Вихід на пенсію змінює образ думок.

 вихід на пенсію змінює образ думок.

вихід на пенсію це найчастіше різкий поворот в житті людини, зміна її ритму і наповнення, зміна соціального статусу… до пенсіонерів по-особливому ставляться оточуючі, та й сама людина починає сприймати себе по-новому. І життя в новій якості влаштовує його далеко не завжди. Особливо це стосується чоловіків.

Пенсійний вік часто асоціюється у нас з безпорадністю, незахищеністю, хворобами, одноманітними днями перед телевізором або в парку на лавочці. Чоловікові нелегко змиритися з такою безрадісною перспективою, він бачить в цьому щось несправедливе або навіть ганебне, немов новий соціальний статус автоматично може зарахувати його до людей другого сорту. Подібні думки можуть стати причиною серйозної депресії. А всі хвороби, як ми знаємо, від нервів. Замикається порочне коло. Чоловік, який не бажає прийняти природний хід часу, сам перетворює себе в хворого старого … сумно? Але що ж робити?

а робити-то можна все, що хочеться!

Можна нарешті відпочити. Стільки, скільки потрібно, а не скільки відведено Трудовим Кодексом на чергову відпустку. Є такий старий жарт про людину, яка мріє вийти на пенсію і перші два-три місяці взагалі нічого не робити, тільки сидіти в кріслі-гойдалці. А потім? – питають його. “А потім я почну погойдуватися!» – відповідатимрійник. Єдина небезпека цього стану вчасно почати “погойдуватися”, тому що повний спокій і байдикування затягує так, що вже стає страшно ворухнути ногою або рукою, вийти з дому, звичні відстані здаються нереально величезними… І-підступає старість. Тому головне – не переборщити!

попрацювати

 вихід на пенсію змінює образ думок.

Можна, наприклад, і продовжувати працювати, якщо є таке бажання. Якщо ви ставитеся до людей, які не мислячим себе без кипучої діяльності, вам не варто ламати свою натуру. Чому б і ні? Залишитися на старому місці або знайти собі щось тихіше, спокійніше, ближче до дому-вирішувати вам самим. А може бути, навпаки, ви завжди мріяли займатися чимось більш активним? Можливо, вихід на пенсію – це ваш шанс. І не треба думати, що пенсіонерів беруть на роботу тільки туди, куди не хочуть йти молоді. Ваш досвід, знання, майстерність обов’язково будуть затребувані, головне, не опускати руки і не йти по першому-ліпшому оголошенню тільки тому, що в ньому написано «робота для пенсіонерів».

втілити мрію

У кожного з нас є якісь плани і мрії, на здійснення яких завжди не вистачало часу або сил. Часто саме вийшовши на пенсію, людина з ентузіазмом береться за втілення тієї чи іншої задумки, будь це ремонт в квартирі, розведення карликових кроликів або Системне програмування. Головне, щоб справа по-справжньому подобалося: це відкриє друге дихання. Улюблене заняття, клуби, знайомства за інтересами – і життя тут же наповнюється новим змістом і знаходить фарби. ДО РЕЧІ, ніщо не заважає зробити своє захоплення джерелом додаткового доходу. Не вірите? А ви спробуйте!

зайнятися своїм розвитком

До речі, про зустрічі та знайомства. Не замикайтеся в собі, намагайтеся проводити більше часу з людьми. Крім лавочок біля під’їзду є багато місць, де люди пенсійного віку можуть зустрічатися, відпочивати, проводити вільний час. Клуби за інтересами, різноманітні курси, танцювальні заняття… в Америці і Європі багато пенсіонерів захоплено займаються танцями, спортом, йогою і т.д. сьогодні, на щастя, все це приходить і в Росію, і більше не вважається негожим в 60 років відкрити для себе нову сферу життя.

До речі, іноді провідні активний і здоровий спосіб життя пенсіонери знаходять себе в роботі з підростаючим поколінням: наприклад, тренують дворові футбольні команди, ходять в походи з підлітками…

подбати про здоров’я

Не варто забувати, що чоловік пенсійного віку повинен уважно ставитися до свого здоров’я. Це зовсім не означає, що прийшла пора пити жменями таблетки, скаржитися кожному співрозмовнику на «ревматизм» і оселитися в поліклініці. Просто зверніть увагу ось на таку закономірність. Часто трапляється, що на людину в перші ж роки пенсії звалюється цілий букет хвороб, які він просто не встигає лікувати. Але ж раніше він вважав себе цілком здоровим. Чому ж це відбувається? Відповідь проста: коли людина працювала, він живза суворим режимом: ранні підйоми, фізичні та розумові навантаження… варто «відпустити себе», розслабитися, почати регулярно спати до обіду, вести малорухливий спосіб життя, наїдатися на ніч – і ось вам колекція діагнозів. Тому що таке насильство над організмом не проходить безслідно навіть для двадцятирічного. Звичайна зарядка, біг підтюпцем або, скажімо, плавання в басейні допоможуть уникнути такої незавидної долі. А відмінне самопочуття і гарний настрій стануть нагородою за зусилля.

бути частиною цілого

 вихід на пенсію змінює образ думок.

Ну і, звичайно, найголовніше, що є в житті людини, – це його сім’я. Дружина, діти, онуки. Всі вони як і раніше потребують вашої допомоги і підтримки. Посидіти з онуками або допомогти дружині по господарству – все це нітрохи не упускає авторитет чоловіка.

і найголовніше – слід завжди пам’ятати, що, вихід на пенсію, не змінює людини, він як і раніше залишається самим собою. Кілька рядків в документі не можуть в єдину мить все змінити. Досвід і знання, захоплення і таланти, сім’я і друзі – все, що становить поняття «життя», нікуди не зникло. Просто стало більше часу, який можна витратити і на себе, і на тих, хто вам доріг.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *