Хто такі андрогіни?

 хто такі андрогіни?

В’язання, шиття, кулінарія, квітникарство більшості з нас здається, що всі ці заняття притаманні жінкам і якось не дуже підходять в якості хобі для чоловіків. Проте нерідко чоловіки краще готують, і квіти в їх присутності не в’януть, а навіть навпаки. А окремі екземпляри можуть такий светр зв’язати коханої на 8 березня, що подружки обзавидуются. Однак багатьох немузькі хобі приводять в подив. І разом з тим чоловіків це не зупиняє — і деякі з них продовжують захоплюватися «жіночими» заняттями. Чому? Чи не андрогін чоловік? І взагалі що це таке?

перше чому. Чому нас це дивує?

 хто такі андрогіни?

У кожному суспільстві у чоловіків і жінок є певна, заохочувана іншими роль. У Новій Гвінеї є, наприклад, народність чамбулі. У них жінки займаються рибальством і ремеслами, контролюють економіку громади, керують. І легко здогадатися, що в залицяннях і виборі партнера жінки роблять перший крок. Чоловіки ж у чамбулі люблять вбиратися, присвячувати багато часу мистецтву. Незвично? Ще б пак. Адже в нашій культурі чоловік повинен бути сильним, агресивним, вміє «притягти додому мамонта». А жінки повинні займатися будинком і дітьми, бути пасивними і боязкими. І навіть сьогодні, коли жінки років до тридцятипро сім’ю не думають, а роблять кар’єру і досягають в ній чоловічих висот, через стереотипи, що жінка — слабке створіння — доводиться пробиратися, як через дикі джунглі: прорубуватися, доводити, битися. Але потім, ставши матір’ю, навіть сама-пресамая бізнес-леді на Хаммері вирощує в своїх дітях все ті ж стереотипи поведінки: дочку виховує м’якше і лагідніше, купує їй ляльки, каже, що «справжні Дівчатка не б’ються». А сина вчить « “будь чоловіком, Не реви”, купує йому машинки і чекає, що хлопчик (швидше, ніж дівчинка) буде самостійним і стане виконувати різні доручення і прохання по дому. Коло замикається.

Дуже повільно і поступово ми відмовляємося від стереотипів (а може бути, і не відмовляємося, тому що проведені психологами і соціологами експерименти показують, що при проханні перенести валізи в машину або розігріти молоко для дитини чоловіки вибирають перше, незважаючи на те, що за другу послугу обіцяють заплатитибільший). І в своєму житті, і у вихованні дітей. І саме тому, що ми схильні до впливу цих нав’язаних суспільством шляхів поведінки, нас дивують чоловіки-квітникарі, зі спицями в руках і легко управляються з дитячим харчуванням. Чому вони пливуть проти течії?

друге чому. Чому їм це подобається?

 хто такі андрогіни?

Психолог Сандра Бем створила список статевих ролей — взяла 20 чоловічих рис (наполегливий, агресивний), 20 жіночих (добрий, емоційний) і 20 нейтральних (правдивість, дружелюбність) і запропонувала тисячам людей визначити за цим списком, які риси їм властиві. Вийшло, що 50% “потрапили «в свою традиційну жіночу або чоловічу категорію, 15% проявили риси протилежної статі, а 35% виявилися андрогінами (буквально»чоловік-жінка”). Показники приблизно такі,”мужні” характеристики – це агресивність, честолюбство, схильність до аналітичного мислення, наполегливість, спортивність, любов до змагань, рішучість, схильність до домінування, незалежність, ризикованість. “Жіночність” може виражатися в пристрасності, веселості, дитячості, доброті, довірливості, вірності, чутливості, сором’язливості, ніжності, теплоті, поступливості. “Мужні” чоловіки, природно, в’язати і вишивати хрестиком не стануть.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *