Чоловіча дружба-це дружба. Психологія чоловіка

 чоловіча дружба - це дружба . Психологія чоловіка

Нехай кажуть, що дружби жіночої не буває співається у відомій пісеньці. Давно і безнадійно вважається, що тільки чоловіча дружба – це дружба. Це безсмертні відносини, які здатні пережити по порядку: перехідний вік, перше кохання, перший шлюб, розлучення, всесвітній потоп, глобальне потепління і світова фінансова криза.

Про чоловічу дружбу знімають фільми: від» трьох товаришів «до» бригади «і»Бандитського Петербурга”. В ідеалі чоловіки дружать так, що навіть якщо між ними пробігає Чорна кішка (жінка), то це не стає приводом розірвати союз честі і взаємовиручки…

Фінальний епізод з “Бандитського Петербурга « – хрестоматійного фільму про життя пітерської»братви”. Закривавлений, вже неабияк підстрелений головний герой несе свого вбитого друга (у якого він кількома серіями раніше ненавмисно відвів кохану жінку) через річку на руках. У спину йому вистрілює безжальний снайпер, герой з останніх сил обертається, кидає на вбивцю гнівний погляд і… не змінює напрямку руху. Вже ледь переставляє ноги… Але не випускає тіло одного з рук. У нього стріляють ще раз. Ще кілька кроків… І він падає. Намертво. Але одного все одно не випускає!

Ось вона-чоловіча дружба. Чи можна уявити, що що-небудь подібне знімуть про дружбу жінок? Відповідь не потрібна.

Кіно в даному випадку прекрасно відображає установки масової свідомості і те, на чому споконвіку тримається наш соціум.

 чоловіча дружба - це дружба . Психологія чоловіка

Так задумала природа, що жінка — істота більш практичне, ніж чоловік. А практичність і такі ефемерно-фантомні поняття, як «доблесть, відвага і честь», не сильно Сумісні.

Жінки можуть дружити, співпереживати, плакати разом. Те, що не можна розповісти ні мамі, ні другу, ні чоловікові, — то, будьте впевнені, — почує подруга. Почує і щиро підтримає, бо сама не раз опинялася на її місці. І всім серцем розуміє її. Проста, сказана вчасно фраза:» цей козел не варто тебе ” здатна оживити саму вбиту горем жінку. І не важливо, чи» козел ” чоловік насправді, не важливо-хто кого з них стоїть… Хто, як не подруга, здатна вселитивпевненість в жінку, самооцінка якої падає після кожного розставання. Насправді сценаріїв, які гідні обговорення двох подруг, не так багато. Вони, як правило, пов’язані або з чоловіками, або з дітьми (окрема історія — Шопінг). І якщо якимись дрібницями, на зразок Розпродажної сумки з останньої колекції “Luis Vuitton”, жінки можуть поділитися, то рідкісна жіноча дружба здатна витримати поділ чоловіка. Віддати годувальника сім’ї і головного добувача?! Кому? Для чого?..

У чоловіків немає інстинкту» берегині вогнища”, зате у них є соціальний статус і репутація. І те і інше просто-таки кричить про те, що справжній чоловік — це той, хто в будь-якій ситуації зберігає честь, відданість ідеалам і вірність одному. При цьому, якщо невірність жінці не впустить його ” в очах громадськості “» а часто-додастьвигідний відтінок харизмі), то зрада одного виставить його в ганебному і невигідному світлі. Саме тому чоловік швидше поділиться жінкою (і такі прецеденти бувають), ніж зрадить одного. Рідкісний птах долетить до середини Дніпра, рідкісна фатальна дама розведе по різні боки барикад чоловіків, якщо стаж їх дружби – не один рік.

Взагалі чоловіками набагато більше і частіше керують віртуальні поняття, в яких немає ніякого сенсу, крім підтримки іміджу (образу): престиж, перевагу, лідерство, честь…

Чоловіки дуже люблять цю гру і переживають, коли у них немає друзів, або пишаються тим, що можуть бути для когось кращим другом. Тільки чоловік може “страждати за ідею” — революціонери, декабристи, патріоти, шукачі правди та інші люди честі-всі вони ставлять свої розумові ідеали вище навіть власного виживання. Старий Дарвін би їх не схвалив.

Деякі психологи стверджують, що віра в честь і порядність — це форма невротизму, який, однак, зводиться в ранг вищої чоловічої цінності. Звідси і специфіка чоловічої дружби-дотримання правил честі часто виявляється для чоловіка більш важливим, ніж всі інші інтереси. Якщо чоловік зумів знайти баланс в дружбі між честю і власними інтересами, то можна вважати, що він зрілий. Однак більшість чоловіків приходять до цього до років сорока, коли усвідомлюють себе годувальниками сім’ї, але в той же час ще не встигають забути, про те, що у них є репутація і соціальний статус.

 чоловіча дружба - це дружба . Психологія чоловіка

З іншого боку, готовність і здатність поступитися своїми інтересами уможливлює справжню співпрацю у вирішенні практичних питань. Чоловіки ж дійсно можуть ефективно домагатися спільної мети рука об руку. Адже якщо для жінки справжня подруга — це та, з якою можна обговорити, то для чоловіка друг — той, з яким можна зробити.

Але в основі чоловічої дружби лежить все-таки не співпраця і взаємовиручка, а та ж сама потреба в розраді, що і у жінок. Чоловіки дружать рівно для того ж самого-щоб було на кого виплакати свої сльози. І нехай плакати чоловікові заборонено, тільки близький друг знає, як важко часом буває справжньому чоловікові стримати справжні сльози…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *