Ви матеріаліст? Вам чужі прикмети і забобони? Психологія чоловіка

 ви матеріаліст? Вам чужі прикмети і забобони? Психологія чоловіка

Одним з ритуалів, тісно пов’язаним з забобонами, є питання, чому не можна спати ногами до дверей? З дитинства мами і бабусі твердять чоловікові про це, змушуючи наполегливо переставляти меблі так, щоб ноги ні в якому разі не дивилися на вхід. Чи є цьому якесь здорове раціональне пояснення, що говорить з цього приводу модне нині напрямок фен-шуй і чи потрібно подумати про перепланування в кімнаті?

До всіх нюансів щодо сну варто ставитися з увагою, навіть якщо ви затятий матеріаліст і вам чужі прикмети і забобони. Повноцінний сон і спокійний відпочинок — важлива частина здоров’я, і від того, наскільки повноцінно ви відпочинете вночі, буде залежати ваша денна активність. Якщо півночі ви будете сперечатися з дружиною або подругою про те, що спати ногами до дверей не можна, ви обидва ризикуєте отримати сильний стрес. Тоді, всупереч вашому невірству в прикмети, ви отримаєте точно порцію негативу…

чому не можна спати ногами до дверей?

Якщо задати питання нашим мамам або бабусям — – чи можна лягати спати ногами до дверей, – вони з жахом дадуть відповідь: “ні в якому разі!”Але якщо запитати їх-чому? Виразної відповіді можна не отримати. Однак, ця давня традиція є однією з найбільш живучих, про неї згадують практично у всіх культурах. Багато дизайнерів беруть цей пункт за основу при розробці своїх дизайнів. Про це ж говорить як фен-шуй, так і традиції Русі, багатьох європейських і азіатських країн.

Одним з найпоширеніших пояснень є те, що ногами вперед з дому виносять померлих, хоча не зовсім зрозуміло, чому проводиться аналогія зі сплячими. Але варто розібратися докладніше, звідки взялося подібне марновірство. Традиційними уявленнями наших предків вважалася аналогія вхідних дверей з якимось порталом для мертвих. І наші предки вважали, що під час глибокого сну душа людини здатна залишати його тіло, може перебувати в кімнаті або виходити за порігудома. І в момент виходу душі з дому, вона може «заблукати» (загубитися в просторі) і не зможе повернутися в тіло людини до його пробудження. Тоді людина вмирає уві сні без реально існуючих на це причин (на той момент медицина була далека від досконалості, розтинів не проводили). Хоча, і медицина теж повністю не заперечує подібного феномена-його називають “синдром раптової смерті”.

але причому ж тут сон з розташуванням ногами до дверей?

 ви матеріаліст? Вам чужі прикмети і забобони? Психологія чоловіка

Все просто-наші предки пояснювали це тим, що коли людина лежить ногами до дверей, духам ночі і темряви легко його звільнити з дому в двері, схопивши його за ноги. І таким чином злі духи затягнуть його за ноги в своє царство. Але чому духи так зроблять? Вважається, що розташовуючись ногами до дверей, людина таким чином як би сам демонструє бажання піти до них, прямуючи ногами в двері. Але і головою, до речі, спати не рекомендується теж, так як положення тіла головою до дверей теж створює можливість для того, щоб нечиста сила потягла душу в інший світ, звідки немає повернення….

До речі, саме наші пра-прадіди ввели традиції-виносити померлих родичів саме ногами вперед, і за ними ми століттями повторюємо цей ритуал. Душа в результаті смерті вже покинула тіло, і в будинку їй більше залишатися не можна, і щоб душа не залишилася в будинку, небіжчиків несуть до кладовища саме ногами вперед, щоб як би дати зрозуміти, що «покійний сам туди відправляється». Живі ж тільки супроводжують…

по фен-шуй

Чим погано спати ногами до дверей з точки зору фен-шуй і як це пояснюється? Двері сприймаються як відкриті канали енергії, і, направляючи в бік дверей свої стопи, людина протягом ночі поступово втрачає свою життєву енергію. Якщо це відбувається одноразово – шкоди особливого не буде. Але якщо ліжко стоїть так постійно, і людина завжди спить ногами до дверей, постійно, ніч за ніччю, йдейого життєва сила, фізичне здоров’я і працездатність, поступово слабшають розумові здібності. Таким чином, людина замість відпочинку вночі отримує негатив, що відбивається на його житті: можуть початися хвороби, знижується здатність до праці і активної діяльності. До слова, всі східні практики не рекомендують спати ногами до дверей.

з точки зору психології

 ви матеріаліст? Вам чужі прикмети і забобони? Психологія чоловіка

Психологи теж спробували знайти відповідь на настільки животрепетне питання, так як далеко не всі з нас вірять в прикмети і забобони, слідують східним вченням ( і це при тому, що все життя нас оточують відгомони усіляких традицій і забобонів!). Знаючи про наявність традицій, заборону на сон ногами до дверей ми начебто і засипаємо, але наша підсвідомість не спить і малює нам в мозку страшні картини, нас переслідують кошмари, і як результат — ми прокидаємося розбитими і не відпочили. Підсвідомість-це сильна річ.

Наші страхи часом бувають сильніше нас, і саме вони можуть підсвідомо викликати безсоння, боязнь спати ногами, хоча розумом ми і заперечуємо це марновірство.

але якщо ви людина з міцними нервами і врівноваженою психікою, не вірите в прикмети-то спите, як Вам зручно і не задавайтеся зайвий раз риторичним питанням ” чому не можна спати ногами до дверей?..»

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *