Чи можлива дружба між чоловіком і жінкою. Психологія чоловіка

 чи можлива дружба між чоловіком і жінкою. Психологія чоловіка

Прихильники теорії, що дружба між чоловіком і жінкою можлива, і прихильники протилежної точки зору знаходять рівну кількість доводів на захист своєї точки зору.

Якщо чоловік і жінка почали близько спілкуватися, то вони як мінімум симпатичні один одному. А назвіть-но навскидку причину, по якій симпатія не може перерости в пристрасть? Логіка плоска, але важко спростована. Якщо тільки взяти за істину припущення, що симпатія буває різною не тільки з еротичним підтекстом. І припущення це буде вельми спірним. Коли зійшлися самець і самка (куди подітися від біології), наївно вважати, що обговорення шпильок-шпильок переважить суворі стародавні інстинкти.

< Так що ж таке дружба між чоловіком і жінкою? Секс, відкладений на потім, або платонічна любов, здатна пройти крізь століття?

Варіант 1. Любов. Але не взаємна

 чи можлива дружба між чоловіком і жінкою. Психологія чоловіка

Адже буває ж таке: він без розуму від неї. Вона теж перебуває в безумстві любові, але, скажімо, до його друга. Або, навпаки, недругу. Він розуміє, що сподіватися, в общем-то, нема на що, але просто радий, коли кохана поруч. Нехай навіть в її очах не знайти свого відображення, а левова частина розмов присвячена тому самому ” бездушному серцеїду»,якому пощастило більше і який не цінує свого щастя. І хто, як не люблячий друг скаже:»він не варто твоїх сліз, адже якби коштував, то не змушував би тебе плакати”. Або пояснить, в чому вона не права — з точки зору чоловіка. Адже подруги бачать ситуацію не так, їм багато чого зрозуміти не дано. І думка чоловіка в такій ситуації особливо цінно.

Такому другу можна зателефонувати о 3 годині ночі, саме він примчить в інший кінець міста, щоб дати аспірин і збити подушку.

Подібна “дружба” між чоловіком і жінкою може тягнутися роками, поки нарешті вона не побачить в своєму другові чоловіка. І найсмішніше, що найчастіше це трапляється, коли друг знаходить нарешті іншу люблячу жінку. “Як?! Жінка?! Ні фіга собі, він мій!!!”Почуття власності поєднане з самоїдством:” та як же я раніше не помітила, який він!..”Саме на цьому етапі дружба загрожує перерости в любов ціною пари розбитих сердець і декількох упаковок валер’янки. Чиї саме серця будуть розбиті, передбачити, як правило, до самого фіналу неможливо.

Варіант 2. Колеги-товариші по чарці

 чи можлива дружба між чоловіком і жінкою. Психологія чоловіка

Вони колеги. Він чарівний хлопець, але явно герой не її роману. Занадто легковажний, занадто молоденький, занадто не готовий до серйозних стосунків. Та й робота начебто змушує тримати все в рамках.

Вони прекрасно спілкуються на всі теми-включаючи секс, шопінг і ліки. Така собі подружка. З якої можна пити вино, сидячи на одному ліжку з ногами, ділитися переживаннями і практично не помічати швидкоплинних поглядів на своє декольте.

Недомовленість, яку іноді тягне порушити, але щось весь час зупиняє — чи то небажання псувати відносини, чи то страх, що «зрозуміє не так». Вона розуміє так, але мовчить. Він дивиться і чекає. Чого? Того, що як-небудь розрулиться саме. Адже ти ж чоловік, дій! І він діє. У самий невідповідний момент, коли ніщо не віщує грози. Вона лякається, підстрибує. Він лякається ще більше. Обидва намагаються все звести на жарт. Але не тут-то було. Плід пізнання надкушений… Зрозуміло тепер, що вона — жінка, а він —чоловік, і зворотного шляху немає.

Всі її ” але» і розумні доводи розбиваються об спогади його дихання — такого незвичного і зовсім не дружнього. А він не може забути смак її губ, який відчув до того, як вона його відштовхнула. Починаються майже Мексиканські переживання-з зітханнями, стеженням в асьці і ревнощами до тих, хто раніше не викликав ніяких емоцій.

і результат у всього цього цілком банальний. Здогадайтеся який!

Багато психологів стверджують, що саме у відносин, які стартують як дружні, найбільше шансів стати міцною, самої що ні на є справжньою любов’ю, ніж у тих, які спочатку були романтичними. Чому? Так елементарно-тому що, коли люди дружать — немає жорстких рамок, як треба себе вести, щоб сподобатися, що треба говорити і чого говорити не можна, як триматися, у що одягатися. Іншими словами-вони просто природні. А природне, як правило, рідко буває відразливим. Як раз навпаки.

Саме тут можна побачити душу “в негліже”, те, що часто буває заховано за мішурою поведінкових стереотипів і напруженого очікування: «Ну коли ж він скаже вже, що нам пора одружитися?”Люди впізнають один одного в той самий час, коли ніхто нічого нікому не винен. Дізнаються настільки, що врешті-решт вирішують, що сушити одному сльози приємніше, будучи в іншому статусі. Вирішують «що ” саме цій людині я хочу бути відданий, Йому я хочу показати, що не всі баби-стерви (мужики — „сво…“), що життя прекрасне і дивовижне».

Дуже приємно на цьому етапі помітити, що, чого шукав “десь там«, виявилося» десь тут” -поруч, таке тепле і рідне — до чого вже не треба звикати.

Варіант 3. Колишні

 чи можлива дружба між чоловіком і жінкою. Психологія чоловіка

Сімейний човен розбився об побут, але добити його вщент не вистачає сил. І начебто людина не чужа, і зрослися за роки сімейного життя… Але колишнього вже не буде… Вихід? Дружба! Підтримати, коли погано так, як нова половинка ще не вміє, а в старому статусі щось не давало. Те саме “ніхто нічого нікому не винен” здатне творити чудеса — вчорашня дружина-пила стає своїм в дошку хлопцем, а чоловік, який сприймався не інакше як Меблі, стає кращим і надійним другом.

Вважається, що дружба колишніх — відносини зрілих людей. Пристрасть вже пройшла, звичка ще залишилася. І справді-навіщо все руйнувати на корені з людиною, який ще недавно був всім, а тепер залишився… чогось. Але заковика полягає в тому, що такі відносини можливі тільки, коли почуття пройшли зовсім. В іншому випадку-це ” біль, як її ти не назви».

І якщо те, що покликане бути підтримкою починає викликати на якомусь етапі у вас відчуття муки, то краще не брехати собі-це, що завгодно, але тільки не дружба. Коли неприємні відчуття починають переважувати добре, світле, то чим би ці відносини не були — їх краще закінчити, хоча б просто з раціональних міркувань.

Одні кажуть, що дружба між чоловіком і жінкою існує, але слабшає з настанням ночі, інші стверджують, що дружити можна місяцями або навіть роками, поки та сама заповітна іскра не проскочить і звідки не візьмися з’явиться солодка спокуса порушити внутрішню заборону, який двоє собі невідомо навіщо колисьустановивши… Є ще й треті-затяті прихильники теорії, що справжню дружбу не може зруйнувати ні цунамі, ні світова криза, ні навіть (о жах) секс!

Ну і якщо ви дочитали цю статтю до самого кінця, значить, питання дружби «М/Ж» вас цікавить зовсім «не просто так». І як “все воно складеться” саме у вашому випадку, залежить тільки від вас!

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *