Умови праці в офісі-важлива тема. Психологія чоловіка

 умови праці в офісі & ndash; важлива тема . Психологія чоловіка

З радянських часів у свідомості російського громадянина міцно закріпилося переконання: Охорона праці це досить нудна обязаловка, яка покликана ускладнити і без того нелегке життя простого роботяги. Ні, звичайно, якщо ви працюєте на фрезерному верстаті, де в будь-яку хвилину ризикуєте втратити кінцівку, подбати про цю саму охорону вашої праці в ваших же інтересах. В інших випадках малохто розуміє, кому, а головне навіщо це потрібно. Зараз тема охорони праці знову на вустах у чиновників усіх рангів. Серед інших саме вона була головною на форумі Здоров’я нації, де провідні фахівці в цій галузі із задоволенням пояснювали, навіщо в наше століття розвинених технологій, коли космічні кораблі борознять простори Великого театру, приділяти увагу цій, здавалося б, нудною проблемі.

Ось що, зокрема, сказав академік Микола Федотович: Половина населення планети це працююче населення. Це ті люди, які створюють всі наші економічні блага. Ніякого процвітання не буде, якщо не буде здорового працюючого населення. В Євросоюзі прийнята формула: хворий робітник не може створювати якісний товар.

Звичайно, коли ми дбаємо про своє здоров’я, то ми робимо це не для того, щоб створювати якісний товар. Але якщо модна нині Охорона праці може допомогти полегшити наші важкі, іноді в прямому сенсі безпросвітні трудові будні, то чому б і ні?..

Офісна праця шкідливе виробництво?

Більшість офісних працівників свято вірять, що охорона праці це те, що необхідно металургам, шахтарям, фрезерувальникам, працівникам хімічних підприємств і альпіністам. Мовляв, нам-то в теплому приміщенні чого боятися? Ось що з цього приводу говорить заступник директора Департаменту охорони праці Мінздоровсоцрозвитку Валерій Корж: доведено, що офісна праця не безпечна. Всі лікарі сьогодні визнають, що синдром хронічної втоми це результат сидячого способу життя і постійного перебування біля комп’ютера тобто офісної роботи.

Згідно із законом знизити шкідливість скорботної праці офісних працівників зобов’язаний роботодавець. Якщо ми відкриємо статтю 212 Трудового кодексу, то в першому ж абзаці прочитаємо: обов’язки щодо забезпечення безпечних умов праці та охорони праці в організації покладаються на роботодавця. А далі йде довгий список умов, які керівник організації повинен забезпечити своєму персоналу. Тут і нормований режим роботи, і працююча система вентиляції, і правильне освітлення, і багато інших умов праці в офісі.

 умови праці в офісі & ndash; важлива тема . Психологія чоловіка

Чи знаєте ви, що за нормами СанПіН площа робочого місця однієї людини не може бути менше 4,5 квадратних метрів, світло в приміщенні, де ви працюєте, повинен бути рівномірним, без різких тіней і бляклостей, приплив повітря за обсягом повинен відповідати його відтоку, а в крокової доступності від вашого робочого місця роботодавець зобов’язаний обладнати не тільки їдальню, але і кімнату для відпочинку і психологічного розвантаження? Фантастика? Ні, норми Трудового законодавства!

роботодавця перевірить держава

Що, якщо ваш роботодавець зневажив ваше законне право на гідні умови праці, загнав вас в казармені умови і не надав вам кімнату для психологічного розвантаження? В цьому випадку закликати до порядку його повинна державна атестаційна комісія. Саме вона зобов’язана проводити атестаційні перевірки умов праці в офісі або на підприємстві. Вона ж вирішує, визнати чи ваша праця шкідливим виробництвом або корисним проведенням часу.

Андрій Юрійович Бушманов, головний позаштатний фахівець Мінздоровсоцрозвитку з профпатологій: основний критерій шкідливості роботи це атестація робочих місць, яка проводиться уповноваженою атестаційною комісією. Якщо атестаційною комісією робоче місце визнано шкідливим, то воно повинно бути описано, і відомості про нього передані в Росспоживнагляд. Він-то і спостерігає за цим місцем і ініціює заходи щодо зниження шкідливості.

 умови праці в офісі & ndash; важлива тема . Психологія чоловіка

Якщо ж ви вважаєте, що і комісія не врахувала ваші права на гідні умови праці в офісі або виробництві, то за вами право звернутися в Державну інспекцію праці. Якщо і там вас проігнорують, сміливо йдіть до суду. Все, що вам знадобитися в цьому випадку, Експертна оцінка вашого робочого місця, терпіння і мужність. Статистика показує, що 90% трудових спорів зараз вирішуються на користь працівників, а не роботодавця.

Думка експерта: механізми перевірок не ефективні. Підприємця повинна стимулювати економіка: йому має бути вигідно, щоб його працівники були здорові. Це система страхування: чим гірше у тебе умови праці в офісі, тим більше ти платиш тариф. Це в тому числі і податкове стимулювання. Повинні працювати економічні механізми. (Валерій Корж, заступник директора Департаменту охорони праці Мінздоровсоцрозвитку).

Охороняй свою працю сам!

Все вищеописане зовсім не означає, що у самого працівника немає обов’язків з охорони своєї праці. У Трудовому кодексі вони чітко прописані. Там же є спеціальна підстава для звільнення за недотримання вимог з охорони праці, якщо воно спричинило нещасний випадок на виробництві, аварію, катастрофу, або свідомо створювало реальну загрозу настання таких наслідків.

Іншими словами якщо ви добровільно сунули руку під фрезерний верстат (варіант: залізну спицю в розетку, впали з працюючим системним блоком в Корпоративний басейн), то швидше за все вам не тільки не виплатять компенсацію за втрату здоров’я, але ще і звільнять. Так що бажаючим підзаробити таким екзотичним способом краще розслабитися заздалегідь.

Для більшого ефекту релаксації всім трудівникам нашої країни КВНщики придумали ось таку інструкцію з безпеки праці: вдих глибокий, вуха ширше. Запишіть, три-чотири! Знати повинні при випуску продукції! Загальнозахищаючі, вранці протверезні, з промбезпеки інструкції!.. Від кордонів і до кордонів багато писано сторінок, все про роль особистості в історії. Мож, Кутузов і недарма всю Москву спалив пожежею, але ось так не можна в лабораторії!..

розмовляти не треба, і працювати до упаду, щоб вистачало організму повітря! Навіть якщо Вам неймется трудоголити, все ж доведеться дотримуватися режиму праці і відпочинку!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *