ, гладить сорочки, доглядає за дітьми. Залежність може сформуватися і за типом повного відкидання: чоловік прагне робити все як завгодно, аби не так, як робила або вважала за потрібне робити мати.

Жіночий глянець таврує маминих синків ганьбою. Будь-якій жінці відомо, що від «мамсика» треба бігти без оглядки: він і несамостійний, і безвідповідальний, і примхливий. Але як відчуває себе сам чоловік? Чи страждає він через те, що відносини з матір’ю заважають йому завести власну сім’ю? І чи дійсно погано те, що його зв’язок з мамою занадто сильна?

З одного боку, маминим синочком психологія, каже, бути досить легко і приємно. Якщо у чоловіка, наприклад, проблемна ситуація у відносинах з коханою дівчиною — не потрібно думати, як її вирішити. Відповідь вже є у мами, і він його повністю влаштовує — синок завжди правий. Крім того, статус вічного сина дозволяє чоловікові завжди відчувати себе молодою людиною, у якого ще «все попереду». І мама задоволена-син при ній, а сама вона продовжує залишатися мамою, а не бабусею.

однак в житті маминого синка нерідкі і проблемні моменти

1. Багато з них хочуть вирватися з-під материнської опіки, тому що вона їх дратує, але не хочуть при цьому ображати маму. Як вирішити це протиріччя, вони найчастіше не знають. Усвідомлення абсурдності свого становища нерідко робить чоловіка дратівливим, агресивним. Такі люди болісно реагують на критику і в стосунках з іншими людьми прагнуть неодмінно наполягти на своєму, як би компенсуючи те, що у відносинах з матір’ю їм недоступно.

2. До душевних терзань чоловіка призводить і усвідомлення того, що мати їм маніпулює. Він розуміє, що мати не тільки опікується, а й навмисно змушує його жертвувати планами і бажаннями на догоду її примхам. При цьому він вже не може відрізнити, де “поважні” причини (хвороба, реальна потреба в допомозі), а де удавання.

 проблеми«матінка & raquo;. Психологія чоловіка

3. Маминих синків психологія, як правило, визначає як людей, які відчувають об’єктивні складності через те, що не бажають брати на себе відповідальність. Наприклад, вони не готові до сімейних відносин. При цьому одружуються, і досить часто, вибираючи, як правило, жінок з владним характером. В шлюбі безвідповідальність можепривести до того, що чоловік не буде будувати кар’єру, працювати, стане бездумно витрачати гроші. А це неминуче призведе до конфлікту з авторитарною дружиною. Якщо дружина спробує перевиховати такого чоловіка, то отримає справжнісінький Підлітковий «перехідний період» — тільки дистанціюватися «підліток» буде від дружини, а не від мами.

 проблеми«матінка & raquo;. Психологія чоловіка

Зрозуміло, винна в тому, що чоловік став маминим синочком, перш за все сама мати. Однак в силах дорослої людини змінити цю ситуацію. Простий протест, відкритий конфлікт тут не допоможе. Якщо ви» мамин син”, але хотіли б перестати відчувати, що мати управляє вашим життям, вам необхідно в першу чергу задуматися про себе, про свої справжні бажання, про свою точку зору. Але відстоювати цю точку зору не з позиції дитини, яка хоче будь-що-будь бутисамостійним, а з позиції дорослої людини, який робить те, що вважає правильним і потрібним для себе, а також несе відповідальність за свої вчинки. Поясніть матері, що наявність у вас власних бажань і потреб ні в якому разі не означає, що ви стали її менше любити. Надайте їй можливість піклуватися про вас, але не допускайте, щоб її контроль визначав, що вам робити. Процес це довгий і складний, але, можливо, одного разу ваша мама змириться з тим, що її син виріс.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *