Як позбутися від ревнощів. Психологія чоловіка

 як позбутися від ревнощів. Психологія чоловіка

Що таке ревнощі? З чим її їдять? А їдять її, рідну, з гострою приправою під назвою пристрасть. І запивають гіркими сльозами. Чим “пристрасніше пристрасть«, тим»ревніше ревнощі”. Про те, що ревнощі шкідлива і руйнівна, знає вся добра (і не завжди добра) половина ревнивців. У меншій мірі ті, кого ревнують. Як позбутися від ревнощів, адже зсередини вона руйнує раніше і сильніше, ніж зовні. І для того щоб дати привід ревнивцю, зовсім не обов’язково дивитися наліво. Досить затриматися на годину з роботи — і ви вже в кратері вулкана Мексиканських пристрастей.

Друга половина починає скрупульозно вивчати ваші СМСки ночами, влаштовує за вами стеження і перевіряє одяг на предмет наявності сторонніх волосся і слідів губної помади…

Найсмішніше полягає в тому, що така тактика поведінки найчастіше призводить до зрад. Один чоловік, задавлений таємним або явним диктатом іншого, починає шукати віддушину. Чоловік, загнаний під каблук, може не усвідомлювати того, що їм керують. Але підсвідоме відчуття власного безсилля підштовхує його до пошуку іншої — тієї, яка буде цінувати в ньому чоловіка — сильного, владного і непереможного.

гра

Буває, звичайно, і по-іншому. Буває легко і невимушено. Як не парадоксально, Якщо любов по-справжньому взаємна і всепоглинаюча, то ревнощі – це та сама перчинка, яка блюдо не зіпсує, а «вогнику» додасть.

До того ж вона як ніщо інше здатна підігріти почуття на самому початковому етапі відносин, або коли ваше сімейне буття стало тихим і похмурим, як життя сільського болота. Але викликати ревнощі» на порожньому місці«, в розпал щасливого сімейного буття, небезпечно хоча б тому, що деякі подружжя, побачивши» почуття ” своєї половини до іншого (інший), хапаються не за качалку або ніж, а за …ручка. І-пишуть заяву про розлучення. Мовляв,»третій повинен піти”… На сцену виходить не ревнощі, а образа. Особливо, якщо у вашої половинки були ніжні, теплі почуття, а ви вирішили їх ще «підігріти». Ну і -…пересмажили:))

Одна справа-вміти показати, що ви цікаві всьому протилежній статі, а вам цікава тільки вона, єдина, і зовсім інше — кидатися на все, що має мінімальні ознаки протилежної статі, щоб тримати кохану в «тонусі». Необхідного тонусу ви навряд чи досягнете, а апатії і розчарування — з більшою ймовірністю. І адже піде, і не повернеться.

По-справжньому впевнена в собі людина, дійсно поважає свого партнера, поважає і його право вибору. Тому краще не випробовувати своїх улюблених «на міцність», особливо таким негуманним способом. Довіра вимагає дбайливого ставлення хоча б тому, що закоханість трапляється частіше і спонтанніше — так само, як і ревнощі. А ось вірність і довіра — явища рідкісні і тендітні. Тому, задумуючи черговий підступний план самоствердження, – краще зайвий раз подумати: а чи варто стрибати на ніжних почуттях своєї половинки в кованих чоботях?

вірність

 як позбутися від ревнощів. Психологія чоловіка

Вірність-штука відносна. У нашій традиції вона має на увазі відсутність любові на стороні. В Індії ж існував (і, кажуть, існує досі) обряд «Саті» — самоспалення вдів. Пішла на багаття — вірна дружина, не захотіла — зрадниця і зрадниця!

Критерій вірності можна при бажанні застосувати до чого завгодно-наприклад до пива. Як ви відреагуєте, якщо дружина вам заявить: “Якщо любиш мене — не будеш пити пиво. Випив-значить змінив”? Або заборонить дивитися футбол. А ви їй-ходити до сусідки поговорити. Ревнують адже навіть до власної дитини:»вона дитину більше любить, ніж мене”.

А все тому, що ревнощі — це не що інше, як страх. Страх втрати контролю. Доведено, що фізіологічна реакція організму при ревнощів і страху однакова. Це спроба утримати владу. І спроба-найчастіше-по-тварині афективна…

ревнивці на чотирьох ногах

Зоопсихологи одного разу виконали такий експеримент. На територію вольєра, де існувало мирне мавпяче суспільство, експериментатори помістили чужого самця того ж виду, що і ватажок зграї, причому не менш сильного. Чужинець був відгороджений прозорою, але міцною стінкою, що не пропускає ні звуки, ні запахи. Так що контакт з непроханим гостем виключався. І коли ватажок побачив, що на йоготериторію вторгся конкурент-буквально збожеволів. На території вольєра в лічені хвилини були переламані всі кущі і деревця, розкидані всі камені. Ватажок влаштовував чвари з підлеглими самцями, ганяв самок — причому найбільше діставалося саме найулюбленішим (!), розкидав потрапили під гарячу руку дитинчат. Загалом, він поводився так, що, будь таке в дикій природі, погубив би всю зграю.

Самець відчув справжнісіньку ревнощі, точніше, страх втратити владу у власній зграї, поступитися її конкуренту, причому явно не менш сильному. Звичайно, з боку видовище досить кумедне: в буквальному сенсі озвірілий ватажок носиться по вольєру, кричить, шумить, б’є себе в груди, будує страшні пики…

Людина під впливом подібних емоцій відрізняється від мавпи не надто сильно. І часом завдає собі і оточуючим точно такої ж шкоди, як і цей ватажок. Ревнивець в афекті може не тільки побити, але і вбити. І в той момент, коли б’є кохану дружину, він не відчуває ніякої любові — лише агресію і страх. Саме тому жінкам, які люблять викликати штучним шляхом ревнощі в дружині, слід бути обережними. Ефект може вийти протилежний очікуваному.

Іноді люди намагаються “застрахувати” себе від почуття ревнощів, вибираючи в подружжя людини забитого, “нікому не потрібного” – зате не треба буде боятися, що відведуть. Але радості від володіння таким скарбом часто не буває взагалі.

Марс і Венера

У чоловічої та жіночої ревнощів різна природа. Чоловікові природою призначено бути головним. А там, де жінка в силу традицій сприймається мало не як істота нежива, чоловіча влада вироджується до примітивного почуття власності. Звичайно, чоловікові приємніше маніпулювати привабливою і розумною жінкою, ніж безбарвною і покірливою «річчю». Але проблема в тому, що недурна і сексапільна партнерка не завжди хоче йому підкорятися, вона цілком здатна обійтися і без його керівництва. Тому її чоловік постійно напружений і відчуває страх втратити владу над жінкою, тобто ревнує і не може позбутися від ревнощів.

Жіночі ревнощі виникає тоді, коли жінці вдається «вертіти» чоловіком. І варто підлеглому чоловікові зробити лише маленький крок від неї — в душі жінки спалахує ревнощі. А якщо завоювання чоловіка далося їй ціною неймовірних зусиль, то і ревнощі її буде страшна, оскільки дуже сильний страх втратити з таким трудом завойовану владу. Жінка, що вистраждала науку поволі керувати чоловіком, не в змозі пережити того, що чоловік на мить може вийти з-під її контролю: а раптом знайдеться суперниця, така ж хитра і спритна?! Поетом вона не може позбутися від ревнощів і страху.

Ту бі ор нот ту бі?

 як позбутися від ревнощів. Психологія чоловіка

Ось вам історія з життя. Жили-були дві подруги, які вийшли заміж за однофамільців, причому імена у них теж були однакові. Один був бабієм, інший-вірним. Та, якої чоловік не зраджував, шкодувала свою подругу і завжди говорила: “Нехай Мій не такий веселий, може чіплятися не по справі, вдарити, але зате — вірний!». Пройшли роки, і померла подруга (дружина чоловіка вірного, але злобного): нерви не витримали. А та, у якої чоловік був добрим і веселим бабієм, давно на пенсії і дуже радіє, що не розлучилася.

кожен вибирає для себе…

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *