Благотворна сила стресу. Психологія чоловіка

 благотворна сила стресу. Психологія чоловіка

Щоденна офісна робота може вселити відчуття безнадійності в кого завгодно. Особливо, якщо вам трохи за 40, у вас є підозра, що дружина вже дивиться на вас як на меблі, та й взагалі криза середнього віку взяв за горло — з усіма своїми депресіями, простатитом, апатією і іже з ними. Коли рівень тестостерону в крові стає нижче, ніж рівень цукру, – ось тоді у середньостатистичного чоловіказ’являється бажання довести іншим, а головне собі, що він ще ого-го! І найчастіше з метою підняття самооцінки він не прибиває на кухні цвях, не лагодить раковину, не будує будинок і не садить дерево… Він або йде наліво, або вирішує вдаритися в Екстрим — в залежності від ступеня зіпсованості. І ще невідомо, який із способів найбільш витратний для нервової системи дружини героя/коханця (потрібне підкреслити), ніж перший…

Стрес

Стреси можуть бути прекрасні і благотворні. Вони народжують натхнення, дають енергію і сили для подолання перешкод. Стан фізіологічного стресу ще називають»бий або біжи”. У хвилину небезпеки організм миттєво мобілізує ресурси: м’язи напружуються до межі, пульс частішає, травлення прискорюється, а в кров впорскуються гормони стресу: адреналін і кортизол.

Кожен спортсмен знає, як важливо ” завести» себе перед грою. Підйом активності, розширення можливостей під впливом стресу відчуваються як щось дуже приємне, позитивне. І ось люди починають-свідомо чи ні — заганяти себе в стрес, щоб просто взятися за справу або довести його до кінця. А деякі можуть працювати тільки в ситуації цейтноту. Майбутнім екстремалам варто віддавати собі звіт, навіщо вони ” лізуть в пекло — – заромантикою? За славою? За адреналіном? Якщо мета-адреналіновий підйом, то, можливо, справа в тому, що їх «звичайна» життя влаштована якось не так. Людина з невирішеними проблемами часто шукає струсу. Так само як людина з» синдромом двієчника ” — тобто хронічний невдаха в щоденному житті. До речі, в групі ризику на адреналінову залежність – і люди з» синдромом відмінника ” — ті, хто завжди намагається довести собі і оточуючим, що він кращий.

Тому, вибираючи в черговому “екстрим-меню “послугу” подорож в царство бурого ведмедя, де господаря тайги можна зустріти віч — на-віч», – подумайте, що ви йому скажете при зустрічі і чи так вам потрібно це рандеву? Бути може, варто спочатку розібратися з внутрішніми монстрами?

Адреналінова залежність

Більшість фізіологів вважають, що адреналінова залежність має не фізіологічну, а хімічну природу. Речовини, її викликають, ті ж наркотики, які виробляються самим організмом. Адреналін і комплекс інших сполук, потрапляючи в кров, дають стан, який можна визначити як «прихід» або «кайф». Це хвиля енергії, загострення почуттів і здібностей при одночасному зниженні чутливості до болю — фізичної і душевної.

Такий струс шкоди не приносить-до тих пір, поки захоплення служать лише гострою приправою до «нормального» життя. Але дуже часто екстремал починає втрачати інтерес до всього, крім своєї “пристрасті”, якщо він використовує спорт для відходу від проблем, якщо йому не вистачає енергії для повсякденних справ — це вже діагноз.

Суха статистика говорить, що найчастіше з адреналіновою залежністю стикаються юнаки, але це не означає, що батьки сімейства від неї застраховані.

Пам’ятайте, що фізіологічний стрес — це струс, який організм може витримати без серйозних наслідків тільки в невеликих кількостях; в іншому випадку — часті «парафії» постаріють вас на кілька років раніше однолітків, які вважають за краще лежати на дивані з газетою в руках.

вибір

Припустимо, що ризики ви зважили, небезпеки прорахували, вирішили, що інші способи підбадьоритися вам не підходять. Що тоді? Вибирайте струс до душі і за фізичним станом.

Вода

 благотворна сила стресу. Психологія чоловіка

Найпопулярніші види екстремальних розваг на воді-це Серфінг, Кайтсерфінг і рафтинг. І якщо для перших двох потрібна особлива підготовка і дороге спорядження, то любителі рафтингу можуть бути окроплені на будь — якому курорті Кавказу або Алтаю-за порівняно невелику ціну.

Самі рафти, як не дивно, з’явилися під час війни у В’єтнамі. Ці плавальні судна використовувала американська армія для доставки необхідних вантажів на військові бази США По водних артеріях В’єтнаму.

Зараз по гірських річках на них сплавляються всі кому не лінь і у кого поблизу виявилася гірська річка. З боку це часто виглядає як забавний атракціон. І зовсім інші відчуття – в човні, яка ось-ось перевернеться і віддасть тебе вируючої безодні. Не вірите? Спробуйте!

повітря

 благотворна сила стресу. Психологія чоловіка

Мабуть, сама приваблива для більшості екстремалів стихія. Парашути, дельта – і Параплани хороші тим, що без ретельної підготовки вас в царство птахів ніхто не пустить. І все ж поцікавтеся у фірм, які організовують польоти, про наявність ліцензії на діяльність. Знати, що маєш справу з професіоналами, завжди корисно для душевного спокою.

Тонкощі: чому не можна приземлятися на прямі ноги або відкривати рот на висоті — вам, звичайно ж, пояснить інструктор. І все ж головне при зустрічі зі стихією-моральна готовність. Нерідкі випадки, коли горе-екстремалів доводилося разом з парашутом виштовхувати з вертольота — в ситуації, коли зворотного шляху вже не було. Подумайте, може Ваша мрія хороша тільки на льотному полі? Зверху, з люка літака, все бачиться зовсім інакше, а багато взагалі не бачиться — тому що страх закриває очі і не дає зробити горезвісний крок вперед.

Земля

 благотворна сила стресу. Психологія чоловіка

Тим, хто не хоче літати або плавати, екстрим тур-оператори теж пропонують немаленький вибір з адреналінових розваг — Джипінг ( по горах, по пагорбах на всюдиході), полювання в дрімучих лісах, Альпінізм, Спелеологія або сафарі в Південній Африці — в залежності від передбачуваного бюджету підприємства.

Якщо бюджет скромніше, ніж хотілося б, а ореол проживання — столиця, то і в цьому випадку ви можете знайти собі розвагу до душі — наприклад скалодром (найбільший знаходиться біля м .Південна) або сноуборд. Відсутність снігу тепер не є причиною простою траси. Практично кожен гірськолижний комплекс сьогодні споряджений снігогенератором.

протипоказано!

У разі наявності серцево-судинних проблем, виразки шлунка або нервових розладів відмовтеся від екстремальних розваг. Згадайте, що крім адреналінових залежностей у вигляді різних розваг є багато не менш приємних, але більш безпечних способів відволіктися — з користю для душі і тіла — Кінний спорт, плавання, лижі, йога, танці, більярд і боулінг. Прийти в бажану форму і зняти стреси допоможуть будь-які фізичні навантаження, які Вам до душі.

Зрозумійте, що починати займатися, наприклад, паркуром, після 40 — не тільки марно, але нерозумно. Це може виглядати красиво у виконанні молодиків на блакитному екрані. Чоловік з пивним животиком, сігающій по дахах, навряд чи викличе захоплення у натовпу, зате шансів «не добігти до мети» у нього набагато більше, ніж у 15-16 річного підлітка. Серце, нетреновані м’язи — можуть підвести в будь-яку секунду.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *